HT Forum

Tam Versiyon: kendimi çok üzgün hissediyorum
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
öncelikle herkese merhaba
temmuz 2022'den beri hayatımı maddi manevi bitiren bi olaydan bahsetmek ve benimle aynı durumda olanlarınızın fikrini almak için kayıt oldum. gecen sene o dönemki eski sevgilimden bana maalesef bu virüs bulaştı. yaralar ilk başta kağıt kesiği gibi göründüğü için anlam veremedim ama iğne batması şeklindeki ağrılar bacağımın tamamını sardığı için korkup ertesi günü hastaneye gittim kadın doğumcu bu siğil diyip waltrex 1000 mg hap ve vectavir merhem yazıp gönderdi geçmezse yakma işlemi uygulayacağız dedi. kendi araştırmalarım sonucu bunun herpes olduğunu öğrendim ve ömür boyu kalıcı bi hastalık olduğunu öğrendiğim gün intihar etmeyi düşünecek kadar psikolojim bozuldu. doktora ertesi günü tekrardan gittim bunun herpes olabileceğini doğru tedavi verip yanlış tehşis koyduğunu söyleyince aa pardon diyip kendisi de onayladı ve yaralarım zaten su dolu baloncuk haline gelmişti. 1 yıl 1 ay korkunç şekilde geçti. bitmek bilmeyen ataklar yaşadım biri iyileşirken yenisi çıkıyordu hele ki kış dönemi tam bir faciaydı. ayda 4 e kadar atak yaşadığım için psikolojim tamamen bozulmuştu. başka hiçbir hastalığı olmayan senede 1 kere grip dahi geçirmeyen biriyim. ama halen her ay max 2 kere atak yaşıyorum psikolojim berbat durumda waltrex artık etki etmediği için kışın kullanmayı bıraktım. etkili önerilerinizi lütfen yazınız. gerçekten yardımınıza ihtiyacım var
Geçmiş olsun  öncelikle  sizinde belirttiğiniz gibi doktorlar maalesef bu konuda tam bilgi sahibi değiller bu yurtdışında da böyle (örneğin Amerika)ilaç kullanımını uzun süre devam ettirmeyin böbreklere ve akciğere etkisi olabilir onun yerine doğal beslenmeye özen gösterin  arkadaş edinin ve sosyalleşin  virüs herkeste kesinlikle farklı etki bırakıyor o yüzden  kesinlikle   stres yapmamalısınız   ??
Merhaba 6 aydan fazla sabah aç karnına 4 damla alkol bazlı propolis kullandım sonra bıraktım çok şükür 1 yıldır hiç atak geçirmedim inanılmaz etkili kullanırsanız 1 ayda kendinize gelirsiniz tavsiye ederim mutlu günler
Sana onerim batikonu yaralarin uzerine kulak copu yardimiyla uygulayabilirsin.(Bastir cek at yenisine batikon sur tekrwr yara olan kismw bastir cek cope at)Sonrasin sabahlari ac karnina kefir ic aksamlari melisa cayi ic vucuduna iyi bak ve bu viruse bagisiklik kazanmaya bak sonrasinda ataklarin azalir.Gecmis olsun
Hepimiz aynı yollardan geçtik çok zor bir durum evet ama çok daha kötüsü başına gelebilirdi öncelikle bunu bilip rahatlamalisin.ilk zamanlar ben de senin gibiydim hatta daha kotuydum belki de ama şimdi kendimi olduğum gibi seviyorum ve bu benim bir parçam.Zaman geçtikçe atakların azalacaktır ve sen de kendi parcan olarak göreceksin bunu böyle söyleyince garip geliyor belki sana şimdi ama ne demek istediğimi zamanla anlayacaksın.
​​​Su an aklında binbir türlü soru vardır eminim fakat bu hayatını senin düşündüğün kadar etkilemeyecek.
Hijyenine dikkat et iç çamaşırını her gün mutlaka ama mutlaka değiştir.Ben çıkınca zovirax sürüyorum hemen geçmese bile acısını alıyor.Bunun disinda ekstra yaptığım bir şey yok zamanla zaten azalacak geçmiş olsun
Maalesef hepimiz zaman zaman kendimizi çok üzgün hissediyoruz. Bunu hepimiz yaşıyoruz ve içimden bu yaşta kariyer değişikliği yapıp tıp okumak ve sonra da virolog olmak geçiyor. "Keşke bu virüsü yok edecek formulü ben bulsam." diye geçiriyorum içimden. Fakat şu bir gerçek ki içimizden biri üzülse bu üzgünlük hepimize yansır. Burası üzülme yeri değil, destek olma mekanı. Hepimiz aynı yoldan geçiyoruz ve aynı şeyleri yaşıyoruz. Birbirimize destek için buradayız. Unutmayın ki yalnız değilsiniz hiçbir konuda ve lütfen bir daha aklınızdan olumsuz düşünceler geçirmeyin. Üzülmek bağışıklık sistemini de zayıflatıyor ve hiçbir faydası olmayacağı gibi zararı da olacaktır. Onun yerine bol C vitamini, sağlıklı beslenme, uyku, spor vs. ile kendinizi güçlendirmeye ve hastalığınızın etkisini azaltmaya çalışın.

Unutmayın ki bu virüs bizden daha güçlü değil. Bir şekilde bunu baskılamak zorundayız sürekli ama bir gün mutlaka bilim buna da bir çözüm bulacak. Ümidimiz o ki bu süreç uzun sürmez ve biz de faydalanırız.

Desteğe ihtiyacınız olduğunda biz hep buradayız.

Size sağlık ve mutluluk dolu günler diliyorum.
arkadaslar hepinize çok teşekkür ederim umut dolu cevaplarınız için çok merak ediyorum ne kadar süredir bu virüsle uğraşıyorsunuz ve yılda kaç atak geçiriyorsunuz
Size alkol bazlı propolis önerebilirim arıya yönelik bir alerjiniz yoksa. Reflüye sebep olan helico bakteri için doğal çözüm diyerek almıştım bir tanıdık tavsiyesi ile. Ama farkettim ki son 1 yıldır geçen seneye göre çok çok az atak yaşadım. Ama günlük hayatta dikkat ettiğim şeyler üzerinden örnek vermek gerekirse bildiğim kadarıyla uçucu yağların antioksidan etkisi var yani bağışıklık sistemi güçlendirmede iyiler. Doğal bitkiler vs kaynatıp içebilirsiniz. Hatta ben 80-90 derecelik su içerisinde bi süre bekletip içiyorum. Sizlere yararı mı olur zararı mı olur bilmiyorum sadece kendimi yaptığım şeylerden örnek verdim. Deneyecek olan varsa önce araştırsın lütfen kendi çıkarımların doğrultusunda yaptığım şeyler bunlar.
(06-09-2023, Saat: 02:03)freed0m07 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Size alkol bazlı propolis önerebilirim arıya yönelik bir alerjiniz yoksa. Reflüye sebep olan helico bakteri için doğal çözüm diyerek almıştım bir tanıdık tavsiyesi ile. Ama farkettim ki son 1 yıldır geçen seneye göre çok çok az atak yaşadım. Ama günlük hayatta dikkat ettiğim şeyler üzerinden örnek vermek gerekirse bildiğim kadarıyla uçucu yağların antioksidan etkisi var yani bağışıklık sistemi güçlendirmede iyiler. Doğal bitkiler vs kaynatıp içebilirsiniz. Hatta ben 80-90 derecelik su içerisinde bi süre bekletip içiyorum. Sizlere yararı mı olur zararı mı olur bilmiyorum sadece kendimi yaptığım şeylerden örnek verdim. Deneyecek olan varsa önce araştırsın lütfen kendi çıkarımların doğrultusunda yaptığım şeyler bunlar.

Onu deneme sansim olmadi ama yesilcay ve melisa gibi bitki caylarida guzel sonuclar veriyor. Kefir de bu konuda iyi..
(06-09-2023, Saat: 14:38)Herpestrk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Onu deneme sansim olmadi ama yesilcay ve melisa gibi bitki caylarida guzel sonuclar veriyor. Kefir de bu konuda iyi..

Bütün bunları unutun gidin velp alin kafanız rahat etsin denemedim ot maydonoz bitki ilaç kalmadı en son velp de gördüm bir fayda
Sayfalar: 1 2