Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konu Katılımcı: jimmyjimmyhuapuaTemple Universitesy Genetik Düzenleme - Crispr Gene Editing
#1
Daha önce de açtığım başlıkta Temple Universitesinin çalışmalarından bahsetmiştim Genetik düzenleme aracı olan Crispr ile farelerdeki hiv virüsünü yok eden ekip, hiv için insan deneylerine bu yıl içerisinde başlıyacak. Excision Biotheurepatics isimli şirket kurup 11 milyon dolarlık bir yatırım aldılar. Benim honeycomb isimli yabancı herpes sitesinden bir arkadaşımda herpesi araştıran ekiple iletişim halinde. Herpesi tamamen yok edemeyeceklerini ancak çıkmasını engellemek üzere çalışmalarını sürdürdüklerini söylemişler. 5 yıl içerisinde klinik olabileceği söyleniyor. Tabi ne olur bilinmez. 

En yakın tarihte üretilen herpes ilacı 1995 yılında valtrex oldu ve 1995 ten günümüze yani tam 23 yıldır herpes için yeni bir ilaç yada aşı üretilemedi. Rusya da ki vitaherpavacı saymazsak. 

Umarım önümüzdeki yıllar bizim için güzel haberler alacağımız yıllar olur.

Crispr is known as a breaktrough in medical field. It is really effective to struggle with viruses and bacterias. Scientists could change color of flower, they could change size of pigs by editing their dna by using crispr technic. Dr. Khalili and his team from Temple University could succed to eradicate hiv virus from cells in animal tests. They established a company which name is excision biotheureupatics and they will start clinical trials for hiv virus this year for humans. They also took herpes to their pipeline and they will also organize a clinical trial for herpes virus next year in 2019. Khalili said that herpes cure could be on market in 5 years if all goes well.
Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Crispr Gen Düzenleme ve Herpes jimmyjimmyhuapua 0 68 25-06-2018, Saat: 12:29
Son Yorum: jimmyjimmyhuapua

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi