Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Teşhis
#1
Arkadaşlar virüsü kaptığım kişiyi tahmin ediyorum ama kendisi bende böyle bişey yok diyor. Dediği doğruysa muhtemelen taşıyıcı. Hastaneye gidicek test yaptıracak ama uçuk yaşamadığı için kan testinde taşıyıcılığı varsa çıkarmı yoksa başka bi testmi yaptırmak gerekiyo
Cevapla

#2
Olsa bile tabiki bende yok diyecek otdoktoru .benim dusuncem hadi ondan cikmadi diyelim ilk ataklar bu kadar yogun gecerken bunu yasamis olmasi gerek .testte cikar tabiki diye dusunmekteyim.
Cevapla

#3
Testte çıkar evet
Cevapla

#4
Hsv2 igm ve hsv2 igg yaptırmalı
Cevapla

#5
Taşıyıcı da olsa testte çıkar. Taşıyıcılarda sadece uçuk çıkmıyor.
Cevapla

#6
(31-05-2019, Saat: 17:49)jimmyjimmyhuapua Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Taşıyıcı da olsa testte çıkar. Taşıyıcılarda sadece uçuk çıkmıyor.

Uçuk çıkmaması nasıl bir mantık garip değilmi nedeni ney acaba
Cevapla

#7
Garip değil öyle hsv lilerin %20 kadarı taşıyıcı olarak geçiyor herhangi bir şekilde belirti vermiyor. Bu kaynaklar da bu şekilde geçiyor ve bence bu kadar yaygın olmasının bir sebebi de bu. Haberi olmadan bir çok kişiye bulaştırabiliyor çünkü.
Cevapla

#8
Yurtdışında insanlar daha bilinçli olduğu için her yıl düzenli cinsel sağlık testi yaptırıyorlar ve hiç uçuk çıkarmadan pozitif gelenler var.
Cevapla

#9
Arkadaşlar genital bölgemi kısa bir süre önce traş ettim ve tahriş oldu haliyle. Tahrişten dolayı bazı kızarıklıklar ve herpes gibi belirtiler oldu ama şimdi tam herpese benzeyen bir şey var. IGM testi kaç günlük herpesi ortaya çıkarıyor? Bayramdn sonra yaptırsam zamanı geçmiş olur mu? Ben herpesim olmayabileceğini düşünüyorum çünkü.
Cevapla

#10
Dostum hsv igg testini kaptığını düşündüğün tarihten 8 hafta sonra yaptırmalısın. Vücutta antikor oluşması zaman alabiliyor. Testi de hsv tip 1-2 igg olarak yaptırmalısın. Igm çok önemli değil igg önemli
CevaplaHızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi