HT Forum

Tam Versiyon: Herpes Ataklarnı Nasıl Azaltabilirim ? How Can I Lessen Herpes Outbreaks ?
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3 4

jimmmy

[color=#333333][size=small][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]Arkadaşlar herpes ataklarını azaltmanın en önemli yolu öncelikle kendimiz üzerinde nelerin bu atakları tetiklediğini keşfetmemizdir. Yediğimiz birşeyden mi giydiğimiz iç çamaşırından mı, kullandığımız sabun veya duş jelinden mi bunlar gerçekten önemlidir. [/font][/size][/color]

[color=#333333][size=small][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]Ben yediğim gıdalara dikkat etmeye başladım ilk olarak alkol aldığım da özellikle atak geçirdiğimi gördüm sanırım alkolün bağışıklığı düşürmesinden dolayı. [/font][/size][/color]

[color=#333333][size=small][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]Genital bölge temizliğinde jilet kullanmanın da ataklarımı tetiklediklerini gördüm. Şimdi şarjlı traş makinesi aldım düzenli olarak kısaltıyorum. Aslında dudak uçuğumda çıkardı benim eskiden sakallarımı düzenli olarak kısalttığım ve jilet nadir kullandığım için yıllardır dudağımda uçuk çıkmadı sanırım uçuğu etkiliyor. [/font][/size][/color]

[color=#333333][size=small][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]Vitamin takviyesi, evet arkadaşlar her vitamini düzenli olarak alamıyoruz özellikle fast food hayatımıza girdiğinden beri hazır tüketiyoruz. Vitamin hapı b12, çinko, c vitamini ve zeytin yaprağı ekstratı uçuk ataklarına gerçekten faydalı geliyor.[/font][/size][/color]

[color=#333333][size=small][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]Zaten zamanla bağışıklığımız genital uçuğu da tanıyıp daha fazla müdahale edebiliyor.[/font][/size][/color]

[color=#333333][size=small][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]Atak yaşadığım zaman da özellikle hamazinc kremi kullanarak uçuğun kurumasını sağlıyorum kısa sürede kuruyorlar kesinlikle tavsiye ediyorum. [/font][/size][/color]

[color=#333333][size=small][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]Valtrex baskılama tedavisi de uyguluyorum. Bakalım bir yılda kaç atak geçireceğim. Bu hastalığa yakalandığımdan beri her ay neredeyse atak geçirdim. ( Baskılama tedavisini karaciğere zararlı olabileceğini düşündüğüm için bıraktım)[/font][/size][/color]
[color=#333333][size=small][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]Ahcc isimli bir gıda takviyesi kullanıyorum ve 4. ayımdayım 6 aylık kullanımı tavsiye ediliyor 2 ay daha bekleyip sonuçları buradan yazacağım. Şu ana kadar 1 tane çok küçük ve 1 tane normal atağım oldu 4 ay içerisinde. Tetikleyici herşeyi de yedim içtim Smile[/font][/size][/color]

[color=#333333][size=small][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]Dear friends, its very important to be aware of what is trigger for our herpes outbreaks. Is it because of something we eat or textile, clothes, shower jel, soap and etc.[/font][/size][/color]

[color=#333333][size=small][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]For me alcohol is playing a role in my outbreaks. Whenever i drink in 2 weeks i have outbreaks, also using razor while i shave my genital area i think after that i am also having outbreaks so i bought a hair cut machine and shortening hairs only. Time is playing a big role, at first months of our diognasis we are having frequent outbreaks but time will flow and our outbreaks will be milder.[/font][/size][/color]

[color=#333333][size=small][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]Whenever i have outbreak i am using zinc oxide cream to dry and heal it faster and its really helping me a lot.[/font][/size][/color]
merhabalar.
26 yaşındayım.2017 eylülden beri 20. atağımı yaşadım. ne yazık ki cok sinsi bir hastalık nerde ne zaman arak yapacağı belli olmuyor. hepimizin cinsel hayatını mahveden bir hastalık. çok eşlilik bu hastalığın tetikleyicisi. 2partnerim vardı. birisi oldukça genç diğeri orta yaşlıydı. orta yaşlı olanın hastalığı bulaştırma ihtimalini hep göz önünde bulundurdum. bu hastalığın eğitim yada sosyo kültürel seviyeyle alakası yok. 15 mayısta baskılama tedavisi aldım ancak bu zamana kadar 1  ayda 2 atak yaşadım. ilaç sadece atağın şiddetini azaltıyor

ilk zamanlar beta glukogan içeren bir multivitamin takviyesi kullandım ligone adında. düzenli spor yapan biriyim fiziğime dikkat ederim beslenmeme dikkat ederim rafine şeker tüketmeyeli 7-8 sene oldu. hep doğal yoldan alırım meyve bal pekmez vs. c vit çinko lisine de kullandım bunlara ek o zamanlar 1-1.5 ayda bir atak yaşardım. ancak şuan ki şartlar gereği uykusuz kalıyorum iyi beslenemiyorum. mağlum askerlik şartları. 4 aylık askerlik sürecimde 8. atağım. artık canıma tak etti valtrexe başladım 1x500mg ancak oda pek işe yaramadı. ilaçlar sadece pazarlamadan başka bişey değil. hangi doktora gittiysem pislik gözüyle baktı. 3 defa elisa test yaptırdım çok şükür diğer tehlikeli hastalıkar temiz çıktı. ilk önce hpv ile tanıştım ardından 4 ay sonra herpes belasına bulastım. suan hayatımda olan insanada bulaştırdım. kendisi cok anlayışlı oda sık atak yaşamaya başladı ama hiç beni suçlamadı. cinsel hayatımız olumsuz etkilensede birbirimize destek oluyoruz. gönül isterdi bunları hiç yaşamamak ama psikolojik olarak inanılmaz etkileniyor insan. Allahtan umut kesilmez ama bin küsür yıldır varolan bu hastalığın çaresi yok anlaşılan. belki hiv virüsüne çare bulunduğunda bu hastalığında çaresi bulunur. çünkü tıp tarafından önemsenmeyen bir hastalık.

kurduğunuz forum için teşekkürler insan kendisini yalnız hissetmiyor. bazen sinirlenip diyorum ki keşke bütün tıp dünyası bu hastalığı bir tatsada ne çektiğimizi anlasa. belki o zaman çare bulmaya çalışırlar. ülkemizde ne yazık ki bu hastalık ile ilgili çalışma yok. gönül isterdi türk bilim adamları bu işe bir el atsalar. dünyada bu hastalığı yaşayan bir sürü ünlü ve milyoner insan varken nasıl olurda çaresi olmaz?
hollywood yıldızlarının bile bu hastalığı yaşadığı söyleniyor. ilk yıl atakların cok sık olduğu , ilerleyen yıllarda dahada azaldığı söyleniyor. anlamadığım nokta forumumuzda senelerdir bunu sık sık yaşayanlar varmış. demek ki buda bir yalan. ilk 1-2 yıl cok sık yaşayıp daha sonra daha az atak yaşayacağımız yalan..
beslenme konusuna gelince arginine içeren gıdaların tetkledği söyleniyor. fındık fıstık çikolata vb.. gibi bunları hayatımızdan çıkartsakda bir şey değişmiyor. bence tamamen bünye meselesi. daha önce spor salonundan tanıştığım bir abimiz benim yaşlarımda hem hpv hemde herpes geçirdiğini ancak 2-3 atak yaşayıp 7-8 senedir hiç olmadığını söyledi. beslenmesine dikkat eden bir tip değil alkol tüketip jiletle traş olduğunu söylemişti. ben yaşadığım ataklrda hep genital kıllarımı uzatmıştım. jiletle traş oldukdan 2 hafta sonra alaksız bir dönemde atak yaşamıştım. semptom görülmediği dönemlerde jiletle traş olmanın etkisinin olacağını düsünmüyorum. tamamen bünye ile alakalı bir hastalık. gönül isterdi ki internetteki jinekolog sitelerinde yazdıkları gibi yılda 4 atak yaşasak. her ay en az 1 defa yaşamak insanı bazen bezdirmiyor değil...

jimmmy

Tekrar geçmiş olsun asker de tabiki zor. Sana pislik gözüyle bakan doktorlar bilgisizdir kardeşim. Herpes sadece cinsel yolla bulaşmaz bunun bilimsel kanıtları da var. Örneğin herpetic whitlow diye birşey var elinde herpes virüsü olabilir ve genital bölgene de bulaştırabilirsin. Sonuçta sürekli dokunduğumuz bir yer. Herpes in tedavisinin zorluğu omuriliğe yerleşmesi. Atakların çok sık olmaya başlamış yediğimiz mutlaka dokunuyor ben eti çok tükettiğimde çıktığını farkettim. Fındık çikolata bunlar iki üç gün üst üste yemen direk çıkmasına sebep olur mesela geçe magnum yedim bitane hemen ertesi gün çıktı Smile Ben atakları kontrol etmek için hamazinc kremi kullanıyorum uçuk çıkınca sabah akşam üzerine sür böylece daha kısa sürede kurutur 5 gün sabah akşam da valtrex al. En kısa sürede geçiriyor. Cinselliği çok yaşamamaya çalış ayda 4 mesela. O da çok etkiliyor çünkü. Hayatında ki kişi de sana destek olmas ayrı bi güzellik. Yalnız olsan daha bi zor olurdu. Bu arada aşı çalışmaları bu yıl 2 yeni aşıyla zenginleşti. Umudumuz var çıkacak aşısı.
ahcc gerçekten faydasını gösteriyor mu ?

jimmmy

4. aydayım 2 kez atağım oldu birisi atak bile sayılmaz ama 2 ay daha devam edeceğim denemeye birde bu süreçte yediğime dikkat etmedim mesela tatlıydı baklavaydı yedim hep.

jimmmy

4. aydayım 2 kez atağım oldu birisi atak bile sayılmaz ama 2 ay daha devam edeceğim denemeye birde bu süreçte yediğime dikkat etmedim mesela tatlıydı baklavaydı yedim hep.
ahcc cok ciddi oranda bagisiklik sistemini bu tip virallere karsi guclendiren bi urun. hpv de yuzde 90 lara varan basarisi gözlenmiş. hsv'de de ise yaramasi kuvvetle muhtemel.

umarim iyi sonuc alirsin. 1 sene gibi bir suredir hsvli olan birine gore 4 ayda 2 atak cok iyi.
ahcc nin aylık maliyeti nedir sana

jimmmy

(15-07-2018, Saat: 20:22)TheCaptain Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]ahcc nin aylık maliyeti nedir sana

300 tl yalnız belirtmem gerekli tamamen önlemiyor sadece süreci uzatıyor 
sen hangi markayi kullaniyorsun jimmmy?
Sayfalar: 1 2 3 4