Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konu Katılımcı: jimmyjimmyhuapuaPozitifim ve Partnerim Negatif-Me Positive Partner Negative
#1
Evet arkadaşlar konu ile ilgili öncelikle belirtmek istediğim şey bir çok insan bu şekilde ilişkilerini devam ettirebiliyor. Uzmanlar ve doktorlar uçukların görünür olduklar zaman ilişkiden kaçınılmasını, cinsel birliktelik gerçekleşecek ise bunun partnerinizi güvende tutmak açısından baskılama tedavisi+condom kullanarak yapılması gerektiğini söylüyorlar.

Ancak unutulmaması gereken şey her zaman partnerinize bu virüsü bulaştırma riskiniz var.

İlişki den önce kesinlikle genital bölge temizliği jiletle yapılmamalı herhangi bir açık yara vs gibi durumlarda virüs kolaylıkla kapılabilmektedir.

Ayrıca uzmanlar herpesin genital bölge genelinde olabilmesi ihtimaline karşı sadece condom kullanımının yeterli olmayacağı görüşündeler. Yani condom un kapattığı alanlar dışında kalan cilt yüzeyi partnerinizle temas edebilir ve bu da virüsün geçişine olanak sağlayabilir.


The first thing i want to mention is people can have relationship like this. One can be positive and other one can be negative. The best way to protect is to use suppressive theraphy and use condom. Researches says it can lower transmission risk.

Avoiding sex while there is outbreaks on genital area is a must. 

Before sexual activity its not suggested to shave genital area because virus can easly infect someone when there is a crack or cuts on skin.
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi