Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konu Katılımcı: jimmyjimmyhuapuaHerpes Virüsü Tipleri Nelerdir? Types Of Herpes Virus
#1
Herpes Simplex adı verilen virus aslında 8 tiptir. Genel olarak insanların karşısına çıkan 3 tipi mevcuttur.

1. Herpes Tip 1 : Hsv 1 ve oral herpes olarakta adlandırılan bu tip genellikle dudak, ağız ve burun çevresinde çıkmaktadır. Oldukça bulaşıcı olup özellikle küçük çocuklar ve bebekler uçuk varken öpülmemelidir.

2. Herpes Tip 2: Hsv 2 ve genital herpes olarakta adlandırılan bu tip genital bölge de çıkmaktadır ancak vücudun diğer bölümlerine de bulaşabilmektedir örneğin göz. Bulaşıcılığı genellikle cinsel yolla gerçekleşir ancak iç çamaşırı, havlu, nevresim vb. tekstil ürünlerinden de geçebilmektedir.

3. Herpes Tip 3: Vzv olarakta geçen bu virus herpes zoster olarak adlandırılmaktadır genellikle ilerleyen yaşlarda kendini belli etmektedir ve aşısı mevcuttur.


Herpes has 8 types but in general 3 types of it are more common.

Herpes Type 1 : Hsv 1 and also known as oral herpes. It infects mouth and face area. It is infectious and be careful while kissing babies and little kids, especially when there is an ob.

Herpes Type 2 : Hsv 2 and known as genital herpes. It infects genital area and can infect also other parts of body like eyes. It is generally infectious via sexual activiy but it can also infect you by using towels, textiles too.

Herpes Type 3 : Also known as Varicella Zoster Virus, it shows itself especially in old ages and there are vaccines for it.
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi