Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Valtrex ve Çocuk
Merhabalar, evliyim eşime bulaşı olmasın diye her gün 1 tane 500 mg valtrex alıyorum. Kan testlerimde bir anormallik yok. Aldığımdan beride uçuk çıkarmıyorum ama çocuk yapmayı düşünüyoruz. Kullanım devam ederken eşim hamile kalırsa ilaçtan sebep çocukta bir sakatlık meydana gelir mi sizce? Yani sperme vs. etkisi var mıdır? Evli ve çocuk sahibi olan arkadaşlar varmı aramızda

(28-03-2024, Saat: 02:42)Pintypan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar, evliyim eşime bulaşı olmasın diye her gün 1 tane 500 mg valtrex alıyorum. Kan testlerimde bir anormallik yok. Aldığımdan beride uçuk çıkarmıyorum ama çocuk yapmayı düşünüyoruz. Kullanım devam ederken eşim hamile kalırsa ilaçtan sebep çocukta bir sakatlık meydana gelir mi sizce? Yani sperme vs. etkisi var mıdır? Evli ve çocuk sahibi olan arkadaşlar varmı aramızda

Hocam tahriş olmaması için kuru olmamasına özen gösterin bulaş olmadan hemen cocuk yaparsanız eşiniz rahat eder. Diğer türlü hamile oldugu dönemlerde kadınların vücutları çok fazla tepki gösteriyor.Ucukta kaçılmaz olur gibi. Bizim gözümüz korktuğundan şimdilik erteliyoruz.Bir iki sene tıp dünyasındaki gelişmeleri takip edeceğiz. Tabi hamilelik yaşamış ve çocuk doğurmuş kişiler tecrübelerini paylaşırsa çok iyi olur.

(28-03-2024, Saat: 13:17)Herpestrk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam tahriş olmaması için kuru olmamasına özen gösterin bulaş olmadan hemen cocuk yaparsanız eşiniz rahat eder. Diğer türlü hamile oldugu dönemlerde kadınların vücutları çok fazla tepki gösteriyor.Ucukta kaçılmaz olur gibi. Bizim gözümüz korktuğundan şimdilik erteliyoruz.Bir iki sene tıp dünyasındaki gelişmeleri takip edeceğiz. Tabi hamilelik yaşamış ve çocuk doğurmuş kişiler tecrübelerini paylaşırsa çok iyi olur.

Cevabınız için teşekkür ediyorum öncelikle. Yani korunmasız olarak 5 yıldır ilişkiye giriyoruz ama herhangi bir bulaşı söz konusu olmadı. Bende bunu valtrex e bağlıyorum. Ama valtrex kullanırken atıyorum spermde dna hasarı meydana getiripte sakat bir çocuğun doğmasına sebep olur mu bunu öğrenmek istiyordum.

(28-03-2024, Saat: 14:23)Pintypan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cevabınız için teşekkür ediyorum öncelikle. Yani korunmasız olarak 5 yıldır ilişkiye giriyoruz ama herhangi bir bulaşı söz konusu olmadı. Bende bunu valtrex e bağlıyorum. Ama valtrex kullanırken atıyorum spermde dna hasarı meydana getiripte sakat bir çocuğun doğmasına sebep olur mu bunu öğrenmek istiyordum.

Biz o kadar şanslı olamadık.Ben valtrex hiç kullanmadım.Bu konuda da bisey soyleyemecegim. En iyisi bir doktora danışmak.

Her gün bir tane içtiğinizi söylemissiniz Ne zamandır valtrex kullanıyorsunuz da ucuk cıkmıyor sizde ?

(28-03-2024, Saat: 18:33)Can2616 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Her gün bir tane içtiğinizi söylemissiniz Ne zamandır valtrex kullanıyorsunuz da ucuk cıkmıyor sizde ?

6 ay veya 1 yıllık periodlarda kullanıyorum. Periodları şuna göre belirliyorum. 6 ay kullandım diyelim. Bırakıyorum üç hafta sonra uçuk çıkardım diyelim hemen başlıyorum yine. Günlük 1 tane 500 mg. 6 ayda bir de genelde kan testlerimi yaptırıyorum böbrek veya karaciğer fonksiyonlarımı etkilemiş mi diye. Herhangi bir zarar meydana getirmedi şimdiye kadar. Ama çok uzun zamandır kullanıyorum uzun vadede inşallah daha kötü bir hastalığa neden olmaz umarım.

Valtrex prospektüsünde böyle bir şey yazmıyor. Sadece hamilelerin kullanması tavsiye edilmiyor. Spermi etkileyen bir yan etkisi yok

(28-03-2024, Saat: 19:05)Pintypan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 6 ay veya 1 yıllık periodlarda kullanıyorum. Periodları şuna göre belirliyorum. 6 ay kullandım diyelim. Bırakıyorum üç hafta sonra uçuk çıkardım diyelim hemen başlıyorum yine. Günlük 1 tane 500 mg. 6 ayda bir de genelde kan testlerimi yaptırıyorum böbrek veya karaciğer fonksiyonlarımı etkilemiş mi diye. Herhangi bir zarar meydana getirmedi şimdiye kadar. Ama çok uzun zamandır kullanıyorum uzun vadede inşallah daha kötü bir hastalığa neden olmaz umarım.

Ucuğu en aza indirdiyse dediğiniz gibi 6 ayda bir cıkacak kadar  bu güzel birşey tabi kontrolleride sağlıyormuşsunuz 
sperm icin test yaptırıp görebilirsiniz ben devlet hastanesinde yaptırmıştım

(28-03-2024, Saat: 22:03)Can2616 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ucuğu en aza indirdiyse dediğiniz gibi 6 ayda bir cıkacak kadar  bu güzel birşey tabi kontrolleride sağlıyormuşsunuz 
sperm icin test yaptırıp görebilirsiniz ben devlet hastanesinde yaptırmıştım

Yaptırdım değerlerde çok iyi olmayınca özellikle morfoloji dedim acaba zarar mı veriyor.

(28-03-2024, Saat: 02:42)Pintypan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar, evliyim eşime bulaşı olmasın diye her gün 1 tane 500 mg valtrex alıyorum. Kan testlerimde bir anormallik yok. Aldığımdan beride uçuk çıkarmıyorum ama çocuk yapmayı düşünüyoruz. Kullanım devam ederken eşim hamile kalırsa ilaçtan sebep çocukta bir sakatlık meydana gelir mi sizce? Yani sperme vs. etkisi var mıdır? Evli ve çocuk sahibi olan arkadaşlar varmı aramızda

Spermin içeriğinde herpes olmaz sadece anne atak durumunda ise hamilelik önerilmez çocuğa bulaş durumunda riskli durum olabilir. Genital herpese sahip olup doğum gerçekleştirmiş binlerce insan var. İçinizi rahat tutun sadece aktif durumda iseniz ilişkiden sakının ki yeterince dikkat ediyorsunuz. Eğer annede Hsv2 mevcut ise atak yok iken normal doğum yapabilir hiçbir sıkıntı olmaz eğer atak var ise sezeryan doğum önerilir. Ki zaten günümüzde kadınların çoğu sezeryan doğum tercih etmektedir. Amerika da Hsv1 ve Hsv2 sahibi bir kadın instagram ve YouTube üzerinden çok güzel bilgilendirici içerikler yapıyor İngilizcesi olan arkadaşlara takip etmelerini tavsiye ederim bu kadın da hsv2 mevcut iken doğum yapmış hatta yıllardır korunmasız ilişki yaşadığı taktirde kocasına bulaştırmamış ama kadın ilişki esnasında bulaşı minimuma indirecek genital bölgeye sürülen ürünler kullanıyor ayrıyeten MONOLAURİN’den inanılmaz bahsediyor arkadaşlar sürekli kullanıyor Lysine ile birlikte. MONULAURİN büyük harflerle yazma sebebim bu konuda dikkatleri çekmek Türkiye’de bu ürün mevcut değil Amerika ve Avrupa’da bulunuyor. İçeriğinde ise Hindistan cevizi yapı ve annesütünde de aynı zamanda monolaurin bulunmaktadır tam bir bağışıklılık deposu sizlere de öneririm bulabilirseniz kullanabiliriz. 
kadının instagram lifewithherpes

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi