Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GENİTAL HERPES TAM TEDAVİ EN SON HABERLER 2021
#1
Tam tedavi (gizli virüsü temizlenmesi):

Fred Hutchinson Kanser Araştırma Merkezi'nden Dr. Jerome'un HSV gen düzenleme projesi
Araştırmanın amacı, vücuttaki HSV-1/2 virüsünü gen düzenleme teknolojisiyle (Meganükleazlar+AAV) tamamen ortadan kaldırmaktır.Şu anda ekip, farelerde HSV-1 virüsünün %95'ini, kalanını ise %95'ini elde etmiştir. Virüsün %5'i inaktive durumda.
Ekip, Ağustos 2020'de kobay deneylerine (insanlara daha yakın) başladı ve hedef, 2023'ün sonuna kadar insan deneylerine başlamak.
FHC, Ocak 2021'de bağışçılara gönderdiği bir e-postada, kobay deneyinin şu anda devam ettiğini belirtti. Ekip, güvenlik ve yan etkileri belirlemek için takip deneylerini tartışmak için 2021 baharında FDA ile bir toplantı yapmaya hazırlanıyor. 2023'ün sonunda hala başlayacak. Klinik denemelerin ilk aşamasında, insan deney döngüsü yaklaşık 7-10 yıldır.
Şubat 2021'de FHC biraz daha bilgi açıkladı ve kobay deneyinin HSV-2 içerdiğini belirledi.Gine domuzu deneyinin sonuçlarını 2021 yazının sonunda açıklaması bekleniyor (her hayvan için deney süresi 3'tür). aylar ve biraz sıralama süresi) ve mümkün olduğunca çok ayrıntıyı açıklayın.
Daha fazla bilgi için lütfen http://fredhutch.org/hsv adresini ziyaret edin.

2. Eksizyon Biyolojik Gen Düzenleme Projesi

Klinik araştırmaların sorunsuz bir şekilde geliştirilmesini sağlamak için 60 milyon ABD Doları tutarında finansman tamamlandı
Aynı zamanda HSV enfeksiyonunu tedavi etmek için gen düzenlemenin kullanılmasıdır ve 2023'ün ilk çeyreğinde klinik denemelere girilmesi planlanmaktadır.
Şu anda, bu şirketin ana odak noktası, HIV'i tedavi etmek için gen düzenleme yöntemlerinin kullanılmasıdır. Dr. Jerome ile HSV/HBV virüs tedavisi konusunda belirli bir alışveriş vardır.Fark, şirketin CRISPR+AAV/viral olmayan kullanmasıdır. gen düzenleme teknolojisi FHC ekibi Meganükleazları kullanır.
Daha fazla bilgi için lütfen şirket web sitesine bakın https://www.excision.bio/technology

3. Shanghai Bendao Gene'nin HSV-1 gen düzenleme projesi

Ben Dao Gene şu anda herpes keratitte HSV-1 enfeksiyonu için gen düzenleme tedavisinin Faz I/Faz II klinik denemelerini yürütmektedir.
Faz I/Faz II klinik denemelerinin Mayıs 2022'de tamamlanması bekleniyor
Daha fazla bilgi için lütfen http://reddit.com/r/HerpesCureResearch/c...sv1_phase/ adresine bakın.

Fonksiyonel tedavi (nüks ve enfeksiyonu kontrol edin):

Fonksiyonel tedavi şu anda birçok üretici tarafından araştırılmaktadır.Burada referansınız için birkaçını listeleyeceğim.

Sanofi Pasteur (Ünlü bir aşı üreticisi olan Sanofi Pasteur)
HSV529 kod adlı aşı, 2018 faz 1 klinik çalışmasında HSV antikorlarını önemli ölçüde artırdı
G103 kod adlı aşının, kobay denemelerinde nüksü ve detoksifikasyonu %50 oranında azaltmada etkili olduğu gösterilmiştir.
Devam eden klinik Faz I/Faz II denemeleri, semptomların giderilmesi ve detoksifikasyon için en iyi dozu bulmak için iki ilacın makul bir kombinasyonunu arıyor.
Plan, klinik araştırmanın ilk aşamasını Mayıs 2021'de ve araştırmanın ikinci aşamasını Mayıs 2023'te tamamlamaktır. Faz I/Faz II denemesi başarılı olursa, 2024'ün başlarında Faz III klinik denemesine girecek.
2. Redbiotec

HSV-2'nin tekrarlanmasını ve detoksifikasyonunu %90 oranında azalttığı gine domuzu denemelerinde gösterilen terapötik bir aşı geliştirdiler.
Şirket 9 milyon ABD doları topladı ve 2021'de klinik denemelerin ilk aşamasını başlatmayı ve 2023 veya 2024'te klinik denemelerin ikinci aşamasını tamamlamayı planlıyor.
En az 12 ay boyunca hiçbir semptom görülmemesini sağlamak için antiviral etkisini arttırmak için aşı iki kez enjekte edilebilir.
Güncelleme bilgileri https://www.redbiotec.ch/hsv-2/ görüntülenebilir.
3. X-Vax Teknolojisi

Terapötik ve önleyici bir aşı.Aşıdan sonra antikor, tekrarlamayı ve yayılmayı önlemek için aktifleştirilmiş virüsü hızla temizleyebilir.
2022'de bir faz I klinik denemeye başlaması bekleniyor
Daha fazla bilgi https://http://x-vax.com/
4. Tayvan Birleşik Biyofarmasötikler

UB621, klovir için alternatif bir ilaçtır, yarılanma ömrü 25 gündür (asiklovir sadece 3-4 saat olabilir)
Faz II klinik denemelerinin Ekim 2021'de başlaması ve Ocak 2023'te tamamlanması bekleniyor.
5. SADEB (SQX770)-Kare

Faz I ve Faz II klinik denemeleri yapıldı ve Faz III gelecek yıl içinde başlayacak
Faz I klinik çalışmasına yılda 6 defadan fazla nüks eden 54 hasta katıldı.Nüksetmeler arasındaki medyan süre ilaç grubu için 122 gün ve plasebo grubu için 40 gündü.Ayrıca ilaç grubundaki 28 hastadan 16'sı İlaç grubundaki kişilerin %60'ı 122 günden fazla, plasebo grubunda ise sadece %20'si nüks etmemiştir.
İkinci aşamaya yılda 4 defadan fazla (toplam 8 defa) nüks eden 140 hasta katıldı.İlaç grubunun ortanca tekrarlama süresi 121 gündü ve ilaç grubunun %80'i 122 gün boyunca asemptomatikti.
6. Pritelivir-AiCuris

Pritelivir, Asiklovir/Valasiklovir'in yerine kullanılan günlük bir antiviral ilaçtır ve daha önemli bir etkiye sahiptir.
Faz II klinik araştırmasının dikkate değer sonuçları nedeniyle Faz III klinik programına girmiştir ve Faz III klinik araştırması Mart 2024'te sona erecektir.
Soyut modellemeye dayalı olarak, ilaç detoksifikasyonda %96'lık bir azalma gösterdi.
FDA tarafından piyasaya sürülme süresini hızlandırmaya yardımcı olabilecek çığır açan bir terapi ile ödüllendirildi
Aşılar ve tedaviler ortaya çıkmadan önce geçiş ilacı olarak düzenli olarak alınması gerekir.
7. GSK4108771A (HSV-2)-GlaxoSmithKline

Uluslararası üne sahip bir ilaç şirketi olan GlaxoSmithKline (GSK), çoğunlukla çeşitli dozların güvenliğini doğrulamak için kullanılan bir HSV-2 önleyici aşının faz I klinik denemesini Mart 2021'de başlattı. Bunun Ağustos 2022'de olması bekleniyor. Tamamlandı yargılamanın ilk aşaması
Sonunda etkili olduğu kanıtlanırsa, bulaşma korkusunu ortadan kaldırmak için önleyici bir aşı olarak pazarlanacak, aynı zamanda terapötik aşılarını ve gen terapilerini de optimize ediyor ve geliştiriyorlar.
En son klinik bilgiler için lütfen şu adrese bakın: https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT04762511
Aslında ilgili aşı geliştiren birçok firma ve kurum var bunları tek tek listelemeyeceğim. Reddit'e gidip kontrol edebilir veya iletişim için bana özelden mesaj atabilirsiniz.Yeni bilgiler olursa güncellerim bu yazıda.


Yazının sonunda bir nokta daha ekleyeceğim.Gen düzenleme sandığımız kadar uzak değil.Aslında ABD FDA bazı gen düzenleme tedavilerini onayladı.Detaylar için aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz.https://www.fda.gov/vaccines-blood-biolo...y-products
Cevapla

#2
Tedavisi veya bunu hepten yok edecek bir aşı cıkacak mı acaba, Allah bilir!
Cevapla

#3
(17-02-2022, Saat: 22:46)new fly Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tedavisi veya bunu hepten yok edecek bir aşı cıkacak mı acaba, Allah bilir!

Aşı tedavi degildir asi virusun vucutta daha kolay antikor uretmesi icinnyardimci olur yani eger virus size bulastiysa asi sizi tedavi etmez yeni teknolojilerde mrna denilen sistemde eger farkli bir yol izlenirde asinicinde bulunan virus kendi kendini yok edebilen birsey olursa yada virusu saklandigi yerde bulup yok edebilen birsey olursa bir ise yaraya bilir oyle bir teknoloji mumkunmu onuda bilmiyorum enfekte olan. Insanlarin ilac veya lazer gibi bir sistemlerle belki. Tedavisi mumkun olabilir herpes virusu sinir uclarinda kamufle olan ve bagisiklik sistemine yakalanmayan bir ozellige sahip bagisik sisteminiz dustugunde ortaya cikip. Lezyon olusturan bir virus yani olay su vucudunuzda bu virusu yenecek antikor mevcut ama virus saklaniyor ve senin en zayif aninda ortaya cikiyor benim beklentim su oyle bir ilac yapilmaliki vucudumuzda gizlenen virusu gizlendigi yerde yok. Etmeli bu bizim. Tek kurtulusumux
CevaplaKonu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Genital uçuk ile dudak uçuğuna sebep olan aynı virüs mü Ezgiulusoy 1 264 05-03-2024, Saat: 17:55
Son Yorum: max.903406

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi