Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Merhaba
#1
Merhaba arkadaşlar, 

Öncelikle herkese selamlar. Ben de yaklaşık 4-5 yıl sonra hvs2 taşıdığımı öğrendim. Ilk defa 2016 yazında kendisi o zaman kız arkadaşım olan (şimdi lanet okuyorum kendisine her aklıma geldiğinde çünkü korunmasız ilişkiye zorlayan kendisiydi) insanla korunmasız cinsel ilişkimden 2-3 gün sonra penisimin yan tarafında bir şişlik çıkmış fakat hemen kaybolmuştu bende önemsememiştim haliyle. Daha sonrasında da bir defa daha aynı yerde şişlik çıkıp hemen kaybolmuştu sonrada 3 yıl hiç bir şikayetim olmamıştı. Son 2yıldır işimden ve kız arkaşımdan dolayı çok stresli bir hayatım vardı. Bu süre zarfında bir sürü hastalığa yakalandım midemde gastritten tutunda sakallarımı kaybetmeye kadar. En sonunda da kilo kaybı vs. ile aynı tarz şişlik tekrardan çıktı ve yine belirtisiz kayboldu. Ve yaklaşık 9 ay sonra tıraş bölgemde bir yara çıktı ve dermatolog olan doktor arkadaşıma fotoğrafını yolladım herpes dedi. Doktora gittim jiletten kaynaklı duruyor dedi çünkü bir ton soru sordu herpesle alakalı hiçbir şey yok en sonunda da swap testi yapalım en doğru sonucu o verir dedi ve pozitif geldi (yurtdışında yaşıyorum). Haliyle 2 hafta depresyona girdim nasıl olabilir vs. düşünüyorum sürekli nasıl olabilir diye çünkü 1.5 sene kız arkadaşım vardı ve cinsel yolla bulaşan hastalıklar için test yaptırdıktan sonra korunmayı bırakmıştık ve en ufak bir şikayetim olmamıştı ne eski kız arkadaşımda ne de bende. Eski kız arkadaşımda hiçbir şikayet yok. Kendisine durumu anlattım kendisinde hiçbir semptom olmadığını söyledi. Ben de hiçbir şekilde ne ağrı ne sızı yara çıktığında bile ağrım sızım yok elimle de çok dokunmuştum yaraya başka hiçbir bölgeme de bulaşmadı bu nedenle yılbaşında Türkiye'ye dönüp tekrardan orda bir defa daha test yaptıracağım çünkü yurtdışında sağlık sistemi pek güvenilir değil ama % 99.99 HSV+ olduğumu kabullendim.
Cevapla

#2
Geçmiş olsun cursed. Korunmasız da maalesef bulaşı riski artıyor ama asemptomatik insanlar maalesef bilmeden bulaştırabiliyor. Bilinçli olarak yapmamıştır umarım diyorum. Swap testi pozitif geldiyse herpestir ama şüpheniz var ise siz yine lezyon varken bir sürüntü testi daha isteyin, pek çok yerde okuduğum kadarıyla ilk kaptığınız da kapıyorsunuz örneğin hsv 2 kaptınız genitalde, 1 yıl sonra da vücudunuzun başka bir yerinde çıktı. Bu tarz durumlarda şöyle bir yorumda bulunuluyor ilk kaptığımız da vücut artık antikor oluşturduğu için virüse karşı bağışıklık oluşturuyor bu yüzden de ilk kaptıktan sonra vücudun başka yerine bulaşması zor deniliyor. O yüzden ilk genitale kapma anınızda diğer bir yere de bulaşmış olabilir. Tabi bunlar uzman görüşleri. Her gün yeni bir keşif yeni bir bilgi bulunuyor aksi söylenmedikçe böyle kabul etmek doğrusu.Umuyoruz ki kısa zamanda aşı veya da iyi bir ilaç bizleri rahat ettirecek. Hayatta hiç bişey sizden önemli değil kendinizi stresse sokmayın gerçekten vücudu çok etkiliyor.
Cevapla

#3
(07-10-2020, Saat: 20:23)jimmyjimmyhuapua Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geçmiş olsun cursed. Korunmasız da maalesef bulaşı riski artıyor ama asemptomatik insanlar maalesef bilmeden bulaştırabiliyor. Bilinçli olarak yapmamıştır umarım diyorum. Swap testi pozitif geldiyse herpestir ama şüpheniz var ise siz yine lezyon varken bir sürüntü testi daha isteyin, pek çok yerde okuduğum kadarıyla ilk kaptığınız da kapıyorsunuz örneğin hsv 2 kaptınız genitalde, 1 yıl sonra da vücudunuzun başka bir yerinde çıktı. Bu tarz durumlarda şöyle bir yorumda bulunuluyor ilk kaptığımız da vücut artık antikor oluşturduğu için virüse karşı bağışıklık oluşturuyor bu yüzden de ilk kaptıktan sonra vücudun başka yerine bulaşması zor deniliyor. O yüzden ilk genitale kapma anınızda diğer bir yere de bulaşmış olabilir. Tabi bunlar uzman görüşleri. Her gün yeni bir keşif yeni bir bilgi bulunuyor aksi söylenmedikçe böyle kabul etmek doğrusu.Umuyoruz ki kısa zamanda aşı veya da iyi bir ilaç bizleri rahat ettirecek. Hayatta hiç bişey sizden önemli değil kendinizi stresse sokmayın gerçekten vücudu çok etkiliyor.

Umarım en kısa sürede bir tedavi bulunur özellikle gene terapisi işe yarayabilir gibi görünüyor biraz araştırdım. 

Kendisinin daha önce hiç kimseyle cinsel ilişkiye girmediğini benim ilk defa olacağımı ve kaza sonucu bekaretini kaybettiğini söylemişti ben de salak gibi inandım tabi. Kendisi iyi bir üniversitenin kadın doğum bölümünde araştırma görevlisi. Yani bütün hikayeyi düşününce harbiden lanetlenmiş falan olmam lazım o yüzden adımı cursed olarak seçtim.
Cevapla

#4
Smile bak burada ki insanlar hep iyiler bizler de hiç düşünmeyeceğimiz şekillerde kaptık. Bazen üzüldük bazen de güldük ya çölde ki bahtsız bedevi gibi bize nasıl denk geldi diye. Ben hep herkese söyledim cursed hayatta çok daha kötü hastalıklarla uğraşan insanlar var. Kanser hastaları var şifa bekleyen, alzheimer hastaları var, küçücük çocukların hayatlarını etkileyen hastalıklar var, bir ömür rahat yürüyemeyecekleri, bir ömür göremeyecekleri ya da duyamayacakları hastalıklar var. İnşallah gen tedavisi bir çok hastalığa genetik olsun viral olsun çare olacak. Sakın kendini şanssız hissetme bu süreç seni daha da güçlü yapacaktır dostum. Daha kötüsü olmasın. Bu arada eski kız arkadaşın da düzenli stds yaptırmıyorsa haberi de olmayabilir.
Cevapla

#5
(07-10-2020, Saat: 21:27)jimmyjimmyhuapua Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Smile bak burada ki insanlar hep iyiler bizler de hiç düşünmeyeceğimiz şekillerde kaptık. Bazen üzüldük bazen de güldük ya çölde ki bahtsız bedevi gibi bize nasıl denk geldi diye. Ben hep herkese söyledim cursed hayatta çok daha kötü hastalıklarla uğraşan insanlar var. Kanser hastaları var şifa bekleyen, alzheimer hastaları var, küçücük çocukların hayatlarını etkileyen hastalıklar var, bir ömür rahat yürüyemeyecekleri, bir ömür göremeyecekleri ya da duyamayacakları hastalıklar var. İnşallah gen tedavisi bir çok hastalığa genetik olsun viral olsun çare olacak. Sakın kendini şanssız hissetme bu süreç seni daha da güçlü yapacaktır dostum. Daha kötüsü olmasın.  Bu arada eski kız arkadaşın da düzenli stds yaptırmıyorsa haberi de olmayabilir.

Evet kesinlikle haklısın çünkü HIV de olabilirdi. Eski kız arkadaşa gelince şu anda evli ve hamileymiş. Evlilik öncesi bütün testlerimi yaptırdım birşey yok ben de dedi sanki evlilik öncesi testlerinde herpes e bakıyorlarmış gibi. Herpesle ilgilide hiçbir sorunum olmadı öyle dedi.  Zaten kendisinden ayrılma nedenim yalan söylemesiydi. Belki haberi vardır belki yoktur günahı boynuna.
Cevapla

#6
Yüzünde sık mı çıkıyor peki ? Yani çok rahatsızlık veriyor mu ? O konuyla ilgili de bişeyler araştıracağım seninle beraber 3. Kişi bu şikayette bulunan. Sen de bilgin ve tecrübeni paylaşırsan bize çok yardımın olur cursed.
Cevapla

#7
(07-10-2020, Saat: 23:40)jimmyjimmyhuapua Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yüzünde sık mı çıkıyor peki ? Yani çok rahatsızlık veriyor mu ? O konuyla ilgili de bişeyler araştıracağım seninle beraber 3. Kişi bu şikayette bulunan. Sen de bilgin ve tecrübeni paylaşırsan bize çok yardımın olur cursed.

yüzünde derken ağız ve çevresini kastediyorsan en son 2 sene önce kız arkadaşımın ağzında çıkmıştı bana geçmişti o zamandan itibaren hiç çıkmadı önceside de ne zaman çıktığını hatırlamıyorum doğrusu sanırım lisedeyken 12-13 yıl öncesinde.
Cevapla

#8
Ya cursed kusura bakma tıraş bölgem diyince benim kafa gitmiş yüzünde diye anlamışım. .
Cevapla

#9
(08-10-2020, Saat: 00:02)jimmyjimmyhuapua Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ya cursed kusura bakma tıraş bölgem diyince benim kafa gitmiş yüzünde diye anlamışım
Aynen bende genital tıraş bölgesinde çıkıyo sadece. O yüzden doktor bakteriyel enfeksiyon dedi görünce ilk testte herpes 2 geldi.
Cevapla

#10
(07-10-2020, Saat: 23:40)jimmyjimmyhuapua Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yüzünde sık mı çıkıyor peki ? Yani çok rahatsızlık veriyor mu ? O konuyla ilgili de bişeyler araştıracağım seninle beraber 3. Kişi bu şikayette bulunan. Sen de bilgin ve tecrübeni paylaşırsan bize çok yardımın olur cursed.

Nasıl bir varsayımda bulunuyosum jimmy? Bende hsv1 de varmış ama daha hayatımda dudağımda hiç uçuk çıkmadı
CevaplaKonu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Herkese Merhaba kunduz 2 1,317 27-10-2021, Saat: 12:44
Son Yorum: space
  Merhaba ben... Yorgun 9 3,009 07-08-2020, Saat: 10:26
Son Yorum: Nedenben
  merhaba fafu 21 10,230 19-10-2018, Saat: 08:37
Son Yorum: Purplepapaya

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi