Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
tecrübelerimi paylaşıyorum
#1
Star 
arkadaşlar selamlar, bu başlığı ara sıra güncelleyeceğim.

Sıcak Su:

aylar önce lezyonlar gözle görülüyorken sıcak duş aldım, sonrasında kaşıntının kesildiğini ve ertesi gün kabarcıkların kabuk tutmaya başladığını fark ettim. aradan uzun bir zaman geçtikten sonra iki gün önce yine virüs aktif oldu ve dün akşam özellikle lezyonun olduğu bölgeye sıcak su döktüm, yine kaşıntısı kesildi ve bugün itibariyle kabuk tutmaya başladı. muhtemelen iki üç gün içerisinde iyileşmeye başlar diye düşünüyorum.

Uçuk Kremi:

neredeyse bir yıldan fazladır uçuk kremi kullanmıyorum, evet gerçekten işe yarıyor ama bende kısa süre sonra tekrar uçuk çıkıyordu. bu durum dikkatimi çekti ve krem kullanmadan kendi haline bıraktığımda kısa süre sonra çıkmamaya başladı. Bu bana özel bir durum olabilir veya farklı bir şey etkiliyor olabilir.

Kuruyemiş:

kuruyemiş yedikten sonraki gün halsizlik, bir sonraki gün kızarıklık ve bir sonraki gün lezyonlar ortaya çıkmaya başlıyor. en azından bendeki süreç bu şekilde işliyor. bu yüzden kuruyemişi eskisi gibi tüketemiyorum.

Vitamin C:

kremi bıraktığım dönemde vitamin c takviyesi denemesi yapıyordum, gece c vitamini içtikten sonra sabah uyandığımda örneğin aşağıdaki görseldeki gibi lezyonların kaybolduğunu fark ettim.

- Kabuk attı şimdi eski haline geri dönüyor. Demek ki artık bir noktadan sonra vücut kendi başına mücadele edebiliyor


Son güncelleme: 20/09/2022-22:14


-Bu başlıkta yazdıklarım kişisel görüşlerimdir. Doktor önerisi olmadan herhangi bir ilaç/krem kullanmayın veya yöntem denemeyin. Herhangi bir sorumluluk kabul etmediğimi şimdiden beyan ederim.
Cevapla

#2
Teşekkür ederim bilgilendirmeler için. Ben de paylaşayım madem başlık açıldı. 
  Öncelikle doktorum baskılama tedavisi önerdi fakat kendimde tecrübe ettiğim kadarıyla virüs bi süre sonra ilaca bağışıklık kazanıyor ve daha sık çıkıyor. Bu yüzden ilacı kullanmayı bıraktım. Bu şekilde vücudumun bağışıklık kazandığına inanıyorum. Krem meselesi ise zaten yara çıktıktan sonra yaranın hızla iyileşmesi için verilen bi krem bu yüzden krem de kullanmıyorum. Kendimce yöntemlerime gelecek olursak;
1) Su ve sirke
  Atak çıkacağını hissetttiğim andan itibaren günde bir kere de olsa o bölgeye kulak çubuğu yardımı ile sirke ve su karışımını tampon hareketlerle değdiriyorum. SİRKEYİ MUTLAKA SU İLE SEYRELTİP KULLANALIM. ( tampon hareketler olmasına da özen gösterelim çünkü sürterek uyguladığımız zaman bi bölgeden başka bir bölgeye virüs taşıma ihtimalimiz olabileceğini düşünüyorum, bu yüzden tampon hareketlerle sadece o bölgeye uyguluyorum. ) 
  Ardından tentürdiyot uygulayıp aynı şekilde çay ağacı yağını kullanıyorum. Sonrasında hatta makyaj temizleme pamukları var, kadın arkadaşlarım bilirler ona biraz çay ağacı yağı damlatıp o bölgeye denk getirecek şekilde iç çamaşırıma yerleştiriyorum. Erkekler için zor olabilir bu yöntem. 
2) İç çamaşır
  Mutlaka günübirlik iç çamaşır değiştiriyorum ve mutlaka her gün genital bölgeyi su ile yıkıyorum. 
3) STRES 
  Ne zaman bu hastalığı düşünsem atak yaşıyorum. İstisnasız herpes aklıma geldiği zaman ertesi günler atak yaşıyor oluyorum. Ama düşünmeyip stres etmeyip yaşadığım dönemlerde gayet rahat yaşıyorum. Hastalıktan korkmayalım, psikolojimizi bozmayalım arkadaşlar. Çok daha kötü hastalıklar ve inanın bizimki dikkat ettiğimiz sürece yanlarından bile geçmez. 
4) Alkol sigara kuruyemiş
  Alkol ve sigara kullanıyorum şu zamana kadar tetiklediğine pek şahit olmadım ama çekirdek çitleyince atak yaşadığımı farkettim. Kuruyemişler için de tetikleğini söyleyemem, mesela badem çok severim sürekli tüketirim ama denk gelmedim tetiklediğine. 
EN ÖNEMLİ MESELE İLİŞKİLER 
  Dört senelik düzenli ilişkim var. Bunun 1.5 senesi dolduğunda ilk atağımı yaşadım.Onda hiçbir belirti, semptom, lezyon vs yok.  Doktorum önceden kapmış olabileceğimi söyledi. Erkek arkadaşıma hastalığı, bulaşma şeklini vs anlattım ki aklında şüphe kalmasın. Zaten birbirimize güvendiğimiz bi ilişki içerisindeyiz. Bulaşma meselesinde ise BURDA SORUMLULUK KOMPLE BİZE AİT. 
1) Ben en ufak bir kaşıntı, lezyon, belirti vs hissettiğimde birbirimizden uzak duruyoruz. (paranoyakça gelebilir belki ama öpüşmüyorum bile). 
2) Kondom kullanmıyoruz çünkü bu şekilde lezyon çıkmadığı dönemde bulaşmadığını görünce içimiz bir tık rahatladı ve artık kullanmıyoruz. Belki yanlış bir yöntem ama 2.5 senedir onda herhangi bir lezyona denk gelmedik kondomsuz beraber olmamıza rağmen. 
3) Mutlaka ama mutlaka ilişkiden sonra duş almaya vaktimiz olmasa bile, üşensek bile mutlaka genital bölge temizliği yapıyoruz. Sabun, duş jeli vs kullanmak ph açısından ne kadar doğru bilmiyorum ama ilişkiden sonra zorla da olsa o temizliği su ve sabunla yaptırıyorum erkek arkadaşıma. Belki de bu yüzden hala onda belirti vs yok. 
   Biz karşı tarafa bulaştırmamaya gayret ederek; gerek ilişkiden kaçarak, gerek temizliğe zorlayarak bu şekilde ilişkimizi geçirdik. 
   Tabiki herkes farklı şekilde yaşayabilir hastalığı ben sadece kendi tecrübelerimi paylaşarak belki ilişkiden korkmamanızı ve yaranızın iyileşmesini hızlandıracak yöntemler sunmaya çalıştım.        Arkadaşın da dediği gibi bilimsel bi açıklaması yok dediğimiz şeylerin sadece kendimize ait tecrübeler. Big Grin 
hepimize sağlıklı günler diliyorum
Cevapla

#3
Yaşınızı öğrenebilir miyim? Öğrendiğimden beri Sadece bu hastalığı düşünüyorum çok kötü,
Cevapla

#4
Yaşın bir önemi yok, ne kadar düşünürsen o kadar çok çıkar, ayrıca psikolojinizde bozulur. İlk olarak düşünmeyi bitirin, bak yukarıda tecrübelerimiz yazdım kaç gün oldu az önce tamamen iyileştiğini gördüm. Vücutta alışıyor bir noktadan sonra daha güçlü bir şekilde virüsü hızlıca yok edip onarıyor
Cevapla

#5
23 yaşındayım. 3 seneye yakındır hastalığı kaptım. Bence de yaşın pek önemi yok
zamanla alışıyorsunuz bunla yaşamaya
Cevapla

#6
3 yıldır düzenli ilişkiniz var mı peki özel soru ama kusura bakmayın. Ben mesela karşı tarafa söylememekten yanayım şuanki psikolojim böyle diyor ama zaten kimseylede beraber olamam seksten soğudum
Cevapla

#7
Makat bölgenizde uçuk çıkıyor mu? Baskılama tedavisinde memnun olan var mı?
Cevapla

#8
(27-09-2022, Saat: 02:36)aglakme Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 3 yıldır düzenli ilişkiniz var mı peki özel soru ama kusura bakmayın. Ben mesela karşı tarafa söylememekten yanayım şuanki psikolojim böyle diyor ama zaten kimseylede beraber olamam seksten soğudum

Evet erkek arkadaşımla ilk zamanlarımızdan bu yana düzenli bir birliktelik hayatımız var. Karşı tarafa söylemek çok zor ama sizi anlayacak biriyle karşılaştığınızı düşünüyorsanız ona durumu açıklayabilirsiniz. Kabul ederse ne mutlu size, etmezse zaten yapacak bir şey yok. Ama yarım yamalak bir açıklamadan bahsetmiyorum. Hastalığı tüm detayları ile anlatmak lazım. Dikkat edildiğinde bulaş seviyesinin azaldığı, ölümcül olmadığı, yara çıktıktan 4-5 gün sonra yaranın iyileştiği vs vs. Hatta bu siteyi okumasını bile önerebilirsiniz bence.

(28-09-2022, Saat: 00:01)aglakme Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Makat bölgenizde uçuk çıkıyor mu? Baskılama tedavisinde memnun olan var mı?

Makatta uçukla hiç karşılaşmadım. Ama virüsü o bölgeye taşımış olabilirsiniz diye düşünüyorum tabiki de benimki bi fikir sadece. Çünkü ben yara çıktığında özellikle başka hiçbir bölgeme temas etmemesine gayret gösteriyorum. Orayı pamuk veya kulak pamuğu ile tampon hareketler yaparak kendimce tedavi ediyorum.
Cevapla

#9
Bu lanet hastalıktan da sık sık tekrarlayan ataklarından da bıktım. Kız arkadaşımla her buluşmamıza yakın burun altımda bu iğrenç görsele sahip yaralar çıkıyor ve bu benim canımı acayip derecede sıkıyor. Cinsel hayatım neredeyse yok denilecek kadar az. En önemlisi de sağlık ve akabinde gündelik yaşantıda yarattığı zorluklar. Çözümünü bulun artık şu hastalığın. İnsanlığın büyük bir kısmını etkileyen bu kadar yaygın bir hastalığın tedavisi için ekstra çaba sarfedilmesi gerektiği kanısındayım.
CevaplaHızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi