Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konu Katılımcı: jimmyjimmyhuapuaHerpes Bulaşma Riski
#1
Arkadaşlar genital bölgeye herpes bulaşması sadece cinsel bölgeden olmayıp dudağımızda ki uçukta oral beraberliklerde cinsel bölgeye bu virüsü bulaştırabilmektedir. 

Öncelikle herpes virüsü kapmış birisi partnerini korumak için baskılama tedavisini uygulamalıdır. Hergün 500mg ya da 1000 valtrex ( ataklarınıza göre değişir ) alınıp, kondom kullanılmasına dikkat edilmelidir. Cinsel ilişki öncesinde kesinlikle genital bölgede bulunan kıl, tüy temizliğini yapmayın herhangi bir açık yara virüsün bulaşma riskini arttırmaktadır. Sizin veya partnerinizin dudağında uçuk var ise kesinlikle oral cinsel birliktelikten kaçının. 

Eğer çocuk sahibi olmak istiyorsanız ve kondom kullanmayacaksanız kesinlikle kayganlaştırıcı jel kullanılması tavsiye edilmektedir. Herpes virüsünün bulaşıcılığını arttıran bir diğer etken sürtünmedir. Cinsel birleşme esnasında yeterli kayganlık olmadığı durumlar herpes bulaşması açısından daha uygun bir ortam oluşturur. 

GSK firmasının yaptığı çalışmada herpesin valtrex ile bulaşma riski incelenmiş ve inceleme sonucunda sadece baskılama tedavisi kullanılarak herpes bulaşma riski;

- Kadından erkeğe % 4, 

- Erkekten kadına % 8 olarak çıkmıştır. Kondom kullanımı olursa ise daha da düşmektedir oranlar.

Bu arada özellikle belirtmek gerekir ki kadınlar, erkeklere göre daha kolay kapabilmektedir bu virüsü.
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi