HT Forum

Tam Versiyon: Sanırım Herpes
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
merhabalar herkese, emin değildim ama bu sabah kabarcıkları gördükten sonra eminim diyebilirim. yaklaşık 4 gün boyunca bir birliktelik yaşamıştım ve sonrasında yırtığımsı bir şey oldu. ertesi gün vajinada şişlik bir sonraki gün ise kabarmalar başladı. başta sivilce büyüklüğündeydi uyuz tarzı bir şey sandım bunun yanı sıra idrarda yanma otururken kalkarken deli gibi canım acıyordu. 2 gün içerisinde de kabarcıklar başladı çok değildi sonra kalçama doğru yayıldı galiba emin değilim pazar günü regl oldum hem onun sancısı hem bunlar beni mahvetti. acile gittim dün doktora şüphelendiğimi söyledim kanda ve idrarda yüksek derecede enfeksiyon var ama bunun herpes oldugunu biz göremiyoruz antibiyotik tedavisine başlayalım sonrasında geçmezse tekrar bi görünün dedi. bu sabahta o büyük sivilce tarzı dediğim kabarığın üstü su dolu kabarcıklar olmuştu. nasıl geçer bilmiyorum ömür boyu vücudun atamadığınıda biliyorum ama nelere dikkat etmeliyim? hpvde jilet kullanımı olmaması gerekiyordu bunda da öyle mi? yiyecek içecek olarak herhangi bir şey bunu tetikliyor mu? birlikte olduğum kişiyede sordum onda herhangi bir belirti vs yok alerjik olabilir sende ki dedi (ilk günümüzde boynumdan böcek ısırmıştı onu kast ederek söyledi) evet simdilik hikayem ve sorularım bu sekilde. pazartesi günü randevum var devlette, önerebileceğiniz özelden doktor varsa onlarlada görüsebilirim, teşekkürler
(05-12-2023, Saat: 13:43)tahminizaman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]merhabalar herkese, emin değildim ama bu sabah kabarcıkları gördükten sonra eminim diyebilirim. yaklaşık 4 gün boyunca bir birliktelik yaşamıştım ve sonrasında yırtığımsı bir şey oldu. ertesi gün vajinada şişlik bir sonraki gün ise kabarmalar başladı. başta sivilce büyüklüğündeydi uyuz tarzı bir şey sandım bunun yanı sıra idrarda yanma otururken kalkarken deli gibi canım acıyordu. 2 gün içerisinde de kabarcıklar başladı çok değildi sonra kalçama doğru yayıldı galiba emin değilim pazar günü regl oldum hem onun sancısı hem bunlar beni mahvetti. acile gittim dün doktora şüphelendiğimi söyledim kanda ve idrarda yüksek derecede enfeksiyon var ama bunun herpes oldugunu biz göremiyoruz antibiyotik tedavisine başlayalım sonrasında geçmezse tekrar bi görünün dedi. bu sabahta o büyük sivilce tarzı dediğim kabarığın üstü su dolu kabarcıklar olmuştu. nasıl geçer bilmiyorum ömür boyu vücudun atamadığınıda biliyorum ama nelere dikkat etmeliyim? hpvde jilet kullanımı olmaması gerekiyordu bunda da öyle mi? yiyecek içecek olarak herhangi bir şey bunu tetikliyor mu? birlikte olduğum kişiyede sordum onda herhangi bir belirti vs yok alerjik olabilir sende ki dedi (ilk günümüzde boynumdan böcek ısırmıştı onu kast ederek söyledi) evet simdilik hikayem ve sorularım bu sekilde. pazartesi günü randevum var devlette, önerebileceğiniz özelden doktor varsa onlarlada görüsebilirim, teşekkürler

Hosgeldin! Anlattiklarin benim 12 sene evvel ilk atak donemimde yasadiklarima cok benziyor. Yuksek ihtimal ucuk virusu kapmis olabilirsin ama emin olmak icin lezyonlarin aktif durumdayken ozelde veya bir laboratuvarda HSV-1 ve HSV-2 testi yaptirmani oneririm. Boynundaki bocek isirigiyla genitalde yasadiklarinin bir baglantisi oldugunu sanmiyorum. Su dolu kabarciklar dedigin icin aklima ilk olarak herpes geliyor. Eger oyleyse de moralini bozma, bundan sonraki ataklarinin hic biri boyle agir olmayacaktir.. Hatta kimbilir belki de bir daha hic atak yasamazsin. Yasamaya devam edersen o zaman yasam tarzinda bazi degisiklikler yapman gerekebilir. Gelismelerle ilgili bizi guncelle lutfen. Sahsen ben elimden geldigince sorularini yanitlamaya calisirim.
(06-12-2023, Saat: 14:20)Herpesben Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Hosgeldin! Anlattiklarin benim 12 sene evvel ilk atak donemimde yasadiklarima cok benziyor. Yuksek ihtimal ucuk virusu kapmis olabilirsin ama emin olmak icin lezyonlarin aktif durumdayken ozelde veya bir laboratuvarda HSV-1 ve HSV-2 testi yaptirmani oneririm. Boynundaki bocek isirigiyla genitalde yasadiklarinin bir baglantisi oldugunu sanmiyorum. Su dolu kabarciklar dedigin icin aklima ilk olarak herpes geliyor. Eger oyleyse de moralini bozma, bundan sonraki ataklarinin hic biri boyle agir olmayacaktir.. Hatta kimbilir belki de bir daha hic atak yasamazsin. Yasamaya devam edersen o zaman yasam tarzinda bazi degisiklikler yapman gerekebilir. Gelismelerle ilgili bizi guncelle lutfen. Sahsen ben elimden geldigince sorularini yanitlamaya calisirim.

şimdi doktordan çıktım boynumdakide herpesmiş. sanırım farkında olmadığım bi an dokundum kaşıdım ve bulaştı. sadece valtrex verdi eğer senede 3ten fazla atak olursa baskılayıcı tedaviye başvururuz dedi, bütün cinsel hastalıklar için test istedi onları verdim bakalım ? ne üzgünüm ne stresliyim, belki sürekli tekrar eder belki hiç çıkmaz ama bir daha eski hayatımdaki kadar rahat davranır mıyım bilmiyorum. alkol sigara uzun zamandır hayatımda yoktu tek tük sigara içerdim onuda yapmam artık, aşırı zayıf bir bünyem var takviye gıdalara ve yeşil çay, melisa çayı toparlamayı düşünüyorum haliyle sporda şart artık. hayırlısı olsun hakkımızda
(06-12-2023, Saat: 16:01)tahminizaman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]şimdi doktordan çıktım boynumdakide herpesmiş. sanırım farkında olmadığım bi an dokundum kaşıdım ve bulaştı. sadece valtrex verdi eğer senede 3ten fazla atak olursa baskılayıcı tedaviye başvururuz dedi, bütün cinsel hastalıklar için test istedi onları verdim bakalım ? ne üzgünüm ne stresliyim, belki sürekli tekrar eder belki hiç çıkmaz ama bir daha eski hayatımdaki kadar rahat davranır mıyım bilmiyorum. alkol sigara uzun zamandır hayatımda yoktu tek tük sigara içerdim onuda yapmam artık, aşırı zayıf bir bünyem var takviye gıdalara ve yeşil çay, melisa çayı toparlamayı düşünüyorum haliyle sporda şart artık. hayırlısı olsun hakkımızda
Geçmiş olsun.Boynuna nasıl geçti?
Değerlerine baktır ve vitamin takviyesi yap kendine.Özellikle çinko,demir ve d vitaminleri önemli bu konuda.Kafaya takma çok fazla her şey kafada bitiyor.Stres çok etkiliyor.
(06-12-2023, Saat: 23:24)Sunflower Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Geçmiş olsun.Boynuna nasıl geçti?
Değerlerine baktır ve vitamin takviyesi yap kendine.Özellikle çinko,demir ve d vitaminleri önemli bu konuda.Kafaya takma çok fazla her şey kafada bitiyor.Stres çok etkiliyor.

boynuma nasıl geçtiğini bilmiyorum, sorduğumda farkında olmadan dokunduysan enfekte olmuş olabilir dedi. ama başlangıcı bildiğiniz iltihaplı sivilceydi sonradan büyümeye başladı. d vitaminim ezelden düşük zaten onu mutlaka alacağım, c vit kullanıyodum şimdide b12ye başladım umarım sağ salim bu atağı atlatırım otururken hala canım çok yanmaya devam ediyor. çok teşekkür ederim Smile
(06-12-2023, Saat: 23:42)tahminizaman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]boynuma nasıl geçtiğini bilmiyorum, sorduğumda farkında olmadan dokunduysan enfekte olmuş olabilir dedi. ama başlangıcı bildiğiniz iltihaplı sivilceydi sonradan büyümeye başladı. d vitaminim ezelden düşük zaten onu mutlaka alacağım, c vit kullanıyodum şimdide b12ye başladım umarım sağ salim bu atağı atlatırım otururken hala canım çok yanmaya devam ediyor. çok teşekkür ederim Smile

Durumu gayet olgunlukla ve paniklemeden karsilamissin tebrik ederim. Cogumuz ilk ogrendigimizde dunyanin sonu gelmis gibi davranmisiz okuduklarimdan gordugum kadariyla Smile bence bu sekilde stressiz ilerlemeye devam edersen bir daha atak gecirmeyebilirsin. Su bir gercek ki kafaya taktikca atak sayilari artiyor. Benim de ataklarim bacak, bel ve popo bolgesinde oluyor. Demek ki boyunda da cikabiliyormus. Gecmis olsun yeniden.
(09-12-2023, Saat: 19:25)Herpesben Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Durumu gayet olgunlukla ve paniklemeden karsilamissin tebrik ederim. Cogumuz ilk ogrendigimizde dunyanin sonu gelmis gibi davranmisiz okuduklarimdan gordugum kadariyla Smile bence bu sekilde stressiz ilerlemeye devam edersen bir daha atak gecirmeyebilirsin. Su bir gercek ki kafaya taktikca atak sayilari artiyor. Benim de ataklarim bacak, bel ve popo bolgesinde oluyor. Demek ki boyunda da cikabiliyormus. Gecmis olsun yeniden.

teşekkür ederim o kadar çok ağır şeyler yaşadım ki artık tepki veremiyorum, tabii ki başta çok korktum ama bunuda bir şekilde halledebileceğimi biliyorum benim için tek sorun tekrar böyle acılı anlar yaşamamak. tuvaletini acısız yapmak ne kıymetliymiş meğersem ? boynuma büyük ihtimalle farkında olmadan ben ya da birlikte oldugum kişi bulaştırdı