Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bitmeyen Herpes
#1
HPV2 yani genital herpes var. 4 yıldır günde bir tane 500mg Valtrex içiyorum. Ancak ne zaman ilacı bırkasam bir hafta geçmeden hemen uçuk çıkıyor. ağrı, yanma, batma hissi yok. Sadece kabarcık oluyor ve kabarcık olduğunda günde 4-5 defa krem sürüyorum ve hapa tekrar başlıyorum. Bir hafta 10 gün içinde kayboluyor.

Krem olarak asiklovir kullanıyordum. Eczacı Vectavir krem önerdi. Kullandı mve asiklovirden daha etkili olduğunu söyleyebilriim. Ancak güncel fiyatı 75 TL ve ufacık.
Asikloviri ise sağlık ocağı dahi yazıyor ve SGK fiyat farkı en son 5 TL ödemiştim.

Bir ara Zostex hap kullandım ama aşırı pahalıydı ve doktor yazmamıştı parayla almıştım. Etkiliydi ama reçetesinde sürekli kullanmayın dye ibare görünce devam etmedim. Sadece atak sırasında kullandım.

Ne önerirsiniz ?
Cevapla

#2
valtrex bu kadar uzun süre alınmaz.karacigeri olumsuz olarak etkiler . bence ucuk iyileştikten sonra bırak çıkınca tekrar başlarsın (kısa süreli).asiklovir ve valtrex kullanımı uygundur digerleri gereksiz pahalı
Cevapla

#3
Hap uzun sürede organlara zarar verebilir ve virüsün direnç kazandığını düşünüyorum hap kullanınca. Tabiki bu benim deneyimim bilimsel açıklaması yok. 
Kremler ise sadece 5 günde geçecekse 3 günde geçmesini sağlıyor deneyimlediğim kadarıyla onun yerine uçuk çıktığında kendimce bazı yöntemler uyguluyorum en azından param cebimde kalıyor ve aynı etkiyi gördüğümü düşünüyorum. Forumda benim ve diğer arkadaşların uyguladığı yöntemleri bulabilirsin
Cevapla

#4
uçuk başladıktan sonra degilde hissettigin zaman ilaç kullanmaya başlarsan tam çıkmadan uçuk iyileşir
Cevapla

#5
Candida mantarı tedavisine de eş zamanlı başla. Çünkü bu mantar yüzünden bağışıklık çöküyor ve Herpes sürekli tekrarlıyor.
Cevapla

#6
Öncelikle geçmiş olsun. 2017 yılında ilk tanıştım bu arkadaşla.. Sürekli uçuk çıkarıyor ve kafama takıyordum… Beeo propolis, lugol iyot gibi şeyler kullanıp normal hayatıma döndüm. Belki 1.5 senedir hiç çıkarmıyorum. Ama şunu da söyliyim, kafanıza taktıkça çıkıyor… en azından bende böyleydi.
Cevapla

#7
İlaçları hallen kullanıyormuşum ?
Cevapla

#8
ligol iyot dediginiz nedir ve nasil kullaniliyor?
Cevapla

#9
Lugol dediği sanırım %2 lik veya %5 lik lugol çözeltisi. İyot içeriyor. Bunu suya damlatıp içenler var. Virüslere karşı etkili olduğu söyleniyor. Ama hsv ve iyot hakkında hiçbir çalışma göremedim. Kullanıp deneyen varsa deneyimlerini bizimle paylaşabilir
Cevapla

#10
29.03.2024

Evet, tekrarladı. En son 14.09.2023 tarihinde tekrarlamıştı. 5 günün sonunda bitmişti.
Sonrasında her gün 1 adet 500mg Valtrex hapı ikiye kırarak yarısını içtim.
O günden beri bu şekilde tekrar ediyorum. Bazen içmeyi unutuyorum. Farkettiğimde 500mg içiyorum.
Ancak neden çıktı bilmiyorum. Çıktığını farkedince 1000mg içtim. Aradan 6 saat geçti 1000mg daha içtim.
24 saatlik zaman diliminde 3-4 adet içeceğim hemen geçsin diye.
Sonrasında tekrar günde 250mg içmeye devam.
CevaplaKonu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Herpes Ataklarnı Nasıl Azaltabilirim ? How Can I Lessen Herpes Outbreaks ? jimmmy 36 13,408 27-10-2021, Saat: 03:32
Son Yorum: kunduz

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi