Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Görülme sıklığı
#1
Arkadaşlar doktorların dediği bu hastalığın çok yaygın olduğu gerçeği. Peki ya bu kadar yaygınsa biz neden burada 34 kişiyiz sadece ?. Ona soruyorum yok buna soruyorum yok. Çok partneri olan yakın arkadaşlarımda bile yok. Sizce gerçekten yaygın mı bu kadar hastalık ? Ayrıca en son bir profesöre muayene oldum. Kendisi çocuk hsv2 olan hastaları olduğunu söyledi. Nasıl oluyor bu, gerçekten doğru mu inanmak istiyorum ama bilmiyorum da.
Cevapla

#2
Dogrudur çok yaygın özellikle amerikada türkiyede de yaygın ama herkes kendisini saklıyor bu gurubu takip edip üye olmayan bisürü insan var
Cevapla

#3
google'un son algoritma değişikliği ve eski siteden içeriğin buraya taşınması gibi sebeplerden az bir herpesli grubun bulabilmesinden kaynaklı bu 34 kişilik sayı nedenben. çok uzun sürmez bu durum, yakın zamanda yeni arkadaşlar katılır aramıza.
Cevapla

#4
Neden takıldın ki sayıya bi kere 34 kişiyi 2 ile çarp burada ki herkes birisinden kaptı 68 kişi yapar. Siteyi kuralı çok uzun zaman olmadı ve google aramalarında zor çıkıyor 3-4. sayfalarda çıkıyor. Ayrıca yurtdışında insanlar her yıl düzenli cinsel hastalıklar testi yaptırıyor Türkiye'de kaç kişi düzenli her yıl cinsel hastalıklar testi yaptırıyor ki ? 
Sayının ne kadar olduğunu bizler de bilmiyoruz Türkiye de açıklanan bir veri yok bununla ilgili ama daha önce mesela iran da bir çalışma var yakın zamanda ve iranda % 6.5 olarak tahmin edilmiş genital herpes yaygınlık oranı.
 Kaynak: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5124323/ 

 Türkiye'de bu sayı daha fazladır 2006 da ki araştırmada % 5 dolayında çıkmıştı. Sadece kadınlar kulubüne gir ve üyeleri say orada bile 100 e yakın kadın vardır. Honeycomb.click sitesinde 70 bin kişi var herkes üye olmak zorunda değil okuyup gidenler var kimliğim açık olmasın isteyenler var. Yıllar sonra durumu kabullenip araştırmayı bırakanlar vardır. Bu sitedeki üye sayısına bakarak yaygınlığı belirleyemezsin.
Bak mesela 2016 verilerine göre Türkiye'de 14.600 hiv li hasta var ama doktorlar henüz teşhis konulmamış hastaları da göz önünde bulundurarak 3 katı kadar hiv li hasta olabileceğini söylüyor.

Kaynak: https://www.cnnturk.com/saglik/turkiyede...in-uc-kati

40 bin kişiden fazla yapar bu. Hiv paylaşım forumlarına sitelerine girersen bu kadar üyeleri olmadığını da görebilirsin. O yüzden sitedeki üye sayısıyla kıyaslama bence. Google da araştıran olursa ve siteye girerse görüp üye oluyor.
Cevapla

#5
+1
Cevapla

#6
Evet doğru söylüyorsun jimmy gençler arasında yaygınlaşmış olabilir birde!!
Cevapla

#7
Ben burayı yabancı sitede olarak gördüm prdan buraya yönlendim ama çok sevindim böyle bir yer olduguna tesekkür ederimmmm hepinize iyiki varsınız yanlız degilim üçüncü ay bu gün ilk defa mutluyum lezyonumda cıktı ne garipki mutlu oldugum gün çıkması boşuna iki ay kendime heba etmişim hayatı çıkıyor yapcak birsey yok
Cevapla

#8
kesinlikle öyle. cokta hayatinizi etkileyen bisey değil dert haline getirmediginiz sürece. evet can sikici ve dikkat edilmesi gerkeen hususlari var fakat zor seyler degil cok fazla. inanın burada bulunan ve uye olmadan sitemizi ziyaret edenler disinda bu virusu taşıyanlar hic yokmus gibi hayatlarina devam ediyorlar. belkide cahilligin mutluluk getirdigi durumlardan biride bu.

evham yapmayalım arkadaslar ne kadar odaklanirsak buna o kadar buyuk bir sorun haline gelecek.

1 sene sonra ataklarin daha azaldigini ve daha az sikinti oldugunu göreceksiniz.

işe yaradigi ve zarari olmadığından emin oldugunuz seylerib dışında yontemler kullanmamaya dikkat edin.
Cevapla

#9
Bu virüsü taşıyıp haberi olmayanları da sayarsak sayı daha da katlanır. Kan tahlilleri ile virüsü tespit edemediğimiz unutmayalim. Virüsü vücudunda taşıyor ama lezyonlar daha çıkmamis. Bence sayı çok fazladır.
CevaplaHızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi