Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Herpes ve dertlerim:)
#1
Selamlar, daha önce de yazmıştım ama utandığımdan sildimSmile hsv2 ile 4 yıl önce tanıştım, eski erkek arkadaşım sayesinde ki kendisinde hiç çıktığını görmedik. Biyopsi ve kan testi ile anlaşıldı onun öncesinde baya süründürdü 1 yıl kadar.Baskılama tedavisi ile atak sayısı azaldı. Birkaç sorum ve önerim olacak:
Tüm önlemlerime rağmen ve uzun süredir çıkmıyordu, bu hafta fena bir atak yaptı ve çıktı. Çinko kremi hiç kullanmadım, işe yarıyor mu, ne kullanıyorsunuz? Çinko hapı alamıyorum midem bulanıyor. 
Çıktıktan sonra zovirax ve valtrex işe yarıyor mu keseyim mi? Bundan bir türlü emin olamadım çünlü doktorlar farklı şeyler söyledi. Boşuna almayayım yani. Ya da başka ne sürebiliriz hızla iyileşmesi için? 
Cinsel ilişki konusu da oldukça kafa karıştırıyor. Ortada atak ya da uçuk yoksa istediğimiz her şeyi birbirimize yapabilir miyiz? Ne kadarını yapabiliriz? Elimizi ağzımızı şeylerimize götüremez miyiz yani?
Nacizane önerilerim:
Herpesle birlikte tüm hayatım değişti bence olumlu yönde. Burayı uzun süredir takip ediyorum, endişe ediyoruz zaman zaman bir çok şeyden. Kendime iyi bakıyor iyi davranıyorum artık. İf diyeti yapıyorum. Şekerden uzak durmak lazım şeker herpes dışında bakteri mantar bir çok şeyi tetikliyor. Bol su içmek ve spor yapmak iyi uyumak gerek.Ağır spor yapınca tetikliyor ama. Kullandığım takviyeler;sabah açken b12, kahvaltıdan sonra dvit, arada 1000mg ester c, demir eksikliğim olduğu için demir, haftada 2 3 kez balık yağı, iyot eksikliğim olduğu için damla iyot, gece yatmadan magnezyum. Sağlıklı yaşıyoruz un kan tahlillerini yaptırararak ve fonksiyonel tıp ile uğraşan doktorlara danışarak eksikleri bulabilirsiniz kan değerlerinde. Çünkü bende özellikle d vit ve c vit eksikliği atakları tetikliyor gibi. Fonksiyonelci doktorlar geçmeyen şikayetleriniz için alternatif çözüm olabilir. Çünkü herkesin bu hastalığı geçirme şiddeti kendi bünyesinde neler taşıdığına bağlı. Sık ilişkiye girmek tetikliyor çünkü kuruluk, sürtünme yapıyor. Bu da ister istemez partneri etkiliyor.Yani bunları dert etmeyecek insan evladı ile karşılaşmak lazım. Partner demişken, hiç bir zaman söylememezlik etmedim sevgili adaylarıma bazıları herpesi söyleyince  kaçtı gitti Big GrinKabul ediyorum, bana da böyle bişey dense ben de bir duraklarım ama çok sevdiğin değer verdiğin yanında olsun istediğin biri ise kaçmazsın zaten.Elinden geleni yaparsın.Ve böyle insanlar var gördüğüm kadarıyla. Stres, kaygı ve üzüntünün kesinlikle olumsuz etkisi var, bunlar ne zaman yoğun bir şekilde olduysa beni yalnız bırakmadı sağolsun. Yani kendinizi sevip iyi baktığınızda çok da fazla uğramıyor, bir kısım şanslıda ise hiç çıkmıyor. Bu hastalık ömür boyu benimle evet ama alerjim de ömür boyu benimle mesela yapacağımız şey onunla yaşamayı öğrenmek. 
Son olarak hanımlar kapalı grup falan mı yapsak ya da tanışsak?Bazen bazı şeyleri kimseyle konuşamıyor insan hemcinsi dışında :/
CevaplaHızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi