Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hiv aşısı
#1
Hiv taşıyan bireyler için günlük kullanım hapla virüsün vücutlarında yayılımını yani aidse çevirmeyi engelleyen ve aynı zamanda partnerlerine bulaşma riskini minimuma indiren hap yerine 2 ayda bir aşı olmaları yeterli gelen aşı geliştirildi. cabotegravir isimli bu aşı 2 ayda bir olarak hastaların normal hayatlarına dönmelerini sağlıyor. Çok önemli bir gelişme hastalar için. Darısı hsv ye
Cevapla

#2
bende tam bundan bahsediyordum işte. hiv icin bile geliştirildi hsv icin hala yok cok enteresan yaa.. dedigin gibi insallah yakin zamanda bjna benzer bir calisma hsv icinde çıkar
Cevapla

#3
Ot cabotegravir de bir ilaç kokteyl olarak değil de tek ilaç almaları için testte şu an son fazda henüz çıkmadı. Hiv aşısı da vardı testlerde ancak başarısız oldu. Herpes içinde son faza gelen pritelivir olduğunu paylaşmıştık. Biraz sabır artık son faz da olan bir ilaç. Abd de onay aldıktan sonra max 1 yıl içerisinde burada da satılacaktır çünkü ilaç bayer in alman yani Türkiye de onay alması da zor olmaz diye düşünüyorum.
Cevapla

#4
(14-07-2020, Saat: 07:09)jimmyjimmyhuapua Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ot cabotegravir de bir ilaç kokteyl olarak değil de tek ilaç almaları için testte şu an son fazda henüz çıkmadı. Hiv aşısı da vardı testlerde ancak başarısız oldu. Herpes içinde son faza gelen pritelivir olduğunu paylaşmıştık. Biraz sabır artık son faz da olan bir ilaç. Abd de onay aldıktan sonra max 1 yıl içerisinde burada da satılacaktır çünkü ilaç bayer in alman yani Türkiye de onay alması da zor olmaz diye düşünüyorum.

Ben cabotegraviti aşı olarak okudum bir viroloji sayfasında. 2 ay etkili diye okudum.
Cevapla

#5
(14-07-2020, Saat: 07:09)jimmmy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ot cabotegravir de bir ilaç kokteyl olarak değil de tek ilaç almaları için testte şu an son fazda henüz çıkmadı. Hiv aşısı da vardı testlerde ancak başarısız oldu. Herpes içinde son faza gelen pritelivir olduğunu paylaşmıştık. Biraz sabır artık son faz da olan bir ilaç. Abd de onay aldıktan sonra max 1 yıl içerisinde burada da satılacaktır çünkü ilaç bayer in alman yani Türkiye de onay alması da zor olmaz diye düşünüyorum.

Pritelivir, faz 3 aşamasında olan bir ilaçtır. Tam olarak tedavi etmez, asiklovir gibidir. Ama asiklovirden daha etkili olduğu söyleniyor. Asiklovir direnci olanlar veya asiklovir kullanıp etkisini görmeyenlere güzel bir alternatif olabilir. Güncel çalışmalarını aşağıdaki linkten takip edebilirsiniz. Faz 3 için, 2025 ocakta bitirilmesi hedeflenmiş.

https://www.clinicaltrials.gov/study/NCT...967&rank=1

Pritelivir hakkında bilgi. 
Pritelivir, özellikle HSV-1 ve HSV-2'ye karşı etkili, doğrudan etkili antiviral ilaçların yeni bir sınıfı olan helikaz primaz inhibitörlerinin (HPI) bir üyesidir . Adından da anlaşılacağı gibi ilaçlar, HSV replikasyonu için gerekli olan UL5 (helikaz), UL8 (iskele proteini) ve UL52 (primaz) genleri tarafından kodlanan viral helikaz primaz kompleksinin inhibisyonu yoluyla etki eder.
Cevapla

#6
(08-07-2020, Saat: 10:19)HopeFul Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bende tam bundan bahsediyordum işte. hiv icin bile geliştirildi hsv icin hala yok cok enteresan yaa.. dedigin gibi insallah yakin zamanda bjna benzer bir calisma hsv icinde çıkar

Bnt163 2025 e piyasaya sürülecek gibi
CevaplaKonu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Biohacker Kendi Üzerinde Herpes Aşısı Denedi jimmmy 0 1,675 25-08-2018, Saat: 20:25
Son Yorum: jimmmy

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi