Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
United Bio Pharma Herpes Aşısı Hk.
#1
Merhaba arkadaşlar bugün yeni bir aşı çalışması daha olduğunu öğrendim. Taiwan lı bir şirket olan United Pharma Ub-621 isimli aşı çalışmasında faz 2 aşamasına başlıyor. Faz 1 testini geçmiş test sonuçlarını da araştırıp yazarım. Yani bu demek oluyor ki şu an devam eden bir aşımız daha oldu :Smile 2 yıl içinde faz 2 testleri de sonuçlanır en geç 4 yıl içerisinde de çıkar piyasaya eğer ki başarılı olursa. 
Gözatmak isteyenler için link: 
https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT0...ex&rank=25
Cevapla

#2
Bu aşının durumu nedir dostum?
Cevapla

#3
Yeni başlanmış bir çalışma henüz sonuçlanmış verileri yok. Daha önce de dediğim gibi insanlar üzerinden test edip test sonuçlarını paylaşmaları gerekiyor sonra ilaç şirketi ya da ilaç şirketi adına çalışmayı yürüten üniversite veya hastane bunu yayımlıyor. Şu an sadece faz 1 denilen güvenlik testini bitirdikleri açıklanmış.
Cevapla

#4
Bu test ne zaman başlanmış faz 1
Cevapla

#5
(24-12-2018, Saat: 23:41)Yasemin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu test ne zaman başlanmış faz 1

Şu an Faz 2 (01 ocak 2020 de) başlamış. Bitiş tarihi 31 Aralık 2021 de olacakmış. Son 22 ay kaldı...
Cevapla

#6
bayağı bir aşı çalışması var yurutulen birinden biri mutlaka basarili olacaktır. max 2 3 seneye guzel haberler alacagimiza inaniyorum.
bu arada calismalar surerken daha etkili bir ilac cikartabilirlerse bayağı rahatlatir bizi.
hadi insallah
Cevapla

#7
Aşı Detayları için link:
https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT04714060

2. Faz tamamlanması Ekim 1, 2022
Ocak 2023 de aşının tamamlanması bekleniyormuş.

Herpes Tedavisi: Tayvanlı ve Çinli şirketler, uzun süreli UB-621 üzerinde çalışmak için bir araya geldi.

United BioPharma bu hafta, Şanghay Halk Sağlığı Klinik Merkezi ve Cheng Kung Üniversitesi Mikrobiyoloji ve İmmünoloji Departmanının United BioPharma'nın küresel endemik herpesle mücadelesine katıldığını duyurdu. United BioPharma ile birlikte iki kurum, 1 ve 2 numaralı simpleks virüslerinin (HSV 1 ve HSV2) neden olduğu genital herpes için sınıfının en iyisi uzun etkili bir tedavi olan UB-621'in etkinliğini test edecek. Amerika Birleşik Devletleri ve Çin .


Çoğu oküler herpes vakasına neden olan herpes simpleks virüsü-1. Bernard Heymann, Ph.D., NIAMS Yapısal Biyoloji Araştırma Laboratuvarı
Ortaklığa yapılan en son eklemeler, UB-621'in anakara Çin ve Tayvan'daki HSV klinik izolatlarına nötralize edici aktivitesini test etmek için mevcut ortaklarla birlikte çalışacak .

"İlk denemelerimizden elde edilen veriler, UB-621'in yalnızca sınıfının en iyisi bir tedavi olmadığını, aynı zamanda dünya çapında herpesten muzdarip milyarlarca hasta için potansiyel bir oyun değiştirici olduğunu gösteriyor. Herpes suşları, özellikle halihazırda pazarlanan ilaçlara dirençli oldukları gösterilmiş olanlar”, diyor United BioPharma Başkanı Lin Dr. Shugene."UB-621'in Asya, Amerika Birleşik Devletleri ve Almanya'dan 40'tan fazla HSV izolatını etkisiz hale getirebileceğini biliyoruz. Cheng Kung Üniversitesi ve Şanghay Halk Sağlığı Klinik Merkezi'nin desteğiyle, ikinci aşama denemelere geçerken UB-621'in kapasitesini daha fazla göstermeyi umuyoruz," diye ekledi United BioPharma Başkanı Dr. Shugene.

UB-621, HSV1 ve HSV2'nin bulaşmasının ve tekrarlanmasının güçlü viral baskılanması ile kanıtlanmış, sınıfında birinci bir anti-gD mAb'dir (UB-621) ve Washington Üniversitesi, Ulusal Sağlık Enstitüsü arasında on yılı aşkın bir araştırma işbirliğiyle geliştirildi. Alerji ve Enfeksiyon Hastalıkları, Duisburg Essen Üniversitesi, Almanya ve Dartmouth Koleji.

Herpes: küresel nüfusun %90'ını etkileyen sessiz salgınKüresel nüfusun yarım milyardan fazlası genital herpes enfeksiyonu (HSV2'nin neden olduğu) ile yaşarken, birkaç milyarı oral herpes enfeksiyonu (HSV1'in neden olduğu) ile yaşıyor.

Herpes, genellikle fark edilmeyen, ömür boyu süren bir enfeksiyondur. Piyasada virüsü bastırmak için antiviral ilaçlar bulunsa da tedavisi yoktur. Ayrıca, araştırmalar, bireylerin çoğunun tedaviye direnç geliştirdiğini göstermektedir.

Genital herpesin tekrarlayan doğası, yaşam kalitesini ve cinsel ilişkileri etkileyerek damgalanmaya ve psikolojik sıkıntıya yol açabilir. HSV2 ile enfekte kişilerin HIV kapma olasılığının üç kat daha fazla olduğu HSV2 ve HIV arasında da güçlü bir bağlantı vardır. Ek olarak, kadınlar biyolojik olarak HSV2 ve HIV koenfeksiyonuna karşı daha hassastır.

Herpes için mevcut tedaviler viral DNA polimerazı hedefler ve tipik olarak iki ila dört saat arasında değişen yarılanma ömrüne sahiptir ve günde iki veya üç kez ağızdan alınır, hatta bazıları intravenöz uygulama gerektirir. Buna karşılık, 23-28 günlük bir yarı ömre sahip United BioPharma'nın UB-621'i subkutan enjeksiyon yoluyla uygulanır ve hücrelere viral girişi engellediği bulunan yüzey glikoproteini gD'yi hedefler.
Cevapla

#8
Tam tedavi (gizli virüsü temizleme)

2021 EN SON GELİŞMELER ÖZETLEDİM


Fred Hutchinson Kanser Araştırma Merkezi'nden Dr. Jerome'un HSV gen düzenleme projesi
Araştırmanın amacı, vücuttaki HSV-1/2 virüsünü gen düzenleme teknolojisiyle (Meganükleazlar+AAV) tamamen ortadan kaldırmaktır.Şu anda ekip, farelerde HSV-1 virüsünün %95'ini, kalanını ise %95'ini elde etmiştir. Virüsün %5'i inaktive durumda.
Ekip, Ağustos 2020'de kobay deneylerine (insanlara daha yakın) başladı ve hedef, 2023'ün sonuna kadar insan deneylerine başlamak.
FHC, Ocak 2021'de bağışçılara gönderdiği bir e-postada, kobay deneyinin şu anda devam ettiğini belirtti. Ekip, güvenlik ve yan etkileri belirlemek için takip deneylerini tartışmak için 2021 baharında FDA ile bir toplantı yapmaya hazırlanıyor. 2023'ün sonunda hala başlayacak. Klinik denemelerin ilk aşamasında, insan deney döngüsü yaklaşık 7-10 yıldır.
Şubat 2021'de FHC biraz daha bilgi açıkladı ve kobay deneyinin HSV-2 içerdiğini belirledi.Gine domuzu deneyinin sonuçlarını 2021 yazının sonunda açıklaması bekleniyor (her hayvan için deney süresi 3'tür). aylar ve biraz sıralama süresi) ve mümkün olduğunca çok ayrıntıyı açıklayın.
Daha fazla bilgi için lütfen http://fredhutch.org/hsv adresini ziyaret edin.

2. Eksizyon Biyolojik Gen Düzenleme Projesi

Klinik araştırmaların sorunsuz bir şekilde geliştirilmesini sağlamak için 60 milyon ABD Doları tutarında finansman tamamlandı
Aynı zamanda HSV enfeksiyonunu tedavi etmek için gen düzenlemenin kullanılmasıdır ve 2023'ün ilk çeyreğinde klinik denemelere girilmesi planlanmaktadır.
Şu anda, bu şirketin ana odak noktası, HIV'i tedavi etmek için gen düzenleme yöntemlerinin kullanılmasıdır. Dr. Jerome ile HSV/HBV virüs tedavisi konusunda belirli bir alışveriş vardır.Fark, şirketin CRISPR+AAV/viral olmayan kullanmasıdır. gen düzenleme teknolojisi FHC ekibi Meganükleazları kullanır.
Daha fazla bilgi için lütfen şirket web sitesine bakın https://www.excision.bio/technology

3. Shanghai Bendao Gene'nin HSV-1 gen düzenleme projesi

Ben Dao Gene şu anda herpes keratitte HSV-1 enfeksiyonu için gen düzenleme tedavisinin Faz I/Faz II klinik denemelerini yürütmektedir.
Faz I/Faz II klinik denemelerinin Mayıs 2022'de tamamlanması bekleniyor
Daha fazla bilgi için lütfen http://reddit.com/r/HerpesCureResearch/c...sv1_phase/ adresine bakın.

Fonksiyonel tedavi (nüks ve enfeksiyonu kontrol edin):

Fonksiyonel tedavi şu anda birçok üretici tarafından araştırılmaktadır.Burada referansınız için birkaçını listeleyeceğim.

Sanofi Pasteur (Ünlü bir aşı üreticisi olan Sanofi Pasteur)
HSV529 kod adlı aşı, 2018 faz 1 klinik çalışmasında HSV antikorlarını önemli ölçüde artırdı
G103 kod adlı aşının, kobay denemelerinde nüksü ve detoksifikasyonu %50 oranında azaltmada etkili olduğu gösterilmiştir.
Devam eden klinik Faz I/Faz II denemeleri, semptomların giderilmesi ve detoksifikasyon için en iyi dozu bulmak için iki ilacın makul bir kombinasyonunu arıyor.
Plan, klinik araştırmanın ilk aşamasını Mayıs 2021'de ve araştırmanın ikinci aşamasını Mayıs 2023'te tamamlamaktır. Faz I/Faz II denemesi başarılı olursa, 2024'ün başlarında Faz III klinik denemesine girecek.
2. Redbiotec

HSV-2'nin tekrarlanmasını ve detoksifikasyonunu %90 oranında azalttığı gine domuzu denemelerinde gösterilen terapötik bir aşı geliştirdiler.
Şirket 9 milyon ABD doları topladı ve 2021'de klinik denemelerin ilk aşamasını başlatmayı ve 2023 veya 2024'te klinik denemelerin ikinci aşamasını tamamlamayı planlıyor.
En az 12 ay boyunca hiçbir semptom görülmemesini sağlamak için antiviral etkisini arttırmak için aşı iki kez enjekte edilebilir.
Güncelleme bilgileri https://www.redbiotec.ch/hsv-2/ görüntülenebilir.
3. X-Vax Teknolojisi

Terapötik ve önleyici bir aşı.Aşıdan sonra antikor, tekrarlamayı ve yayılmayı önlemek için aktifleştirilmiş virüsü hızla temizleyebilir.
2022'de bir faz I klinik denemeye başlaması bekleniyor
Daha fazla bilgi https://http://x-vax.com/
4. Tayvan Birleşik Biyofarmasötikler

UB621, klovir için alternatif bir ilaçtır, yarılanma ömrü 25 gündür (asiklovir sadece 3-4 saat olabilir)
Faz II klinik denemelerinin Ekim 2021'de başlaması ve Ocak 2023'te tamamlanması bekleniyor.
5. SADEB (SQX770)-Kare

Faz I ve Faz II klinik denemeleri yapıldı ve Faz III gelecek yıl içinde başlayacak
Faz I klinik çalışmasına yılda 6 defadan fazla nüks eden 54 hasta katıldı.Nüksetmeler arasındaki medyan süre ilaç grubu için 122 gün ve plasebo grubu için 40 gündü.Ayrıca ilaç grubundaki 28 hastadan 16'sı İlaç grubundaki kişilerin %60'ı 122 günden fazla, plasebo grubunda ise sadece %20'si nüks etmemiştir.
İkinci aşamaya yılda 4 defadan fazla (toplam 8 defa) nüks eden 140 hasta katıldı.İlaç grubunun ortanca tekrarlama süresi 121 gündü ve ilaç grubunun %80'i 122 gün boyunca asemptomatikti.
6. Pritelivir-AiCuris

Pritelivir, Asiklovir/Valasiklovir'in yerine kullanılan günlük bir antiviral ilaçtır ve daha önemli bir etkiye sahiptir.
Faz II klinik araştırmasının dikkate değer sonuçları nedeniyle Faz III klinik programına girmiştir ve Faz III klinik araştırması Mart 2024'te sona erecektir.
Soyut modellemeye dayalı olarak, ilaç detoksifikasyonda %96'lık bir azalma gösterdi.
FDA tarafından piyasaya sürülme süresini hızlandırmaya yardımcı olabilecek çığır açan bir terapi ile ödüllendirildi
Aşılar ve tedaviler ortaya çıkmadan önce geçiş ilacı olarak düzenli olarak alınması gerekir.
7. GSK4108771A (HSV-2)-GlaxoSmithKline

Uluslararası üne sahip bir ilaç şirketi olan GlaxoSmithKline (GSK), çoğunlukla çeşitli dozların güvenliğini doğrulamak için kullanılan bir HSV-2 önleyici aşının faz I klinik denemesini Mart 2021'de başlattı. Bunun Ağustos 2022'de olması bekleniyor. Tamamlandı yargılamanın ilk aşaması
Sonunda etkili olduğu kanıtlanırsa, bulaşma korkusunu ortadan kaldırmak için önleyici bir aşı olarak pazarlanacak, aynı zamanda terapötik aşılarını ve gen terapilerini de optimize ediyor ve geliştiriyorlar.
En son klinik bilgiler için lütfen şu adrese bakın: https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT04762511
Aslında ilgili aşı geliştiren birçok firma ve kurum var bunları tek tek listelemeyeceğim. Reddit'e gidip kontrol edebilir veya iletişim için bana özelden mesaj atabilirsiniz.Yeni bilgiler olursa güncellerim bu yazıda.
Cevapla

#9
aşağıdaki resim linkinde UB-621 aşı ilerleme durumu grafiksel olarak görüntülenebilir.

http://www.unitedbiopharma.com/msgimages...hart-1.jpg
Cevapla

#10
Ub 621 adli calisma nin faz 2 sinin bitis tarihi 2025 olmus.
Bu calisma 2022 sonunda bitmeyecek miydi?
Ben mi yanlis yorumluyorum?

https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT04714060

Her faz 3-4 sene surecekse,
Ub 621 in cikisi 2030.
Digerleri daga zaten faz 1 e bile gecemediler.hepsi pre clinical.
CevaplaKonu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rus Aşısı Vitaherpavac- Vitaherpavac Vaccine jimmmy 43 22,129 26-08-2023, Saat: 13:23
Son Yorum: serapp
  Genital Herpes Aşı Çalışmaları - Herpes Vaccine Researches jimmmy 12 5,056 21-07-2023, Saat: 11:54
Son Yorum: Joseph
Rainbow Herpes Aşısı -Biontech 2023 'te adaylarla ilerliyor Sema Suna 13 2,795 24-03-2023, Saat: 21:09
Son Yorum: Bergkamp
  Yeni mRNA Aşısı ( Sanırım Kurtuluyoruz) :) Poser 41 14,811 09-03-2023, Saat: 08:18
Son Yorum: guest
  mRNA herpes aşısı onaylanmadı sanırım ??? Kaya9507 5 1,259 18-08-2022, Saat: 13:29
Son Yorum: Kaya9507

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi