Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kadınlar İçin HSV Kılavuzu
#1
Sevgili Hsv Takımı,
Aşağıdaki sitede hsv pozitif kadınlar için destek guide oluşturulmuş, ben türkçeye çevirmeye çalıştım, iyi okumalar, çevirmen değilim hatalar olabilir, linkten ingilizcesini okuyabilirsiniz:

Of uçuk! Kimse seni istemiyor! Smile
Ancak 50 yaşın altındaki insanların 2/3'ünde bir tür uçuk olduğundan, birçok kadın bahçelerinde ?bu istenmeyen misafirle uğraşıyor. Ve herpes hiçbir yere gitmiyor - herpes virüsünü bir kez kaptığınızda, her zaman herpes virüsünüz olur. Herpes, vücudumuzda gizli bir durumda (“gizli” enfeksiyon olarak adlandırılır) kalabilen ve en az istediğimiz anda ortaya çıkan virüs türlerinden biridir.

HERPES TÜRLERİ

İki tür herpes simpleks virüsü vardır - HSV-1 ve HSV-2. HSV-1, uçukların çoğuyla ilişkili virüstür. HSV-2, genital herpes ile ilişkili olandır. Bununla birlikte, konumları gerçekten önemli değil - HSV-1'i cinsel organlarınızda bulabilirsiniz ve nispeten nadir olmakla birlikte, ağzınızın çevresinde de HSV-2 olabilir.

HERPES NASIL BULAŞIR

kimse uçuk kapmak istemiyor ama dürüst olmak gerekirse bundan kaçınmak zor. HSV-1 ve -2 fiziksel temas, öpüşme veya cinsel yakınlık yoluyla bulaşır. En yaygın cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlardan biri olarak, maruz kalma oranları çok yüksektir. HSV'ye maruz kalmaktan kaçınmak için cinsel temasta prezervatif kullanın ve bir partnerde bilinen uçuklar çıktığı sırada doğrudan temastan kaçının.

HSV-2 genellikle cinsel yolla bulaşırken, oral seks yoluyla da ağza bulaşabilir. HSV-1 vakalarının çoğu çocukluk döneminde bulaşır, ancak cinsel yolla da ortaya çıkabilir. HSV-1 ve -2'nin her ikisi de doğum sırasında bebeklere geçebilir.

HSV'NİN BELİRTİLERİ

Birçok insan, uçuğun semptomlarını tanır - dudağın (veya bazen burnun) yakınında veya ağzın mukoza zarlarında sulu bir kabarcık. Kabarcık iyileşirken karakteristik bir kabuk oluşturur.

Ancak herpes tamamen sessiz de olabilir - birçok insan HSV enfeksiyonuna sahiptir ve bunu asla bilmez. Bu, HSV'ye yüksek oranda maruz kalma oranlarına katkıda bulunur - aktif kabarcıklar veya yaralar olmasa bile bulaşabilir.

Bir salgın belirtileri, kabarcıklar ortaya çıkmadan önce karıncalanma, yanma veya grip benzeri belirtiler gibi bazı belirtilere de neden olabilir. Bu zamanlarda bir partnerle doğrudan temastan kaçınmak önemlidir (prezervatif kullanın).

Virüsle ilk temas, birincil salgına neden olur - genellikle semptomlar temastan 2-21 gün sonra ortaya çıkar. Tipik olarak bu salgın daha şiddetlidir ve sonraki salgınlardan daha uzun sürebilir.

GELECEKTE SALGINI TETİKLEYEN

Herhangi bir sayıda farklı tetikleyici, herpes virüsünün yeniden ortaya çıkmasına neden olabilir. Uykusuzluk, stres, kötü beslenme ve alkol tüketimi gibi bağışıklık fonksiyonunuzu tehlikeye atan şeyler yaygın tetikleyicilerdir. Diğer tetikleyiciler güneşe maruz kalma, aşırı ısı, cilt tahrişi veya diğer yerel enfeksiyonlar olabilir.

HSV TEŞHİSİ

En iyi test, kabarcıkların başlamasından hemen sonra doktorunuzun ofisinde yapılan basit bir sürüntüdür. Sonuçların çıkması bir hafta kadar sürebilir, bu nedenle belirtiler ve görünüm herpes enfeksiyonu ile tutarlıysa tedaviye genellikle hemen başlanır.

HSV'den şüpheleniliyorsa kullanılabilecek kan testleri de mevcuttur.

HSV TEDAVİSİNE GÜÇLENDİRİLMİŞ BİR

? Hiç HSV'ye sahip olmadıysanız, neredeyse bir tek boynuzlu atsınız - Kanada'daki çoğu insanda var (ve unutmayın, bir kez sahip olduğunuzda her zaman sahip olursunuz). Bu, diğerleri gibi bir virüs ve HSV'ye yakalanmayla ilgili bazı olumsuz çağrışımlardan kurtulmamız gerekiyor.

İkinci olarak, bir salgının şiddetini azaltmaya ve HSV'yi bir partnere geçirme şansını azaltmaya yardımcı olabilecek antiviral ilaçlar mevcuttur. Bu ilaçları kullanmaya devam etmeyi savunmasam da, kısa vadeli destek arayan kadınlarda mantıklı bir şekilde kullanılabilirler.

Tabii ki, naturopatik bir doktor olarak odak noktası, kadınları sağlıkları için bilgiye dayalı ve bilimden bilgilendirilmiş seçimler yapma konusunda güçlendirmek. Bu nedenle, kadınlar olarak HSV'yi kontrol etmeye ve salgınları önlemeye yardımcı olmak için neler yapabileceğimizi vurgulamak istiyorum.

John's Wort - en yaygın olarak depresyon tedavisi olarak bilinen Hypericum perforatum (St. John's Wort) ayrıca herpes virüslerine karşı etkili olan güçlü antiviral özelliklere sahiptir. Tipik olarak 1-2 hafta boyunca daha yüksek dozlarda alınır, ardından daha düşük veya idame doza düşürülür.

Lysine - HSV için daha iyi bilinen tedavilerden biri olan lysine, virüsü stabilize etmeye ve yeniden aktivasyonu önlemeye yardımcı olan bir amino asittir. Salgınları önlemek için çoğunlukla günlük olarak alınır. Birçok doktor ayrıca diyette daha fazla lysine tüketmeyi ve argininden kaçınmayı önerir - bu denge, işinde bağışıklık sistemini destekler. Aşağıda, lysine içeriği yüksek yiyeceklerin (bunlardan bolca yararlanın!) ve arginin içeriği yüksek yiyeceklerin (bunları sınırlayın) bir listesini bulacaksınız.( Link aşağıda —> )

Melisa yağı: uçuk ve genital herpesin iyileşmesini yatıştırır ve destekler. Bir salgın sırasında günde bir veya iki kez doğrudan lezyonlara uygulanır.

Coriolus Mantarları – konu bağışıklık sistemimizi optimize etmeye geldiğinde mantarlar çok güçlüdür. Özellikle Coriolus mantarlarının bağışıklık fonksiyonunu optimize ettiği ve bağışıklık sistemini virüslere karşı savaşında desteklediği bulunmuştur. Bağışıklık fonksiyonunuzu desteklemek için düzenli olarak mantar almanızı öneririm.

https://drlisawatson.com/the-empowered-w...ide-to-hsv
CevaplaKonu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Herpes İçin Foto Dinamik Tedavi (Photodynamic Therapy) Devrim cey 13 1,105 25-05-2023, Saat: 22:53
Son Yorum: selinnn
  Kadınlar ve herpes mutsuzpanda 8 2,241 21-05-2023, Saat: 20:15
Son Yorum: Oldboy06

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi