HT Forum

Tam Versiyon: Lütfen destek olur musunuz :(
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhaba arkadaşlar, ben de 9 ay önce ilk atağı yaşadım ve o zamandan beri sürekli sadece ara ara 2-3 günüm stabil geçti onun dışında aylardır sürekli acı çektim. Vajinanın dışında herhangi bir iz kalmadı ama iç kısımlarda izleri kaldı yeni bir uçuk çıkmasa bile sürekli o izler üzerinden batma, sızlama hissediyorum günlük hayatım mahvoldu psikolojim bozuldu dışarı çıkamaz hale geldim.Doktorun kontrolümde bana verdiği tepki yüzünden tekrar hastaneye gidesim gelmiyor. Bana hiçbir şey yokmuş uçuklar geçmiş acıyı ben psikolojik olarak kendim uyduruyormuşum gibi davrandı söylediğim yeri kontrol etmedi bile. Bu konuda kendimi çok yalnız ve çaresiz hissediyorum. Deneyebileceğim her şeyi deniyorum. Birkaç ay bazı günleri aksatarak asiviral kullandım. Düzenli olmadığı için mi bilmiyorum hiçbir etkisini görmedim. Çay ağacı yağı, aloe vera, çinko, uçuk kremleri denedim hala geçmedi sadece acı hissettiğim günler arasında birkaç günlük bir uzama oldu. En son yeni gümüş suyuna başladım.Ondan da emin değilim.Ne yapmalıyım lütfen destek olur musunuz bu duruma dayanamıyorum. Kendimi her şeyden uzaklaşmış hissediyorum. Kendimi eksik hissetmeye başladım hayatım böyle geçecekse ben nasıl yaşayacağım nasıl evleneceğim özgüvenimi tekrar nasıl kazanacağım.Bu konuyu beni anlayabilecek birileriyle konuşmak istiyorum..
(16-02-2024, Saat: 14:45)life10 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Merhaba arkadaşlar, ben de 9 ay önce ilk atağı yaşadım ve o zamandan beri sürekli sadece ara ara 2-3 günüm stabil geçti onun dışında aylardır sürekli acı çektim. Vajinanın dışında herhangi bir iz kalmadı ama iç kısımlarda izleri kaldı yeni bir uçuk çıkmasa bile sürekli o izler üzerinden batma, sızlama hissediyorum günlük hayatım mahvoldu psikolojim bozuldu dışarı çıkamaz hale geldim.Doktorun kontrolümde bana verdiği tepki yüzünden tekrar hastaneye gidesim gelmiyor. Bana hiçbir şey yokmuş uçuklar geçmiş acıyı ben psikolojik olarak kendim uyduruyormuşum gibi davrandı söylediğim yeri kontrol etmedi bile. Bu konuda kendimi çok yalnız ve çaresiz hissediyorum. Deneyebileceğim her şeyi deniyorum. Birkaç ay bazı günleri aksatarak asiviral kullandım. Düzenli olmadığı için mi bilmiyorum hiçbir etkisini görmedim. Çay ağacı yağı, aloe vera, çinko, uçuk kremleri denedim hala geçmedi sadece acı hissettiğim günler arasında birkaç günlük bir uzama oldu. En son yeni gümüş suyuna başladım.Ondan da emin değilim.Ne yapmalıyım lütfen destek olur musunuz bu duruma dayanamıyorum. Kendimi her şeyden uzaklaşmış hissediyorum. Kendimi eksik hissetmeye başladım hayatım böyle geçecekse ben nasıl yaşayacağım nasıl evleneceğim özgüvenimi tekrar nasıl kazanacağım.Bu konuyu beni anlayabilecek birileriyle konuşmak istiyorum..

İlk yıl biraz zor oluyor ama yavaş yavaş daha iyi olacaksınız.Çikolata , fıstık , ceviz azaltın, mümkünse tüketmeyin.Solgar lysine kullanın göreceksiniz daha iyi olacaksınız.Moral bozmaya gerek yok bundan daha zor hastalıklar var.Bağışıklık güçlendirmeye çalışın.Geçmiş olsun
Geçeceğine inanmaya çalışıyorum ama acısını her hissettiğimde kendimi tekrar strese girmiş halde buluyorum bu da bağışıklığımı düşürüyor. Aslında hiç geçmeyecek bir hastalık değil bunu çok iyi biliyorum bazı şeyler üst üste geldi benim için. Yorumunuz ve tavsiyeniz için teşekkür ederim gerçekten ihtiyacım vardı bunu da deneyeceğim
(16-02-2024, Saat: 14:45)life10 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Merhaba arkadaşlar, ben de 9 ay önce ilk atağı yaşadım ve o zamandan beri sürekli sadece ara ara 2-3 günüm stabil geçti onun dışında aylardır sürekli acı çektim. Vajinanın dışında herhangi bir iz kalmadı ama iç kısımlarda izleri kaldı yeni bir uçuk çıkmasa bile sürekli o izler üzerinden batma, sızlama hissediyorum günlük hayatım mahvoldu psikolojim bozuldu dışarı çıkamaz hale geldim.Doktorun kontrolümde bana verdiği tepki yüzünden tekrar hastaneye gidesim gelmiyor. Bana hiçbir şey yokmuş uçuklar geçmiş acıyı ben psikolojik olarak kendim uyduruyormuşum gibi davrandı söylediğim yeri kontrol etmedi bile. Bu konuda kendimi çok yalnız ve çaresiz hissediyorum. Deneyebileceğim her şeyi deniyorum. Birkaç ay bazı günleri aksatarak asiviral kullandım. Düzenli olmadığı için mi bilmiyorum hiçbir etkisini görmedim. Çay ağacı yağı, aloe vera, çinko, uçuk kremleri denedim hala geçmedi sadece acı hissettiğim günler arasında birkaç günlük bir uzama oldu. En son yeni gümüş suyuna başladım.Ondan da emin değilim.Ne yapmalıyım lütfen destek olur musunuz bu duruma dayanamıyorum. Kendimi her şeyden uzaklaşmış hissediyorum. Kendimi eksik hissetmeye başladım hayatım böyle geçecekse ben nasıl yaşayacağım nasıl evleneceğim özgüvenimi tekrar nasıl kazanacağım.Bu konuyu beni anlayabilecek birileriyle konuşmak istiyorum..

Hastalığı tam anlamiyla fark ettiginizde ve o acilari yasamaya basladiginizda gercekten dunyanin sonu gibi geliyor asla gecmeyecek asla bitmeyecek gibi ama bir sure sonra psikolojik olarak da fiziksel olarak da alisiyorsunuz sadece kafanizda buna ikna olmaniz lazim yoksa fayda etmiyor. Alt tarafi bir ucuk gibi dusunun baskilama tedavisine baslayabilirsiniz vajinanizi surekli kuru tutmaya calisin ic camasirini surekli degisin gunde iki kere bile degisseniz iyidir. Beslenmenize de dikkat edin ama en en onemlisi psikolojik kendinizi hirpalamamaya calisin soylemesi cok zor geliyor ama zamanla iki uc yaranin hayatinizi ele gecirmeye hakki olmadigini anlayacaksiniz ve ataklariniz da azalacak doktorun da cok faydasi oluyor guzel bir doktorla konusmak da fayda var. Cogu insan baslarda cok sık atak yasayip sonrasinda uzun surelerce yasamiyor boyle dusunun belki sizin de ayni sekilde olacak
(17-02-2024, Saat: 00:20)life10 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Geçeceğine inanmaya çalışıyorum ama acısını her hissettiğimde kendimi tekrar strese girmiş halde buluyorum bu da bağışıklığımı düşürüyor. Aslında hiç geçmeyecek bir hastalık değil bunu çok iyi biliyorum bazı şeyler üst üste geldi benim için. Yorumunuz ve tavsiyeniz için teşekkür ederim gerçekten ihtiyacım vardı bunu da deneyeceğim

Ucuk varsa bağışıklık düşük demek bir doktora git bağışıklık sistemine baktir. Ona göre vitamin takviyesi al eşime  immuneks plus aldık 2 3 gündür kullanıyor iyi geldi.Uzulme sıkıntı yapma hepimiz aynı acıları çekerek bugünlere geldik.
İmmuneks kullandım sonrasında başka arayışlara girdim ben de şu an çinko alıyorum, ilaç dışında bir şeyler denedikçe ve farkı gördükçe zamanla azalacağına dair ümidim arttı arada bu şekilde dengesizlikler yaşıyorum özellikle de regl dönemlerinden korkuyorum. Ölümcül bir hastalık falan da değil neyse ki amacım umutsuzluk yaymak da değil sadece biraz morale ihtiyacım vardı gerçekten sağ olun. Bu arada propolis ve balık yağı gibi takviyeler de yararlı olabilir mi acaba bunları da duymuştum