Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Herpes değilmiş gibi düşünmek daha mı iyi
#1
[align=justify][color=#555555]Merhaba herkese, yaklaşık 1 aydır bu siteyi takip ediyorum ve ben de katılmak istedim. Bundan 2.5 sene önce makatta kaşıntı ve sivilce gibi sert şişlikler ile karşılaştım ve birkaç gün içinde genitalime yayıldı. Dermatoloğa gittiğimde herpes olduğunu söyledi fakat herhangi bir test yapılmadı. Mürekkep gibi bir ilaç karışımı, krem ve hap verdi. Karışımı eczaneden aldım ve onunla uçukları temizlemeye başladım. Uçuk kremini sürdüm, hapları kullandım ama yaklaşık 1 hafta hiçbir etki göstermedi. İki tüp krem bitirdim işe yaramadı. Sonrasında bir aktara gittim ve herpes için bitkisel tedavi verdi. Bitkisel tedavi 40 günlüktü ve bu süre içerisinde uçuklar sürekli çıkıp yok olmaya başladı neredeyse haftada bir uçuk çıkıyordu ve geçiyordu. Tedavi bittikten sonra yaklaşık iki ay daha böyle devam etti. Sonrasında nadiren uçuk çıkmaya başladı ve uçuk yerine kağıt kesikleri oluyordu. ben de pamuğu sirkeye batırıp üstüne tutuyordum ve hemen iyileşiyordu. Uçuk çıktığında da aynı şekilde üstüne sirke sürmeye başladım. 1 senedir hiç uçuk şikayetim yoktu, geçen ay oluşan yaralar, akıntı, kaşıntı sebebiyle kadın hastalıkları bölümüne gittim. Muayene sırasında uçuk olmayacağını mantar gibi bir enfeksiyon olabileceğini söylendi. Testler yapıldı ama mantar çıkmadı fakat mantar için kullandığım krem ve ilaçlar on günde filan yaraları iyileştirdi. Herpes ise nerden bulaştığını bilmiyorum. Doktorum sadece cinsel yolla bulaşır dedi ama birlikte olduğum kişide böyle bir sorun olmadı. 2.5 senedir uçuk çıktığında da birliktelik yaşadık yine ona bulaşmadı, etki göstermedi. Herpes testleri yaptırmaya korkuyorum, psikolojik olarak sürekli tekrarlar felan diye, sanki en iyisi hiç bilmemekmiş gibi. Nasıl bir sorunla karşı karşıya kaldığımı anlayamıyorum. Moralim çok bozuluyor, kitap okuyarak iyileştiğimi hayal etmeye çalışıyorum ama zorlanıyorum. Sizinle bunları paylaşmak istedim, çok teşekkür ederim.[/color][/align]
Cevapla

#2
Öncelikle geçmiş olsun little. İlk testinizi eğer direkt göz ile teşhis ettiyse doktorunuz emin olmak amaçlı kan testi de yaptırabilirsiniz. Bilmemek iyi değil bence vücudunuzda ne varsa onu bilmeniz daha iyi. Tekrarladığı için ve dermatoloğun teşhis koymasından dolayı büyük olasılıkla herpes. Cinsel yolla bulaşıyor evet. Partneriniz asemptomatik olabilir yani taşıyıcı, belirti vermeden kapmış olabilir, ya da kapmış geç çıkartacak olabilir, bazı insanların çıkarması yıllar sürebiliyor bunu da yabancı forumlarda görebilirsiniz örneğin her yıl düzenli cinsel sağlık testi olanlar ve herpes pozitif çıkanlar hiç uçuk çıkarmadan 2 yıl geçirdiklerini 2 yıl veya 1 yıl sonra birden çıkarmaya başladıklarını söyleyen insanlar var. O yüzden parteriniz de bence bi kan testi yaptırmalı. Eğer taşıyıcı ise ilerde olurda ayrıldığınızda haberi olmadan bir başkasına bulaştırabilir. Bu arada uçuğunuz çıktığında öncelikle kurutucu krem kullanmanız iyileşme sürecini hızlandırır. Ayrıca yemek alışkanlıklarınız, stress ve benzeri şeyler de uçuğunuzun tekrar nükestmesine sebep olmuş olabilir.
Cevapla

#3
(09-10-2020, Saat: 16:45)jimmyjimmyhuapua Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öncelikle geçmiş olsun little. İlk testinizi eğer direkt göz ile teşhis ettiyse doktorunuz emin olmak amaçlı kan testi de yaptırabilirsiniz. Bilmemek iyi değil bence vücudunuzda ne varsa onu bilmeniz daha iyi. Tekrarladığı için ve dermatoloğun teşhis koymasından dolayı büyük olasılıkla herpes. Cinsel yolla bulaşıyor evet. Partneriniz asemptomatik olabilir yani taşıyıcı, belirti vermeden kapmış olabilir, ya da kapmış geç çıkartacak olabilir, bazı insanların çıkarması yıllar sürebiliyor bunu da yabancı forumlarda görebilirsiniz örneğin her yıl düzenli cinsel sağlık testi olanlar ve herpes pozitif çıkanlar hiç uçuk çıkarmadan 2 yıl geçirdiklerini 2 yıl veya 1 yıl sonra birden çıkarmaya başladıklarını söyleyen insanlar var. O yüzden parteriniz de bence bi kan testi yaptırmalı. Eğer taşıyıcı ise ilerde olurda ayrıldığınızda haberi olmadan bir başkasına bulaştırabilir. Bu arada uçuğunuz çıktığında öncelikle kurutucu krem kullanmanız iyileşme sürecini hızlandırır. Ayrıca yemek alışkanlıklarınız, stress ve benzeri şeyler de uçuğunuzun tekrar nükestmesine sebep olmuş olabilir.

[align=justify]İlginiz için çok teşekkür ederim öncelikle. Bir umut belki değildir diye düşünmek istiyorum gerçekten herkesin moralini bozacak bir hastalık ki genç yaşta bulaşınca sanki hayaller yarım kalmış gibi hissediliyor. Bir kitapta okumuştum "Bedenimizin bazı kısımları her gün yenileniyor. Diğer kısımların yenilenmesi birkaç ay sürüyor, bazılarının birkaç yıl. Ama birkaç yılda bir yepyeni bir bedene kavuşuyoruz. Tüm bedenimiz birkaç yılda bir yenileniyorsa hastalıklar nasıl oluyor da bedenimizde yıllarca kalıyor..." Pozitif düşünmeye çalışıyorum artık Smile [/align]
Cevapla

#4
Geçmiş olsun Little. Benim tavsiyem kesinlikle test yaptırıp ne olduğunu öğrenmen eğer herpesse sonrasında da kendine biraz zaman vermen lazım sindirmek için. Senin avantajın zaten erkek arkadaşın varmış biz napak yaban ellerde tek başıma kaldım kim alır beni bu saatten sonra ? ??Anamdan başka dertleşecek insan bulamıyorum onuda video call la yapmak zorundayım yurtdışında olduğumdan.

Bu arada bu siteyi bulup diğer insanların tecrübelerini okumamda yardımcı oldu. Yukarda yazdığım yalnızlık korkusu iki hafta sürdü bende. Sonrasında da bu durumuN aslında evleneceğim doğru insanı bulmak için güzel bi test olduğunu düşünmeye başladım.

Ben korkulardan kaçmak yerine üstüne gitmenin daha doğru olacağını düşünüyorum.
Cevapla

#5
(09-10-2020, Saat: 18:54)Cursed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geçmiş olsun Little. Benim tavsiyem kesinlikle test yaptırıp ne olduğunu öğrenmen eğer herpesse sonrasında da kendine biraz zaman vermen lazım sindirmek için. Senin avantajın zaten erkek arkadaşın varmış biz napak yaban ellerde tek başıma kaldım kim alır beni bu saatten sonra ? ??Anamdan başka dertleşecek insan bulamıyorum onuda video call la yapmak zorundayım yurtdışında olduğumdan.

Bu arada bu siteyi bulup diğer insanların tecrübelerini okumamda yardımcı oldu. Yukarda yazdığım yalnızlık korkusu iki hafta sürdü bende. Sonrasında da bu durumuN aslında evleneceğim doğru insanı bulmak için güzel bi test olduğunu düşünmeye başladım.

Ben korkulardan kaçmak yerine üstüne gitmenin daha doğru olacağını düşünüyorum.

[align=justify]Bu hastalıktan kurtulmak için çok kararlıyım, test yaptırmayı düşünüyorum ama bir yandan da korkuyorum dediğim gibi. Ayrıca tek başına kaldığını düşünme bence, benim sevdiğim insanda böyle veya daha kötü bir hastalık olsa ben dert etmem. Umarım her şey iyi olur, teşekkür ederim.[/align]
Cevapla

#6
Cursed yalnız olduğunu düşünme bence yurtdışında daha fazla sosyal platform var honeycomb da da tanışmak isteyen herpesliler oluyor. Bence pes etme. Little bence sen de kesinlikle kan testini yaptır ve pozitifse artık durumu kabullenmeye çalış. Bir çözüm bulunana kadar bununla nasıl yaşayabiilirim diye düşün. Pozitif ol her zaman. Şanslısın ayrıca sana destek olacak bir partnerin de var bu süreçte.
Cevapla

#7
(09-10-2020, Saat: 19:37)jimmyjimmyhuapua Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cursed yalnız olduğunu düşünme bence yurtdışında daha fazla sosyal platform var honeycomb da da tanışmak isteyen herpesliler oluyor. Bence pes etme. Little bence sen de kesinlikle kan testini yaptır ve pozitifse artık durumu kabullenmeye çalış. Bir çözüm bulunana kadar bununla nasıl yaşayabiilirim diye düşün. Pozitif ol her zaman. Şanslısın ayrıca sana destek olacak bir partnerin de var bu süreçte.

Ankara’da test yapılan bir laboratuvar biliyor musunuz? Ben düzen laboratuvar’ına gitmeyi düşünüyorum ama doğru sonuç çıkar mı bilmiyorum. Keşke negatif olsa?
Cevapla

#8
Ankarayı bilmiyorum. Negatif olmasa ? Neden bu kadar korkuyorsun ki ?
Cevapla

#9
(09-10-2020, Saat: 21:01)jimmyjimmyhuapua Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ankarayı bilmiyorum. Negatif olmasa ? Neden bu kadar korkuyorsun ki ?

Ay hiç bilmiyorum ben de niye korkuyorum, bu hastalığı kapıp hiç semptom göstermeyen onca kişi var neden ben de onlardan biri olmayayım. Neden çok nadir atak geçirmeyim. Ama işte genelde psikolojik, gerçekten bende bu vardı deyince semptomlar çıkıyor? doktorum bana herpes olmayabilir deyince kendimi iyi hissettim, şimdi tekrar olma ihtimali yüzünden kaşıntım başladı?
Cevapla

#10
Yediğiniz içtiğiniz şeyler de etkiliyor sizi. Evet psikolojinizin durumu da önemli ama anlattığınıza göre zaten uzun bir süre çıkarmadınız belki de herpesi tamamen aklınızdan çıkardınız ama tekrar nüks etti. Çıkmadığı sürece kimseyi etkilemiyor sizi etkileyen bence herpesiniz olup olmadığı değil de tekrar uçuk çıkarmanız. Benim önerim diyetinize özen gösterin. Yediklerinize içtiklerinize stresinize
CevaplaHızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi