Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konu Katılımcı: jimmyjimmyhuapuaGenital Herpes Belirtileri - Sypmthoms of Genital Herpes
#1
Genital Herpesin belirtileri nelerdir ?

Genital herpes oluşmadan önce oluşabilecek durumlar şu şekildedir,

Karıncalanma, şişme
Kızarıklık ve yanma hissi,
Grip tarzı belirtiler, boğaz şişmesi, baş ağrısı, bazen ateş
Bacak ve kalçada ağrı
Genelikle içi dolu küçük su toplamaları şeklinde olur. Oldukça ağrılı ve kasıntılı olabilir ya da tam tersi pek hissedilmez küçük sivilceler seklinde oluşabilir. 

Yukarıda ki semptomlar oluştuğunda bunlar birer uyarı olacaktır. Bunlara prodrome adı verilir. Bu belirtiler başladıktan 1 veya 2 gün sonra lezyonlar oluşabilir. Lezyonlar 2-4 gün içerisinde ülser gibi bir görüntü alabilir. 7-12 gün içerisinde kabuk haline gelir ve bu kabuklar düşerek tamamen iyileşirler ve deri eski halini alır. Genital herpes kişiden kişiye göre değişmekle birlikte farklı şekillerde ortaya da çıkabilir. 

Herpes lezyonları bazen 6 hafta ve 8 haftaya kadar çıkabilir. Ama kendini hiç göstermeyerek senelerce latent (uyku modunda) olarak vücutta da kalabilir. Eğer kişinin bağışıklık sistemi iyiyse bu durumlar daha az sıklıkta gözlemlenmektedir.

Itchy, burning feelings, redness and pain on leg can be give you a signal about you will have a herpes outbreak soon.
Flu like sypmthoms, headache can also be signals. After these sypmthoms started blisters can show up in 2 days. Its kind of buubles with water inside (actually its virus itself not water) and it especially heals in 1 week. But in this period need to be carefull and avoid touching blisters.
Herpes outbreaks are seen lesser in people with strong immune system.
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi