Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Herpes ciddiyeti
Arkadaşlar merhaba biraz içimi dökmek istediğim bir konu olacak. Ben buradaki bazı olumsuz konulardan etkilenen biriyim sizde benim gibiyseniz bu konuyu okumasanız da olur bir bilgi verdigim bir konu değil sadece içimi dökücem. Biraz olumsuzluk barındırıyor etkileniyorsanız es geçin ??

Dün twitterda gündem olan Karabük olayını görmüşsünüzdür. Kendi atak sıklığıma göre ilk defa uzun zamandır çıkarmıyordum yeni şeyler keşfediyodum herpesle yaşamaya alışmış ve öğrenmiştim ki hala öyle kendimi hırpalamıyorum sadece dün gündem olan konuda insanların yorumları beni o kadar yıprattı ki sabah 3-4 yarayla uyandım. Herpes hiç bilinmiyor diye şikayet ediyordum ama insanların bu olaylarla bu kadar yanlış bilmesi beni çok üzdü ben herkes bilinçlensin herpesi öğrensin dikkat etsin derken herkes onu sanki sadece siyahilerden kapılan pis insanların kaptığı birden fazla kişiyle beraber olanların (ki bu tercih meselesi) kaptığı bir hastalık diye öğrendi.
Yorumlarda gördüğüm şimdi kapan kızlar bir Türkle evlenip ona bulaştıracak, dışarı bile adım atmayın siz hak ettiniz tarzı yorumlar gördüğüm için atak yaşıyorum resmen. Öncesinde hayatıma birini alırsam karşıma alıp oturup konuşur güzelce anlatırım düşüncesindeydim şu an birini alsam hayatıma ve bu yazılanları okumuş biri olsa uçuk lafını duyduğu an korkup kaçar. Öyle bir yansıttılar ki artık konusunu açmak bile beni korkutuyor. Çünkü yansıttıkları algıya göre ben birine bende uçuk var desem kafasında oluşacak şey -Bu kesin hep afrikalılarla oldu pis insanlarla oldu binlerce kişiyle oldu pis birisi vs vs-
Oradaki insanlar yaşamadıkları için mi bu kadar acımasızlar ya da bende şu an olmasaydı acısını bilmeseydim bende o kadar acımasız düşünür müydüm bilmiyorum ama bizler yeterince acı çekerken pişmanlık yaşarken ve nerdeyse hepimiz sadece güvendiğimiz için bunları yaşarken bu yorumlar beni çok yıprattı ve sizlere içimi dökmek istedim. Umarım bu hastalık konusunda daha ileriye gitmeden daha da çirkinleşmeden bilinçlenir insanlar

Evet gündem olmuş ben de yorumları okurken üzüldüm baya. Neymiş doğal seçilimmiş. İlişki bile yapamamış hemcinslerim gelmiş Türk erkeği dururken gidip belanızı bulmuşsunuz falan. Bu hastalık baya yaygın ve daha da yayılır bencil insanlar yüzünden. Ben bu hastalığı korunduğum halde kaptım. Korunmakla her şeyin çözüldüğünü sanıyorlar. Farkında olmadan bu virüsü kaptıklarında kendileri ne hissedicek acaba. Bu hastalığın asıl zor kısmı psikolojik kısmı. Hiç beklemediğiniz birinden kapabilirsiniz.

En üzüldüğüm kısım da insanların gerçekten hastalık hakkında hiçbir şey bilmiyor olması. E nabizda gözükür diye doktora gitmemek ne demek. 18 yaşından büyüksen zaten e nabızda gizleme yapabiliyorsun. Doktora gitmek de utanılacak bir şey değil. Ufak bakıp gönderiyorlar zaten.
Benim gittiğim doktor da beni hiç bilgilendirmedi herpes dedi gönderdi. Bulaşıcılığın nasıl olduğunu söyleseler nelere dikkat etmem gerektiğini söyleseler keşke. Ben yine araştırdığım için biliyordum, ama herkes araştırıp dikkat etmiyor. Ben nasıl ilişki kurcam nasıl birini sevcem diye düşünürken millet umrunda bile değil lezyonu varken ilişkiye giriyor. Aklım almıyor gerçekten.

Bu arada itiraf sayfasına atılan şeylerde abartma ve yalan olduğunu düşünüyorum. Resmen hsv belirtileri yazmış, sonra admin güncelleme, hpv olmuşum yazmış. Bana tutarsız geldi. Ama bu hsv nin yaygın olmadığı ve hızla yayılmaya devam etmediği anlamına gelmiyor

(23-03-2024, Saat: 23:06)Suphelihasta Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet gündem olmuş ben de yorumları okurken üzüldüm baya. Neymiş doğal seçilimmiş. İlişki bile yapamamış hemcinslerim gelmiş Türk erkeği dururken gidip belanızı bulmuşsunuz falan. Bu hastalık baya yaygın ve daha da yayılır bencil insanlar yüzünden. Ben bu hastalığı korunduğum halde kaptım. Korunmakla her şeyin çözüldüğünü sanıyorlar. Farkında olmadan bu virüsü kaptıklarında kendileri ne hissedicek acaba. Bu hastalığın asıl zor kısmı psikolojik kısmı. Hiç beklemediğiniz birinden kapabilirsiniz.

En üzüldüğüm kısım da insanların gerçekten hastalık hakkında hiçbir şey bilmiyor olması. E nabizda gözükür diye doktora gitmemek ne demek. 18 yaşından büyüksen zaten e nabızda gizleme yapabiliyorsun. Doktora gitmek de utanılacak bir şey değil. Ufak bakıp gönderiyorlar zaten.
Benim gittiğim doktor da beni hiç bilgilendirmedi herpes dedi gönderdi. Bulaşıcılığın nasıl olduğunu söyleseler nelere dikkat etmem gerektiğini söyleseler keşke. Ben yine araştırdığım için biliyordum, ama herkes araştırıp dikkat etmiyor. Ben nasıl ilişki kurcam nasıl birini sevcem diye düşünürken millet umrunda bile değil lezyonu varken ilişkiye giriyor. Aklım almıyor gerçekten.

Bu arada itiraf sayfasına atılan şeylerde abartma ve yalan olduğunu düşünüyorum. Resmen hsv belirtileri yazmış, sonra admin güncelleme, hpv olmuşum yazmış. Bana tutarsız geldi. Ama bu hsv nin yaygın olmadığı ve hızla yayılmaya devam etmediği anlamına gelmiyor
Evet insanlar şu an sanki bu hastalık çok uzak ihtimalmiş sadece farklı ırktan insanlarla beraber olurlarsa kapacaklarmış gibi rahat rahat konuşuyorlar ama bizde bilemeden hiç beklemediğimiz anlarda kaptık ve o insanlar hala dikkat etmedikleri için birilerine bulaştırmaya devam ediyorlar ki binde bir ihtimal olsa bile doktorum ağdadan kapan insanlar olduğunu söyledi böyle bir çağda sağlıklı kalabilmek bu kadar zorken o acımasız yorumlar çok korkunç.
Ve bu algılardan dolayı insanlar doktora bile gitmiyor dediğiniz gibi ve iyice yayılıyor keşke biz şu anki bilincimizle kapmadan önceye gitsek ne kadar dikkat ederdik mesela

Yorumlarda genelde hpv ve hiv den bahsetmişler, hatta hsv kaptıysan yine şanslısın diyen bile olmuş. Ben şunu anladım, bizim halk kesinlikle bu konularda çok cahil. Hpv hsv farkını çoğunluk bilmiyor. Hpv yi bu kadar kötülemişler ama bilmiyorlar ki aktif seks hayatı olanların 80% inde zaten bu virüs var. Hiç takılmayın arkadaşlar

Cahillik sınır tanımıyor.Virüs insan ırkına rengine veya tipine falan bakmaz.Bana bulaştıran erkek sarışın ve yeşil gözlüydü Big Grin Savunmam bu kadar

Bizim insanımızda akıl almaz bir linçleme davranışı var. Ülkemizde de cinsellik onaylanan bir davranış normu olmadığı için böyle fırsat bulduklarında ağızlarına geleni söylüyorlar. Şu durum Avrupa’da olsa birileri önlemek için çabalar, bizde olduğunda şarlatanların ağzına sakız oluyoruz. Ben kendi halama dönüp beni yargılamak istediğinde senin ağzında çıkıyor benim de farklı bir yerimde arada ne fark var bu kadar demiştim. Hiç üzülmeyin genital bölgemizde herkesin ağzında çıkan uçuk çıkıyor diye kimse bizi ötekileştiremez, onlar önce kendilerine baksınlar. Doktorum bile bana demişti seni yargılayacak insanlar kendilerinden ne kadar emin olabilirler diye haklı da. ben ilişkilerimde hep bu durumu açıkladım, açıklamak istemediğim kişilerle ya da açıklamak istemediklerimle de ilişki düşünmedim, açıklayabildiklerim de benimle sevgi bağı kurmak isteyecek kişilerdi. Biz bilinçli davranan insanlarız kimse bizi yargılayamaz, kendileri böyle atıp tutup herkesten kötü ilişkiler yaşıyorlar arka planda hiç aldırış etmeyin. O ağzı boş yapan salakların kendilerine faydası yok.

Nereden ve nasıl kaptığımı bilmiyorum. Düzenli bir cinsel hayatımda yoktu. Bir ilişkimde yoktu zaten. İlk atağımı 1,5 yıl önce geçirdiğim bir ameliyat sonrası yaşadım. Konuya o kadar uzaktım ki doktorumu arayıp ya ben ameliyat sonrası böyle bir şey yaşadım ameliyatta mı kaptım acaba diye sordum ki ameliyatım ortopedik bir rahatsızlıktan dolayıydı. Doktarda zaten bütün sterilizasyonun yapıldığı bir yerde bunun olmasının pek mümkün olmadığını söyledi. İlk atak şiddetli olunca konuyuda bilmediğim için ilk ürolojiye gittim. Doktor ilk gördü direk bu benlik değil seni dermatolojiye yönlendirelim dedi orda da doktor herpes olmuşsun dedi ilaçları yazdı (valtrex) gönderdi. Ne yapmam lazım nasıl bir hayat beni bekliyor hiç bir şey söylemedi. Senede birden çok atak geçirebilirsin buna hazırlıklı ol ama atakların her seferinde şiddeti azalacaktır dedi. Ha bi de prezervatif kullanmayı ihmal etme dedi. Sağolsun. Sonuç olarak internet lebi derya az biraz konu hakkında araştırma yapıp biraz bilgi sahibi oldum ama gerçekten çevremde herpes hakkında bir tane bilinçli birey olmadığını farkettim.
Hala nasıl yaşamam gerektiğini çözmüş değilim. Bi partner arayışına girmek beni korkutuyor. Karşı tarafa açıklama yapmadan bişeyler yaşamak çok yapabileceğim bir şey değil. Açıklama yapmaktan kaçındığım içinde sanırım partner adayım olduğunda bile yavaşça uzaklaşıyorum ortamdan. Konuyu dağıttım biraz kusura bakmayın birden içimi dökesim geldi o da bu konunun altına denk geldi. Formu takip ediyordum ama hiç yazmamıştım. Bu da ilk yazım oldu. Bahsi geçen haberler benimde bazı şeyleri sorgulamama neden oldu. Ne yazık ki demoralize etti.
Ataksız mutlu günler dilerim...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Genital Herpes Belirtileri - Sypmthoms of Genital Herpes jimmmy 53 18,181 17-12-2020, Saat: 01:13
Son Yorum: QWER

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi