Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Herpes mi oldum yoksa?
#1
Merhaba. 30 yaşında sağlıklı yaşayan bir erkeğim. 2 yıl önce korunmasız bir ilişki yaşamamın ertesi günü penisimde şiddetli yaralar çıktı ve bazılarında ağrılı iltihaplar oldu. İyileşmesi 2-3 hafta kadar sürdü. Partnerim ise kendinde hiçbir sorun olmadığını söyledi. O zamandan beri ayda 2 kez penisimde ve çevresinde 8-9 adet yanyana içi sıvı dolu keseler oluşuyor ve bunlar çok hızlı ürüyor, sonra patlayıp etrafa bulaşıyor. ürologa gösterdiğimde kıl kökü iltihabı dedi, stafine cort isimli kremi verdi. Bu krem acıyı ve kaşıntıyı azaltıyor ama bu sivilcelerin biri bitip biri başlıyor. en fazla 1 ay süreyle hiç görmediğim oldu. Tıraş şeklimi değiştirdim, iç çamaşırlarımı değiştirdim, hijyenime dikkat ediyorum ama dün yine bir anda çıkınca artık özel dermatologa gittim ve doktor bu herpes dedi. Kan testi için ısrar ettim. 
1100 lira ödeyip test verdim ama testte sadece hepatit: negatif sonuçları yazıyor. Herpes için bir test yapmamış nedense sadece hepatit var anlayamadım...
İçime sinmedi bir türlü, çünkü genel herpes belirtilerine kıyasla bazı farklılıklar var. 
1: Akıntı veya cinsel işlev bozukluğu yaşamadım
2: sivilceler çıkarken herhangi bir halsizlik, grip, ateş vs yaşamıyorum. sadece alerji olmuşum gibi orta halli bir acı ve hassaslık var.
3:özellikle tıraştan sonra veya birden fazla gün aynı bokseri giydiğimde bu sivilceler oluşuyor.
4: Bu sivilceler varken kimseyle birlikte olmadım, iyileştiğinde oluyorum. Birlikte olduğum kimseden benzer şikayetler duymadım.
5: İlla bağışıklığımın düşmesini beklemiyor. Merkez noktası var, sürekli oradan başlayıp diğer yerlere geçiyor. en son yine o merkezden çıkıyor. Bir kısır döngü gibi. 
6: spor yapıp sağlıklı besleniyorum, bünyem sağlam olmalı
(Dipnot: Kronik stres hastasıyım, depresyona çok meyilliyim ve uyku düzenim hayatım boyu hep kötüydü)
Biliyorum, son kararı doktor veriyor ancak belki başka bir şey yaşıyorumdur diye deneyimlerinize danışmak istedim. 
Görselleri de ekliyorum. 
Sivilceler çıkmaya başladıktan 20 dk sonra: 

Admin not: görsel eklemiyoruz arkadaslar
CevaplaHızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi