Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Resveratrol hakkında bilgisi olan?
#1
Kırmızı üzüm kabuğunda vs bulunuyormuş bu madde, kanseri önlüyor, herpese karşı da çok etkil diyorlar. Bilgisi olan var mı?
Cevapla

#2
Dogal ilaç, vudun kendini yenilemesini sagliyormus
Cevapla

#3
Bir fitoaleksin olan resveratrolün, herpes simpleks virüsü tip 1 ve 2 (HSV-1 ve HSV-2) replikasyonunu doza bağlı, geri dönüşümlü bir şekilde inhibe ettiği bulundu. Virüs veriminde gözlemlenen azalma, HSV'nin resveratrol tarafından doğrudan etkisiz hale getirilmesinden veya virüsün hücreye bağlanmasının engellenmesinden kaynaklanmamıştır. Bununla birlikte kimyasal, hücre enfeksiyonundan sonraki 1 saat içinde eklendiğinde en etkili olduğu, ekleme enfeksiyondan 6 saat sonrasına kadar ertelendiğinde daha az etkili olduğu ve enfeksiyondan 9 saat sonra eklendiğinde etkili olmadığı için virüs replikasyon döngüsünde erken bir olayı hedefledi. Resveratrolün ayrıca hücre döngüsünü S-G2-M interfazında geciktirdiği, latent olarak enfekte olmuş nöronlardan virüsün reaktivasyonunu inhibe ettiği ve kontrollerle karşılaştırıldığında üretilen önemli bir erken viral düzenleyici protein olan ICP-4 miktarını azalttığı da bulundu.
Cevapla

#4
(23-07-2023, Saat: 06:02)HopeFul Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir fitoaleksin olan resveratrolün, herpes simpleks virüsü tip 1 ve 2 (HSV-1 ve HSV-2) replikasyonunu doza bağlı, geri dönüşümlü bir şekilde inhibe ettiği bulundu. Virüs veriminde gözlemlenen azalma, HSV'nin resveratrol tarafından doğrudan etkisiz hale getirilmesinden veya virüsün hücreye bağlanmasının engellenmesinden kaynaklanmamıştır. Bununla birlikte kimyasal, hücre enfeksiyonundan sonraki 1 saat içinde eklendiğinde en etkili olduğu, ekleme enfeksiyondan 6 saat sonrasına kadar ertelendiğinde daha az etkili olduğu ve enfeksiyondan 9 saat sonra eklendiğinde etkili olmadığı için virüs replikasyon döngüsünde erken bir olayı hedefledi. Resveratrolün ayrıca hücre döngüsünü S-G2-M interfazında geciktirdiği, latent olarak enfekte olmuş nöronlardan virüsün reaktivasyonunu inhibe ettiği ve kontrollerle karşılaştırıldığında üretilen önemli bir erken viral düzenleyici protein olan ICP-4 miktarını azalttığı da bulundu.

Teşekkürler hopeful, yani denemekte fayda var sanki
Cevapla

#5
Bugün kullanmaya başladım. Sabahları aç karnına 2x Resveratrol ve 1x L-Lysine alıyorum. Umarım faydasını görürüm.
Cevapla

#6
(30-07-2023, Saat: 14:01)SPA Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün kullanmaya başladım. Sabahları aç karnına 2x Resveratrol ve 1x L-Lysine alıyorum. Umarım faydasını görürüm.

Atak sıklığı nedir sizde? Olumlu bir etki görürseniz bize de haber verin lütfen
Cevapla

#7
(30-07-2023, Saat: 16:50)ponçik Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Atak sıklığı nedir sizde? Olumlu bir etki görürseniz bize de haber verin lütfen

Ayda en az 2 kez atak yaşıyorum. Tabi bu benim biraz yaşama şeklim ile alakalı da olabilir. Alkol aldığım günlerin gecelerinde uykusuz kalıyorum. Tabi böyle durumlarda bağışıklık sistemi çöküyor. Bakalım bu ürünlerin faydasını görebilecek miyim. Deneyimlerimi sizinle paylaşırım.
CevaplaKonu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kâğıt kesiği ve döküntü gibi olan var mı fatmaa7 3 469 13-10-2023, Saat: 00:22
Son Yorum: fatmaa7
  Bu ilaç hakkında bilgisi olan veya deneyen varmi Üzgün 0 938 04-12-2020, Saat: 01:33
Son Yorum: Üzgün
  ARJİNİN HAKKINDA QWER 3 1,290 11-05-2020, Saat: 02:16
Son Yorum: MutsuzHerpesli

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi