Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lökosit (sistit)
#1
Arkadaşlar Merhaba
Sitede yeniyim. 1hafta önce hsv2 olduğumu ögrendim. Mart ayından beri aralıklı ıdrarimi yaparken yanma hissediyordum.  Biz kadınlar yilda bir kaç kez oluruz biliyorsunuz. Hazirana kadar ara ara oldu . Tatile gitmeden önce bir uruloga göründüm önemli bisi yok dedi 1.5 aylık  deniz tatilene rahatca çik dedi. Idrarda 25 lokasit varmış oysaki.  Tatilde bu süre zarfında ağrılarım çoğalmaya basladi.  Ağustos sonu geldiğimde  uruplazma pozitif çıktım ve bir haftalık antibiyotik ile vucttan attım.  Iyilestim artık diye düşünürken 10 gün sonra pelvik ağrılarım geçmedi bu arada kadın doğumcular vs kontrol etti birseyin yok sen psikolojik yapıyorsun dediler! Enfeksiyonumda 0. Tam 10 gün sonra idrarda 578 enfeksyon çıktı. 2kutu ilaç düşürmedi iğne vuruldum.  Bu arada hiç bir dr hsv2 me bakmıyor kendim femoflor testi verdim ve hsv 2 olduğumu ögrendim.  Enfeksiyon hast.uzmanina çıktım waltrex 1000mg yazdı. Biraz ağrılarım azaldı. Ufak bir lezyon vardı haptan önce geçmişti zaten. Ağrılarım ve vulva ici yanmam var. 4gun sonra ilaçlar biticek. Ve regl yaklaştı. Yarın idrar tahilili vereceğim yine. Sorum şudur ki; her atakta böyle enfeksiyon oluyor musunuz? Yada ben başka bi yerden mi kaptım.  Dr um hsv2 sistit oluşturmaz dedi. Enfeksiyon yapmaz dedi idrar yollarında. Her atakta mesanemi yormaktan korkuyorum.  Herkese çok geçmiş olsun umarım aşı bir an önce çıkar ??
Cevapla

#2
(04-10-2021, Saat: 04:11)Papatya Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar Merhaba
Sitede yeniyim. 1hafta önce hsv2 olduğumu ögrendim. Mart ayından beri aralıklı ıdrarimi yaparken yanma hissediyordum.  Biz kadınlar yilda bir kaç kez oluruz biliyorsunuz. Hazirana kadar ara ara oldu . Tatile gitmeden önce bir uruloga göründüm önemli bisi yok dedi 1.5 aylık  deniz tatilene rahatca çik dedi. Idrarda 25 lokasit varmış oysaki.  Tatilde bu süre zarfında ağrılarım çoğalmaya basladi.  Ağustos sonu geldiğimde  uruplazma pozitif çıktım ve bir haftalık antibiyotik ile vucttan attım.  Iyilestim artık diye düşünürken 10 gün sonra pelvik ağrılarım geçmedi bu arada kadın doğumcular vs kontrol etti birseyin yok sen psikolojik yapıyorsun dediler! Enfeksiyonumda 0. Tam 10 gün sonra idrarda 578 enfeksyon çıktı. 2kutu ilaç düşürmedi iğne vuruldum.  Bu arada hiç bir dr hsv2 me bakmıyor kendim femoflor testi verdim ve hsv 2 olduğumu ögrendim.  Enfeksiyon hast.uzmanina çıktım waltrex 1000mg yazdı. Biraz ağrılarım azaldı. Ufak bir lezyon vardı haptan önce geçmişti zaten. Ağrılarım ve vulva ici yanmam var. 4gun sonra ilaçlar biticek. Ve regl yaklaştı. Yarın idrar tahilili vereceğim yine. Sorum şudur ki; her atakta böyle enfeksiyon oluyor musunuz? Yada ben başka bi yerden mi kaptım.  Dr um hsv2 sistit oluşturmaz dedi. Enfeksiyon yapmaz dedi idrar yollarında.  Her atakta mesanemi yormaktan korkuyorum.  Herkese çok geçmiş olsun umarım aşı bir an önce çıkar ??
Hayir yanma ilk atakta olmustu bende. Ilk atak baya yanik gibiydi benm yaralarin hissiyati. Suan sadece regl yada yumurtalama doneminde cikiyor birtane. Merak etme hafifleyecek baya.Cok gecmis olsun
Cevapla

#3
hsv2 kadınları daha kötü etkiliyor sanırım.daha zor geçiriyorlar
CevaplaHızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi