Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konu Katılımcı: jimmyjimmyhuapuaHerpes ve Ev Yaşamı
#1
Evet arkadaşlar bir çok genç arkadaşımız ailesiyle yaşamakta veya düzenli olarak ailemizi ziyaret etmekteyiz. Ailemiz bizim için önemli olduğu için özellikle tuvalet ve banyo kullanımlarımıza dikkat etmemiz gerekmektedir. 

Virüsler ve bakteriler vücudun dışında uzun süreli yaşayamazlar ancak maalesef herpes te durum farklı. Herpes virüsünün 72 saate kadar havlularda yaşadığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Yine daha önce yapılan bir araştırmada belçika da kütüpha kitaplarındaki mikrop bakteri ve virüsler incelenirken grinin elli tonu kitabında kokain maddesi ve herpes virüsü tespit edilmiştir. 

O halde eğer ailemizle yaşıyorsak özellikle banyoyu kullandığızda dokunduğumuz alanların temizliğine önem gösterelim. (Musluk, sabun, şampuan şişeleri) ayrıca ortak sabun kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Sıvı sabun kullanmanızın daha hijyenik olacağı kanaatindeyim.

Duştan sonra genital bölgenizi kağıt havlu ile kurulamanızı tavsiye ediyorum. Daha sonra saç kurutma makinesi kullanarak daha iyi kurutabilirsiniz.

Tuvaletler de özellikle klozetler bildiğiniz gibi oturarak tenimizin değdiği alan ben alaturka tuvaleti kullanıyorum mümkün olduğunca. 

İç çamaşırlarımızı ayrı yıkamamız da çok önemli. Evet arkadaşlar ailemiz içerisinde bunlara dikkat ederek onları korumuş oluruz. 

Belki sizlerin daha iyi yöntemleri vardır bunları da paylaşırsanız sevinirim.
Ara
Cevapla
#2
Özellikle tırnak diplerinin iyi yıkanması gerekiyor doktorum öyle söylemişti. Bebegime bulasmamasi icin Tırnaklarını uzatma ve iyi yıka dedi. Ayrıca yabancı yerde wc ye girersem çamaşır suyu ile tuvaletin oturulan kısmını temizliyorum. Ben çekiyorum başkası cekmesin.
Ara
Cevapla
#3
(25-06-2018, Saat: 19:55)MutsuzHerpesli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Özellikle tırnak diplerinin iyi yıkanması gerekiyor doktorum öyle söylemişti. Bebegime bulasmamasi icin Tırnaklarını uzatma ve iyi yıka dedi. Ayrıca yabancı yerde wc ye girersem çamaşır suyu ile tuvaletin oturulan kısmını temizliyorum. Ben çekiyorum başkası cekmesin.

Çamaşır suyuyla temizlemene gerek yok :Smile virüsler oksijenli ortamda yaşayamazlar. Tuvaletten kapılmasına imkansız diyor doktorlar ben de kullanırsam klozet vs sabunlu peçeteyle siliyorum nolur nolmaz diye ama hiç öyle bulaştıran okumadım.

El temizliğinde çok haklısın tırnal dipleri özellikle mikrop yuvası olabiliyor
Ara
Cevapla
#4
Ben kuaforden aldım bu virüsü. Oturdugum koltukta mi vardı yoksa agdaci kızın kullandığı birsey de mi vardı bilmiyorum o yüzden çok dikkat ediyorum. Ama bildiğim iyi oldu bunu ?
Ara
Cevapla
#5
Temizlik cok onemli. Uzun tırnaklı bir herpesli düşünemiyorum. Normalde zaten uzun tırnak hijyen olarak iyi değil. Kalıp sabunla iyice iyice eller köpürtülüp, tırnaklar, bilekler dahi iyice yıkanmalı ve bol su ile durulanmalı. Havlu yerinde kağıt havlu tercih edilmeli.
Ara
Cevapla
#6
Yoga matlarından bulaşma ihtimali olduğunu biliyorum belki koltuktan olabilir yani oraların hijyeni daha az her müşteriden sonra yıkadıklarını sanmıyorum. Bir de doktorum hamam gibi yerlerde de havlulardan bulaşabileceğini söylemişti 72 saat tekstil ürünlerinde kalabildiğini söylemişti.
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi