HT Forum

Tam Versiyon: 6 Yıl öncesinden şüphe
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhabalar herkese benim kafama takılan bazı şeyler var. 
Ben 6 yıl önce sanırım herpes geçirdim. O zamanlar bu kadar bilgim yoktu. Eğitim araştırma hastanesine gidip cinsel Organda çıkan yara hakkında bilgi vermiştim bir sürü test yapmışlardı enfeksiyon bölümünde ve sonuçlarda bir sıkıntı gözükmüyordu . Belirtileri okuyunca o zamanı düşünüyorum ağrılı idrar, cinsel organda lezyon hepsi vardı yani tamamen belirtiler uyuyor. Ama 6 yıldan beri ben bahsedildiği gibi hiç bir atak geçirmedim , cinsel ilişkilerimde oldu defalarca karşı taraftan da bi şikayet gelmedi hiç . Konu hakkında bilgisi yorumu olan var mı ?
(08-10-2021, Saat: 17:25)oguzoguz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Merhabalar herkese benim kafama takılan bazı şeyler var. 
Ben 6 yıl önce sanırım herpes geçirdim. O zamanlar bu kadar bilgim yoktu. Eğitim araştırma hastanesine gidip cinsel Organda çıkan yara hakkında bilgi vermiştim bir sürü test yapmışlardı enfeksiyon bölümünde ve sonuçlarda bir sıkıntı gözükmüyordu . Belirtileri okuyunca o zamanı düşünüyorum ağrılı idrar, cinsel organda lezyon hepsi vardı yani tamamen belirtiler uyuyor. Ama 6 yıldan beri ben bahsedildiği gibi hiç bir atak geçirmedim , cinsel ilişkilerimde oldu defalarca karşı taraftan da bi şikayet gelmedi hiç . Konu hakkında bilgisi yorumu olan var mı ?

Bence bu şekilde net belirtilerini gözlemlediysen pozitif olabilirsin ama detaylı bir herpes testi yaptırarak öğrenebilirsin. Bulaş esnasında aldığın virüs yükü az olabilir veya vücudun doğal bir bağışıklık geliştirmiş olabilir. Virüsü aldığında asemptomatik duruma geçmesinin sebebi bunlar olabilir.