Hoşgeldin, Ziyaretçi
Sitemizden yararlanabilmek için Kayıt olmalısınız.

Kullanıcı Adı/E-Posta:
  

Şifreniz:
  

Forumda Ara

(Gelişmiş Arama)

Forum İstatistikleri
» Toplam Üyeler: 34
» Son Üye: Yasemin
» Toplam Konular: 97
» Toplam Yorumlar: 583

Detaylı İstatistikler

Kimler Çevrimiçi
Toplam: 8 kullanıcı aktif
» 3 Kayıtlı
» 5 Ziyaretçi
MutsuzHerpesli, Nedenben, Yasemin

Son Aktiviteler
new fly
Herpes ve Ev Yaşamı

Forum: Genital Herpes, Uçuk ve Aile Yaşantısı
Son Yorum: new fly
3 saat önce
» Yorumlar: 12
» Okunma: 398
HopeFul
Herpesi kimin bulastirdig...

Forum: Güncel Haberler - Current News About Herpes
Son Yorum: HopeFul
5 saat önce
» Yorumlar: 2
» Okunma: 35
Yasemin
Herpetic Nosode Drops ( H...

Forum: Herpes (Uçuk) Aşısı Son Durum - Herpes Vaccine News
Son Yorum: Yasemin
5 saat önce
» Yorumlar: 31
» Okunma: 567
Yasemin
Keith Jerome Lab Yeni Son...

Forum: Herpes (Uçuk) Aşısı Son Durum - Herpes Vaccine News
Son Yorum: Yasemin
Dün, Saat: 01:56
» Yorumlar: 5
» Okunma: 65
MutsuzHerpesli
Baskılama tedavisi süresi...

Forum: Herpes Ataklarını Nasıl Azaltabilirim ? How to Lessen Herpes Outbreaks ?
Son Yorum: MutsuzHerpesli
Dün, Saat: 00:25
» Yorumlar: 29
» Okunma: 531
Guen
pozitif olmak

Forum: Kendini Tanıt - Introduce Yourself
Son Yorum: Guen
14-12-2018, Saat: 01:51
» Yorumlar: 6
» Okunma: 136
HopeFul
Genel Bilgilendirme - Gen...

Forum: Hepiniz Hoş Geldiniz Arkadaşlar Genel Bilgilendirme
Son Yorum: HopeFul
13-12-2018, Saat: 21:37
» Yorumlar: 63
» Okunma: 2,241
HopeFul
Herpes Ataklarnı Nasıl Az...

Forum: Herpes Ataklarını Nasıl Azaltabilirim ? How to Lessen Herpes Outbreaks ?
Son Yorum: HopeFul
12-12-2018, Saat: 02:24
» Yorumlar: 21
» Okunma: 719
HopeFul
Phylogica Herpes Aşısı HK...

Forum: Herpes (Uçuk) Aşısı Son Durum - Herpes Vaccine News
Son Yorum: HopeFul
11-12-2018, Saat: 21:32
» Yorumlar: 23
» Okunma: 450
HopeFul
HPV Human Papiloma Virüsü...

Forum: HPV Nedir ? Human Papiloma Virüsü Hakkında - About Human Papilloma Virus
Son Yorum: HopeFul
11-12-2018, Saat: 20:59
» Yorumlar: 1
» Okunma: 51

 
  Herpesi kimin bulastirdigi belli oldu
Yazar: MutsuzHerpesli - Dün, Saat: 01:01 - Forum: Güncel Haberler - Current News About Herpes - Yorumlar (2)

http://arkeofili.com/genital-herpes-viru...n-bulundu/

Bu konuyu yazdır

  Keith Jerome Lab Yeni Sonuçları
Yazar: jimmyjimmyhuapua - 15-12-2018, Saat: 20:03 - Forum: Herpes (Uçuk) Aşısı Son Durum - Herpes Vaccine News - Yorumlar (5)

Keith Jerome laboratuvarı genetik düzenleme kullanarak daha önce hsv virüsünü %4 temizleyebilmişti. Bu yıl Jerome laboratuvarı bunu % 20 ye çıkarmayı başarmış. Umarım ilerleyen yıllarda daha fazla yüzde ile temizlemeyi başarabilirler. Gelişmeyi paylaşmak istedim çünkü boş durmuyorlar, birşeyler yapmaya çalışıyorlar inanıyorum ki başarılı olacaklar.
https://honeycomb.click/topic/77360-comm...ent-481413
Honeycomb üyeleri Keith Jerome ye ulaşmaya çalışıyorlar. İlerde gelişme oldukça tekrar paylaşacağım.

Bu konuyu yazdır

Exclamation Herpes virüsü dert değil tedavi olabilir mi?
Yazar: HopeFul - 11-12-2018, Saat: 20:25 - Forum: Herpes Virüsü Hakkında Genel Bilgiler - General Informations About Herpes Virus - Yorum Yok

Doktorlar baş ve boyun bölgesinde kanser tümorü bulunan hastaları, genetik değişimden geçirilmiş bir herpes virüsü ile tedavi etmeyi başardıklarını söylüyor.

Londra'da bir hastanede, 17 hastaya kemoterapi ve radyoterapi yanında bu virüsün de verilmesi, hastaların büyük bölümünde tümörlerin yokolması ile sonuçlandı.

Virüsün kanser hücrelerinin içine girerek onları içeriden öldürdüğü; bu arada da hastanın bağışıklık sistemini güçlendirdiği belirlendi.

Bu konuda yıl içerisinde başka denemeler de yapılması düşünülüyor.

Her yıl binlerce kişi ağız, dil ve gırtlakta kendisini gösteren baş ve boyun kanserine yakalanıyor. Sadece İngiltere'de, bunların sayısı sekiz bini buluyor.

Araştırmayı yürüten Londra Kanser Araştırmaları Enstitüsü'nden Dr Kevin Harrington, şu anki tedavilerin kanser erken safhada belirlenirse etkili göründüğünü söylüyor; ancak pek çok hastanın ileri safhalara kadar teşhis edilmediğini anımsatıyor.

Halen cilt kanseri olan hastalarda da denenmeye başlanan herpes virüsü, sağlıklı hücrelere bulaşamayacak ancak tümörlü hücrelerin içinde gelişebilecek şekilde genetik mutasyona tabi tutuldu.

Genetiği değiştirilmiş herpes virüsü, kanser hücresi içine yerleştiği zaman ise, üç ayrı şekilde etkili oluyor:

Öncelikle çoğalıyor; çoğalırken tümör hücrelerini öldürüyor ve uğradığı genetik değişim sayesinde bağışıklık sistemini harekete geçiren bir protein salgılarken, geliştirdiği bir virüs proteini ise bağışıklık hücrelerini harekete geçiren bir uyarıcı görevi görüyor.

'Potansiyel silah'
Kanser alanında İngiltere'nin en önde gelen araştırma kurumu olan Royal Marsden Hastanesi'nde 17 hastaya standart tedavi yanında virüs de verildi.

Bunlardan yüzde 93'ü tümör ameliyatla alındıktan sonra yeniden kanser belirtisi göstermedi.

İki yılı aşkın süre sonra da, hastaların yüzde 82'sinde hala hastalık nüksetmemişti.

Clinical Cancer Research dergisine göre, yüksek dozda virüs alan 13 hastadan sadece ikisinde kanser yeniden ortaya çıktı.

Dr Harrington, "standart kemoterapi ve radyoterapi gören hastaların yüzde 35 ile 55 arasındaki bir bölümünde, hastalık iki yıl içinde yeniden nükseder. Dolayısıyla sonuçlar nispeten çok olumlu" diyor.

Uzmanlar kullanılan virüsün güvenliği konusunda herhangi bir kaygı olmadığını söylüyor ve bu yöntemi diğer kanser türleri için de denemeyi düşünüyorlar.

Uzmanlar için bir sonraki aşama, erken safhadaki baş ve boyun kanseri hastaları için sadece virüslü tedavi ile standart tedaviyi karşılaştırmak olacak.

Cancer Research UK adlı kanser araştırmaları kurumundan Dr. Alison Ross hala standart tedavilerle birebir karşılaştırmalar yapılması gerektiği için, tedavinin hastalarda yaygın şekilde kullanılmasının zaman alacağını söylüyor.

Ancak Ross bu arada, "Bu küçük araştırma, kansere karşı silah olarak genetiği değiştirilmiş virüsler kullanma fikrinin taşıdığı potansiyeli gösteriyor" diyor.

Normalde, doğada varolan haliyle ciltte döküntüler ve yaralarla kendini gösteren herpes virüsünün bir kez bulaştıktan sonra bilinen tam bir tedavisi yok.

Bu konuyu yazdır

  HPV Human Papiloma Virüsü Hakkında
Yazar: jimmyjimmyhuapua - 11-12-2018, Saat: 04:47 - Forum: HPV Nedir ? Human Papiloma Virüsü Hakkında - About Human Papilloma Virus - Yorumlar (1)

HPV (Human papiloma virus enfeksiyonu) virüsü, daha çok cinsel yolla bulaşan ve kadınlarda genital siğil, rahim ağzı ve vajina kanserine yol açabilen; 100'den fazla tipi tipi bulunan bir virüstür. Vücudun değişik yerlerinde siğil (kondilom), hücre çoğalması ve kansere neden olabilir. Cinsel yolla bulaşan HPV tiplerinin %15'i karsinojeniktir.


HPV dünyadaki en yaygın virüslerden birisidir. Sadece cinsel yolla bulaşmamakla beraber ortak kullanım alanlarından da bulaşabilmektedir. CDC Amerikan istatistik kurumunun verilerine göre HPV nin 2013-2014 yılları arasında yapılan bir araştırma ile 18-59 yaş arasındaki insanların %42.5 hpv nin herhangi bir türünden bulunduğu belirlenmiştir. Kaynak : www.cdc.gov/std/stats16/other.htm#hpv


En yüksek riskli HPV türleri HPV 16 ve HPV 18 tipleridir bu tiplerin kanser üzerinde %50 üzerinde etkisi olduğu bilimsel araştırmalarla kanıtlanmıştır. Bu tiplerin neden olabileceği kanser tipleri ;

1. Anal kanser
2. Baş ve boyun karsinomları
a. Orofaringeal kanser
b. Larinks kanseri
c. Özefagus kanseri
3. Cilt kanserleri
4. Diğer kanserler
a. Retinoblastoma
b. Konjonktiva (yassı hücreli) karsinomu
c. Prostat kanseri
d. Meme kanseri
e. Mide kanseri
f. Akciğer kanseri
g. Mesane kanseri olarak sıralanabilir.


HPV nin neden olduğu en yaygın kanser tipi serviks yani rahim ağzı kanseridir. Ancak hemen kansere dönüşmez kansere dönüşmesi yaklaşık olarak 10 yıllık bir süreç gerektirir. HPV teşhisi konulan hastalar düzenli olarak smear testi yaptırarak virüsün tedavisinin ne şekilde gittiğini öğrenebilirler. 

Bu konuyu yazdır

  Hpv ve Gardasil Aşısı ve Cervarix Aşısı
Yazar: jimmyjimmyhuapua - 11-12-2018, Saat: 04:41 - Forum: HPV Aşı ve Klinik Çalışmaları Hakkında - Yorum Yok

Hpv için kullanılan gardasil aşısı 2 türdür arkadaşlar ilk çıkan gardasil aşısı hpv nin kanser riski yapan risklerini de içeren 4 çeşidini engellemektedir bunlar 6, 11, 16 ve 18 tipleridir. Daha sonra çıkan gardasil aşısı ise 9 tipini engellemektedir.


Aşıyı avusturalya da bulunan bilim adamı Ian Frazer geliştirmiştir. Kendisi halen Queensland universitesin de profesör olarak görev almaktadır. Ayrıca admedus isimli şirketin kurucularındandır. 

Cervarix aşısı farklı bir firma tarafından geliştirilmiştir. Hpv tip 11 ve tip 18 e karşı koruma sağlamaktadır.

Bu konuyu yazdır

  pozitif olmak
Yazar: denem - 11-12-2018, Saat: 01:42 - Forum: Kendini Tanıt - Introduce Yourself - Yorumlar (6)

Merhabalar herkese, öncelikle herkese geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın.
Ben de İstanbuldan 31 yaşında bir bayanım. 3 ay olacak HSV2 ile tanışalı. Alkolü tamamen bıraktım, çikolata ve tatlıyı henüz bırakamadım zamanla onları da azaltacağım.
İlk atağım sulu kabarcıklı olarak belirti verdi ve geçmesi biraz uzun surdu 15-20 gun kadar. Bu surede Valtrex 1000 mg kullandım ve yayılmasını onlemek için Bacoderm antibiyotik krem verdi doktorum.
Diğer atağım takip eden ay çıktı ve kucuk bir sivilce şeklinde, bu defa yarım paket Valtrex 1000 mg verdi doktorum ve Lysine yazdı, 1 hafta olmadan geçti. 
Bu ay maalesef tekrar çıktı kucuk bir sivilce olarak. Sanırım her ay 1 defa tekrarlayacak, şu anda vücudumu tanıma aşamasındayım. Sadece Lysine kullanıyorum şimdilik eğer bir daha olursa doktoruma gidicem tekrar, baskılamaya gerek yok demişti.

Moral gerçekten çok önemli diye düşünüyorum. ilk şoku atlatmam çok uzun sürdü ama şu an iyiyim çok şükür. Karşı tarafı suçlamak ya da kendinizi suçlamak bir fayda sağlamayacaktır aksine daha da çözülmez bir hal alıyor, ben ilk öğrendiğimde dava etmek istedim fakat maalesef ispat edemem ve kimliğim açığa çıkar ve ailem üzülür diye geri çekildim. Artık düşünmüyorum dava etsem de içim soğumayacak çünkü...

Tavsiyem düşünecek vaktinizin olmamasıdır.  Çalışın, üretin, bir amaç için yaşayın ve hedefinize odaklanarak hayatı daha anlamlı hale getirin. Gelecek kaygınızın olması gayet normal fakat daha olmayan bir şey için düşünüp kaygılanıp üzülmek saçma değil mi? Bırakalım zaman göstersin bize azizliğini. Elimizden geldiğince pozitif olalım, hayat bize güzel karşılığını verecektir diye düşünüyorum.

Herkese sevgi ve selamlar. Sağlıcakla kalın.

Bu konuyu yazdır

  Herpetic Nosode Drops ( Herpetic Nosode Damla)
Yazar: jimmyjimmyhuapua - 10-12-2018, Saat: 04:06 - Forum: Herpes (Uçuk) Aşısı Son Durum - Herpes Vaccine News - Yorumlar (31)

Merhaba arkadaşlar, bugün yine herpes araştırması yaparken bir yorumla karşılaştım herpetic nosode isimli damla kullanan birisi 2015 de kullanmaya başladığı bu damla sayesinde yaklaşık 3 yıldır hiç atak yaşamadığını belirtmiş. İlk kullanımında bir atak yaşamış ancak ilerleyen senelerde bütün kaşınma yanma batma hislerinin giderek azaldığını ve tamamen geçtiğini söylemiş. 

www.pureformulas.com/herpetic-nosode-2-oz-by-professional-formulas.html 

Türkiye'de olmayan bir ürün kullanıcı yorumları da pozitif yönde. Tamamen geçirip geçirmediğinden emin değilim ama işe yarayıp fayda gördüğünü söyleyenler olmuş. 

www.mdjunction.com/forums/genital-herpes-discussions/general-support/10381838-how-i-cured-my-genital-herpes/limitstart/520

Burada da littleness isimli kullanıcının yorumu var. Getirtebilirsem ben bir denicem.

Bu konuyu yazdır

  Phylogica Herpes Aşısı HK. (Yeni)
Yazar: jimmyjimmyhuapua - 07-12-2018, Saat: 18:55 - Forum: Herpes (Uçuk) Aşısı Son Durum - Herpes Vaccine News - Yorumlar (23)

Avustralya'da faaliyet gösteren Phylogica firması yaptığı deneylerde farelerin % 75 in de aşılamadan sonra herpes bulgusuna rastlamadığını duyurdu. Aşı çalışmalarına 2019' da hız verileceği söylendi. 

Kaynak / Source: 
https://thewest.com.au/business/public-c...881043345z

https://stockhead.com.au/health/phylogic...sease/amp/

Bu konuyu yazdır

  Herpes ve Hamilelik
Yazar: jimmyjimmyhuapua - 05-12-2018, Saat: 14:15 - Forum: Herpes ve Hamilelik - Yorumlar (9)

Arkadaşlar hamilelik süresince baskılama uygualayabiliyorsunuz, hamilelikten sonra da emzirme dönemi için bir kaç yapılmış araştırma buldum ve hamile kadınlar üzeride Amerika'da yapılan araştırmada 7 gün boyunca valtrex alınmış ve sütte herhangi bir ilaç etken maddesine rastlanmamış. 

https://www.webmd.com/genital-herpes/new...tfeeding#2 yine de haber de doktora danışıp kullanılması önerilmekte.

Bir diğer bulduğum https://www.nurturia.com.tr/questions/b4...ucuk-cikti burada hamilelik döneminde doktorlar uçuk kremi kullanımının antibiyotik içerdiği için sakıncalı olduğunu bildirmiş. 

Yine honeycomb sitesinde hamile bayanlar birbirlerine verdikleri deneyim ve tavsiyelerinde valtrex baskılama tedavisinin hamilelik döneminde ve sonrasında da devam ettiğini ve herhangi bir sorun yaşamadıklarını belirtmişler. 

https://honeycomb.click/topic/54540-supp...pregnancy/

Yine de doktor tavsiyesiyle alınması dozaj olarak daha faydalı olacaktır.

Bu konuyu yazdır

  Herpes Dating (Arkadaşlık Siteleri)
Yazar: jimmyjimmyhuapua - 26-11-2018, Saat: 04:42 - Forum: Herpes Virüsü Hakkında Genel Bilgiler - General Informations About Herpes Virus - Yorumlar (5)

Evet arkadaşlar sizlere daha önce de bahsetmiştim, yabancı arkadaşlar özellikle amerikan ve ingilizler herpes dating siteleri açmışlar yıllardır oradan tanışıp görüşen insanlar var bir kaç link incelemeniz için paylaşacağım. 

Bu siteler Usa tabanlı ve ülke şehir usa çıkıyor dünya geneli yapılmamış yani.

https://www.mpwh.com/ 

https://www.hsvsingles.com/

https://www.h-ype.com/

bunlar bazıları google da herpes dating yazdığınızda bir çok farklı site de bulabilirsiniz.

Bu konuyu yazdır