HT Forum

Tam Versiyon: ARI ZEHRİ (MELİTTİN)
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Merhaba arkadaşlar öncelikle geçmiş olsun. Yaklaşık olarak Ocak ayında korumasız bir ilişki yaşadım. İlişki öncesi traş olmuştum bel altı. Sanırım jilet ile 4 yeri kesmiştim yarım saat sonra ilişkim oldu. Bir kaç gün sonra kesilen yerler şişmeye başladı inanılmaz kaşıntı vardı. Cildiyeye gittim şüpheli ilişkin oldu mu dedi. 4 adet bakteri enfeksiyonuna karşı aşı yaptı 4 gün arayla bir de antibiyotik krem yazdı. Tedavi biraz iyi gelse de tam olarak iyileşmem 6 haftayı buldu. Yaklaşık 2 ay geçtikten sonra hüzünlü bir gün geçirdim ve o gece çok içtim. Ertesi gün penisimin başlangıç yan tarafında baloncuk şeklinde bir enfeksiyon gördüm. Ne olduğunu anlamadığım için biraz korktum. Başka bir hastaneye gittim. Başta elisa olmak üzere kan ve idrar tahlili yaptırdım. Hepsi negatif çıktı. Doktora dedim peki benim hastalığım ne olabilir. Mantar olabilir dedi krem yazıp yolladı. Sonra eski cikdiye doktoruma gittim. Herpes olabilir dedi bir tablet verdi. Baloncuk çıkan yerler tabletten sonra şişkinliği indi 15 gün sonra iyileştim şimdilik. Eğer herpesse virüs hücre içine yerleşerek ömür boyu kalıyormuş. Yabancı bir sitede okudum. Arı zehri içinde melittin adında madde varmış ve hücre duvarını parçalayarak virüsü ortaya çıkartıyormuş hatta yok ediyormuş. Acaba arı  soktursak bir problem olur mu sonuçta hassas bir alan. Bu arada testlerimi 3 ay sonra yapmıştım. Arı zehri hakkında bilgisi olan var mı çünkü bazı makalelerde bel soğukluğu tedavisi için risk taşıdığı yazıyordu. Herpes için getinal bölgeye arı soktursak mı teşekkürler
(03-06-2020, Saat: 19:26)Yorgun Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Merhaba arkadaşlar öncelikle geçmiş olsun. Yaklaşık olarak Ocak ayında korumasız bir ilişki yaşadım. İlişki öncesi traş olmuştum bel altı. Sanırım jilet ile 4 yeri kesmiştim yarım saat sonra ilişkim oldu. Bir kaç gün sonra kesilen yerler şişmeye başladı inanılmaz kaşıntı vardı. Cildiyeye gittim şüpheli ilişkin oldu mu dedi. 4 adet bakteri enfeksiyonuna karşı aşı yaptı 4 gün arayla bir de antibiyotik krem yazdı. Tedavi biraz iyi gelse de tam olarak iyileşmem 6 haftayı buldu. Yaklaşık 2 ay geçtikten sonra hüzünlü bir gün geçirdim ve o gece çok içtim. Ertesi gün penisimin başlangıç yan tarafında baloncuk şeklinde bir enfeksiyon gördüm. Ne olduğunu anlamadığım için biraz korktum. Başka bir hastaneye gittim. Başta elisa olmak üzere kan ve idrar tahlili yaptırdım. Hepsi negatif çıktı. Doktora dedim peki benim hastalığım ne olabilir. Mantar olabilir dedi krem yazıp yolladı. Sonra eski cikdiye doktoruma gittim. Herpes olabilir dedi bir tablet verdi. Baloncuk çıkan yerler tabletten sonra şişkinliği indi 15 gün sonra iyileştim şimdilik. Eğer herpesse virüs hücre içine yerleşerek ömür boyu kalıyormuş. Yabancı bir sitede okudum. Arı zehri içinde melittin adında madde varmış ve hücre duvarını parçalayarak virüsü ortaya çıkartıyormuş hatta yok ediyormuş. Acaba arı  soktursak bir problem olur mu sonuçta hassas bir alan. Bu arada testlerimi 3 ay sonra yapmıştım. Arı zehri hakkında bilgisi olan var mı çünkü bazı makalelerde bel soğukluğu tedavisi için risk taşıdığı yazıyordu. Herpes için getinal bölgeye arı soktursak mı teşekkürler
Öncelikle geçmiş olsun anlattığın lezyon uçuk lezyonuna benziyo ama bazen kan testinde pozitifleşmesi zaman alabiliyo hatta negatif çıkmasına rağmen sürekli atak yaşayanlar var. Umarım sendeki uçuk değildir. Arı konusuna gelirsek bir bu eksikti demek istiyorum sadece.
Teşekkürler geçmiş olsun dileklerin için. Arı zehri belki ülkemizde bilinmiyor ama çok etkili bir zehir. Yani herpes virüsü için etkili olur mu bilmiyorum ama hücre içine giren HIV bile hücre duvarını parçalayan melittin maddesine sahip olduğu bilimsel çalışmalar söylüyor. Bir de insanın kendine güvenini sıfırlıyor bu herpes. Karşımdakine bulaştırma korkusu vb... depresyona sokuyor resmen. Benim şu son çıkan baloncuk şeklindeki lezyonlarım için şunu söylemek gerekiyor. Adeta üzerime asit dökmüşler gibi yanıyor acı veriyordu. Şimdi yeni iyileşti. Karıncalanmalar var sadece Sad((
(03-06-2020, Saat: 19:54)Yorgun Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Teşekkürler geçmiş olsun dileklerin için. Arı zehri belki ülkemizde bilinmiyor ama çok etkili bir zehir. Yani herpes virüsü için etkili olur mu bilmiyorum ama hücre içine giren HIV bile hücre duvarını parçalayan melittin maddesine sahip olduğu bilimsel çalışmalar söylüyor. Bir de insanın kendine güvenini sıfırlıyor bu herpes. Karşımdakine bulaştırma korkusu vb... depresyona sokuyor resmen. Benim şu son çıkan baloncuk şeklindeki lezyonlarım için şunu söylemek gerekiyor. Adeta üzerime asit dökmüşler gibi yanıyor acı veriyordu. Şimdi yeni iyileşti. Karıncalanmalar var sadece Sad((

Anladığım kadarıyla siz kadınsınız çünkü erkeklerde öyle çok sancılı geçmiyor. Arı zehrinin ilk önce sinire yerleşmiş olan virüse ulaşması gerekiyo bu nasıl mümkün olur bilmiyorum.

jimmmy

Ari sokturma falan hic deneme bile. Cok daha kotu sonuclara sebep olabilir. Kanitlanmis hic bir testi ya da calismasi yok. Siz denek degilsiniz uzerinizde kesinlikle boyle seyler denemeyin moralinizi bozmadan zamana birakin. Bu surecte doktorunuzun yazdigi ilaclari deneyin uzun sureli baskilama tedavisi yaptirabilirsiniz.
(04-06-2020, Saat: 05:42)jimmyjimmyhuapua Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Ari sokturma falan hic deneme bile. Cok daha kotu sonuclara sebep olabilir. Kanitlanmis hic bir testi ya da calismasi yok. Siz denek degilsiniz uzerinizde kesinlikle boyle seyler denemeyin moralinizi bozmadan zamana birakin. Bu surecte doktorunuzun yazdigi ilaclari deneyin uzun sureli baskilama tedavisi yaptirabilirsiniz.

ercümet ovalı bir çok aşı tesadüfler sonucu bulundugunu bir programda söylemişti bunlar ya labaratuvarda yada hayatta tesadüfler arı sokmasını demiyorum yapılsa bile  lasbaratuvarda yapılması dogrusu
(04-06-2020, Saat: 05:42)jimmyjimmyhuapua Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Ari sokturma falan hic deneme bile. Cok daha kotu sonuclara sebep olabilir. Kanitlanmis hic bir testi ya da calismasi yok. Siz denek degilsiniz uzerinizde kesinlikle boyle seyler denemeyin moralinizi bozmadan zamana birakin. Bu surecte doktorunuzun yazdigi ilaclari deneyin uzun sureli baskilama tedavisi yaptirabilirsiniz.

Sanırım haklısın. İlk ataktan sonra yani yaklaşık 2,5-3 ay geçmişti sanırım 1 atak yaşadım valtrex 5 gün kullandım. Şuan 1,5 ay geçti yine atak yaşarsam valtrex eczaneden alabilir miyim doktora gitmeden cevaplarsanız sevinirim. Son olarak ilk atakta şişkinlik oluşmuş akabinde ülsere dönüşmüştü iyileşmesi 6 hafta sürmüştü. Şu 2. atakta deri üstüne sıcak su döküldüğünde baloncuk oluşur ya aynen o şekilde oluştu. Formda bazıları lezyon kabuklanıyor yazmış ben de bu olmadı normal mi
eczanede satılıyor 20-30 tl fiyatı var aspirin alır gibi alıyorsun. valtrex
(11-06-2020, Saat: 02:23)QWER Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]eczanede satılıyor 20-30 tl fiyatı var aspirin alır gibi alıyorsun. valtrex

10 tablet olanı 20 TL civarı 42 tablet olanı 80 TL civarı. Ben genelde aile hekimine 42 li yazdırıyorum 10 tablet olan çabuk bitiyor.
Arkadaşlar bende Şubat ayında geçirdim bu hastalığı ve her ay kaşıntım oluyor kaşıntı için ne yapmalıyım tekrar uçuk çıkmasından korkuyorum
Sayfalar: 1 2