Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konu Katılımcı: jimmyjimmyhuapuaGenital Herpes Aşı Çalışmaları - Herpes Vaccine Researches
#1
Öncelikle şu an faz 2 aşamasında olan ve valtrex vb. uçuk ilaçlarından üstünlüğünü kanıtlamış olan PRİTELİVİR isimli bir ilaç var. 2-3 yıl içerisinde piyasaya çıkması öngörülüyor çünkü FDA 'dan hızlandırma aldılar. Yani bir an önce piyasaya çıkarmaya çalışacaklar. İlaç ı bulan şirket Alman Bayer şirketinin alt firması olan Aicuris.

Bir diğer önemli buluş Viblok adında bayanların genital bölgeye uygulayacakları bir jel, herpes bulaşma riskine karşı %80 üzerinde korunma sağladığını klinik olarak kanıtlamışlar 2018 bahar ayında avrupa'da piyasaya çıkacak. Renksiz kokusuz bir jel. Özellikle herpes aşısı çıkana kadar bu iki ilaç virüs bulaşma riskini sıfıra kadar indiriyor.


Aşı çalışmalarında ise Gen-003 çok iyi deniliyordu ama bu yıl ki faz 2 test sonuçlarında hemen hemen şu an kullanılan valtrex le aynı sonuçlar elde edildi. O yüzden geliştirmesi durduruldu.

Şu an halen devam eden 3 aşı var

Theravax - Herpes virüsünün değiştirilerek aptallaştırılmış ve daha yavaşlatılmış hali böylece bağışıklık sisteminin virüsü tanıması sağlanıyor. Aşı Amerika da çok büyük sorunlar yaşıyor çünkü aşıyı yapan Dr. Bill Halford yıllar boyunca fda onayı beklemek yerine st kitts adasında Amerika dışında test etmeye çalıştı aşıyı. 17 katılımcının yüzde 65 i sık yaşadıkları herpes ataklarının 6 ayda 1 gibi bir seviyeye düştüğünü belirttiler. Aşıyı yapan şirket Rational Vaccine meksika ya da avustralya da tekrar klinik deneylere başlamayı hedefliyor. - Klinik deneylere meksika ve st kitts adasında tekrar başlayacaklarını açıkladılar.

HSV 529 - Sanofi şirketi geliştiriyor bu aşı faz 1 testinden güvenli olarak geçti faz 2 testi bekleniyor.

Vical Hsv2 aşısı- Faz 2 testinin sonuçlarını bu yıl duyuracaklar - Duyurdular ve başarısız oldular

Admedus - Bu şirkette gen 003 aşısı düzeyinde bir verimlilik gösterdi ancak faz 2 b olarak yeni doz uygulamasıyla optimum verimliliğe ulaşmayı deneyecekler. - Aşıyı iptal edebilirler , internet sitelerinden kaldırmışlar

Redvax, Pfizerin aşı şirketi, HSV2 aşısı bu yıl klinik testlere başlayacak %90 oranında etkili olduğunu iddia ediyorlar (Gen-003 aşısı 50 oranında etkili çıkmıştı)

Bir diğer önemli aşı Pennsilvanya Universitesinden Harvey Friedmanın aşısı bu aşı da %97 oranında etkili deniliyor klinik öncesi deneylerde bu yılın sonlarına doğru klinik testlerine başlanacak.

Albert Einstein's School of Medicine herpes virusunden gD isimli proteini silip tekrar farelere enjekte ettiklerinde uçuğun bir daha çıkmadığını gözlemliyorlar. Bu gD isimli proteinin uçuk çıkmasına sebep olan protein olduğu biliniyor. Onlar da 1-2 yıl içerisinde klinik çalışmalara başlayacaklarını belirtiyorlar.

En önemli gelişme ise Crispr isimli bir genetik düzenleme çalışması Temple universitesinden bilim adamları farede ki hiv virüsünü yok etmeyi başardılar ve bu yıl insanlar üzerinde klinik deneylere başlayacaklar. Yine bu universite genital herpes i de aynı yöntemi kullanarak yok etmeye çalışıyor. Onlarda Excision Biotheurapetics isimli bir şirket kurdular ve genital herpes testlerine 2019 sonu - 2020 başı gibi başlayacaklarını yayınladılar.

Bu hafta haberlerde gördüğüm bir diğer gelişme Aaron Traywick isimli bir Amerikalı biohacker herpes aşısı denedi kendi üzerinde ve sonuçları 2-3 hafta içerisinde yayınlayacağını duyurdu.
Birşeylerin yapılması çok güzel gerçekten. - Aaron Traywick maalesef ölü bulundu. Aşı sonuçlarını açıklamasına 1 ay kala bir terapi salonunda ölü bulundu.

Bu arada HPV virüsü içinde çin de bu yıl crispr kullanılarak bir klinik çalışma yapılacak jel şeklinde uygulanacak bir yöntemle hpv yi tamamen yok etmeyi planlıyorlar.First positive and nearest better thing for herpes is pritelivir. It is in phase 2 trial and will announce results next year.They got fast tracked status from FDA. Their tests proved its superiority over valtrex and other drugs. It is 2 times more effective than valtrex. I also read comments of a patient who joined to pritelivir clinical trials and he was saying it is really effective.

The other nearest thing is Viblok, it is a gel aims to prevent herpes transmission during sex. It's effectivenes is more than % 80 and it is for woman. They are also did a clinical trial and it will be available soon.

Vaccine researches took a big step last year, Genocea's Gen 003 vaccine was effective and people were fingers crossed. SmileBut they stopped their work after phase 2 b results. Gen 003 cvaccine is a functional cure, it is not eliminating virus complately, instead decreasing sympthoms to zero for a while. It is also good choice for people who takes daily pills to suppress virus. Vaccine was effective in both decreasing number of outbreaks and shedding. But they didnt see it enough to go for phase 3 trial. They are still waiting for a partner to do phase 3 clinical trial.

Another vaccine is Halford's vaccine. Dr Bill Halford spent decades on herpes researches and he wanted to help herpes sufferers. He created a vaccine Theravax. He didn't follow regular rules to get approval for vaccine in usa, instead he wanted to test Vaccine in St.kitts island in Dominic Republic. There were 20 patients for safety trial and there is not official data for trial. Bill Halford died because of cancer and a woman from kaiser health made news about unregulated trial but vaccine got investment from venture capital P.Thiel. They are still working on it and expected to start clinical trials under FDA observation.

Another promising vaccine is Harvey Friedman's vaccine, it prevented herpes in animals % 97 percent,

Albert Einstein School of Medicine Vaccine, they claimed they also got %100 percent protection from virus in animal tests.

Redvax, Pfizer, They are planning to start a clinical trial they also complated animal tests.

Vical Vaccine, it is in phase 2 and soon will announce results,

Lousiana State University and Russian Dna vacccine are currently announced. They both claim their vaccine cleared virus from animals.

HSV 529 Vaccine Sanof, For years they are still in phase 1 smiley.png dont hope too much thing.

Crispr - It is a new biological technology and there are works on herpes too. The soonest trial is expected to be done in 2019 by excisionbio. Dr. Khalili and his team.
Ara
Cevapla
#2
Pritelivir için gayet güzel seyler yazılıyor internette. umarım 2 yılı bulmaz...
Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rus Aşısı Vitaherpavac- Vitaherpavac Vaccine jimmyjimmyhuapua 25 887 16-10-2018, Saat: 14:05
Son Yorum: fafu
  Vical Herpes Aşısı - Vical Herpes Vaccine jimmyjimmyhuapua 5 177 22-07-2018, Saat: 20:08
Son Yorum: HopeFul
  Su Çiçeği Aşısı Genital Herpes - Shingles Vaccine and Herpes jimmyjimmyhuapua 0 197 25-06-2018, Saat: 12:49
Son Yorum: jimmyjimmyhuapua
  Rational Vaccine Theravax Aşısı Güncelleme jimmyjimmyhuapua 0 76 25-06-2018, Saat: 12:39
Son Yorum: jimmyjimmyhuapua
  Pennsilvanya University Herpes Vaccine ( Aşısı ) jimmyjimmyhuapua 0 67 25-06-2018, Saat: 12:36
Son Yorum: jimmyjimmyhuapua

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi