HT Forum

Tam Versiyon: Bir çıkış yolu
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Herkese merhaba bu yükü eminim ki istemeden taşıyan mağdurlar. Yaklaşık 3 ay önce maalesef korunmalı olduğu halde bu hastalığı kaptım ve ağır depresif bir insan olmamın üzerine bir de bu geldi. Ara ara girip buradaki yazıları okuyorum deneyimleri okuyorum herkes gibi benimde aradığım şey umut. Kendi araştırmalarıma ve buradaki zannediyorum çoğu kişinin araştırmasına göre bir tedavi yakında ama ne kadar yakında bilmiyoruz, bilmiyorum. Dünyanın bu yeni ve tıpta çağ açıcı buluşu gen düzenleme teknolojisi ve dr jeromeun çalışmaları ile umarım bir tedavi bulunur. Arkadaşlar çok çok depresifim lütfen yorumlarınızı esirgemeyin. İçinde bulunduğum ekonomik durum benden birşey olmayacak kaygısı bilmeselerde ailemden duyduğum utanç dışlanılma korkusu geçmişim ve herşeyden çok bunaldım. Üstüne üstlük bu hastalığa sahibim artık ve sürekli çıkıyor. Sürekli atak geçiriyorum. Ve uzun süreli oluyor internette bişey okumaya korkuyorum artık. Hiv pozitif olanların hastalığı daha uzun geçirdiğine dair yazılar okudum hiv testi oldum yeni nesil olanlardan ama yinede içimde bir endişe var. Sizden ricam varsa bilginiz yada deneyiminiz içimizi rahatlatacak benimle paylaşır mısınız?
Hocam geçmiş olsun, Ben de bir kaç aydır uğraşıyorum bu hastalika. Bir tedavi bir çıkış yolu qriyorum umut ederek
(12-06-2023, Saat: 23:51)Nc0033 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Herkese merhaba bu yükü eminim ki istemeden taşıyan mağdurlar. Yaklaşık 3 ay önce maalesef korunmalı olduğu halde bu hastalığı kaptım ve ağır depresif bir insan olmamın üzerine bir de bu geldi. Ara ara girip buradaki yazıları okuyorum deneyimleri okuyorum herkes gibi benimde aradığım şey umut. Kendi araştırmalarıma ve buradaki zannediyorum çoğu kişinin araştırmasına göre bir tedavi yakında ama ne kadar yakında bilmiyoruz, bilmiyorum. Dünyanın bu yeni ve tıpta çağ açıcı buluşu gen düzenleme teknolojisi ve dr jeromeun çalışmaları ile umarım bir tedavi bulunur. Arkadaşlar çok çok depresifim lütfen yorumlarınızı esirgemeyin. İçinde bulunduğum ekonomik durum benden birşey olmayacak kaygısı bilmeselerde ailemden duyduğum utanç dışlanılma korkusu geçmişim ve herşeyden çok bunaldım. Üstüne üstlük bu hastalığa sahibim artık ve sürekli çıkıyor. Sürekli atak geçiriyorum. Ve uzun süreli oluyor internette bişey okumaya korkuyorum artık. Hiv pozitif olanların hastalığı daha uzun geçirdiğine dair yazılar okudum hiv testi oldum yeni nesil olanlardan ama yinede içimde bir endişe var. Sizden ricam varsa bilginiz yada deneyiminiz içimizi rahatlatacak benimle paylaşır mısınız?

Korunmanıza rağmen nasıl kaptınız? Partnernizde aktif atak mı vardı?
(13-06-2023, Saat: 10:55)ponçik Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Korunmanıza rağmen nasıl kaptınız? Partnernizde aktif atak mı vardı?

arkadaslar ''kondom kullansan dahi,nasıl kaptın'' konusuna acıklık getireyim yenı arkadaslar için.
ben de korunurken kaptım herpesi.kondom sadece penisinizi örtüyor,yada kadında herpes varsada,vajına etrafında lezyon varsa,sadece vajına penis temasını önlüyor.
Ama herpes kadındada erkektede bütün pubik alanı,yani tüylü bölgede cıkabiiyor.
Yani kondom kullanmak herpese yakalanmamak için,%100 etkili bir yöntem değil.Sadece ten tene temasın sadece ufacık bir kısmını engellemiş oluyorsun.
Herpes dediğimiz uçuk cilt temasıyla meydana gelir.işter dudak ucugu ister genital ucuk.
yani,tüylü bölgelerinde birbirine teması yeterlidir bulaş için.
lezyon bazen o kadar ufak cıkabiliyorki tüylü bölgede,gözunuzle goremiyorsunuz bile.
kondom tabiki kullanın ama bence kafanızı kondoma endekslemeyin.risk,kondom osa da var olmasa da var.
bu işte partnerinizle iletişim esas olan.herpes riskini kabul ediyorsa,kondom kullanmak 2 partnerin kendı arasında alacagı karara baglı.
valrex de bulaş oranını yarıya indiriyor(viral atılımı azattıgı ıcın).ama ömür boyu valtrex ve kondom kullanamayacagınıza göre,karşı taraf bunu bilsin,lezyonunuz olmadıgı gunlerde yasayın ilişkinizi,e yine de bulastırırsanız şans artık.
(13-06-2023, Saat: 10:55)ponçik Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Korunmanıza rağmen nasıl kaptınız? Partnernizde aktif atak mı vardı?

Ben kendisinde atak olduğunu bilmiyordum tek gecelik bi ilişkiydi. Çok depresif zamanımdı hala da öyle iyice bunaldım hayattan
(13-06-2023, Saat: 10:55)ponçik Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ] 
(13-06-2023, Saat: 12:14)Nc0033 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Ben kendisinde atak olduğunu bilmiyordum tek gecelik bi ilişkiydi. Çok depresif zamanımdı hala da öyle iyice bunaldım hayattan

Hepimizin ilk zamanlari boyle oldu.Senin icinde bulundugun durumu 2018 lerde ben yasiyordum. Sehir sehir gezerek belki bir umut ariyordum. Ayda bir atagim mutlaka olurdu. Ama atalarimziin dedigi gibi zaman herseyin ilaci zamanla bununla yasamayi ogreniyorsun ve kendine dikkat ederek saglikli yasamaya calisiyorsun. Asla pes etme icinde buludgun bu durum kalici degil zamanla vucutun ogrenecek ve atak sayin azalacak tabi bagisikligina destek cikarsan sonra bu zamanlarini hatirlayip ne kadar yersiz oldugunu anlayacaksin.
(12-06-2023, Saat: 23:51)Nc0033 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Herkese merhaba bu yükü eminim ki istemeden taşıyan mağdurlar. Yaklaşık 3 ay önce maalesef korunmalı olduğu halde bu hastalığı kaptım ve ağır depresif bir insan olmamın üzerine bir de bu geldi. Ara ara girip buradaki yazıları okuyorum deneyimleri okuyorum herkes gibi benimde aradığım şey umut. Kendi araştırmalarıma ve buradaki zannediyorum çoğu kişinin araştırmasına göre bir tedavi yakında ama ne kadar yakında bilmiyoruz, bilmiyorum. Dünyanın bu yeni ve tıpta çağ açıcı buluşu gen düzenleme teknolojisi ve dr jeromeun çalışmaları ile umarım bir tedavi bulunur. Arkadaşlar çok çok depresifim lütfen yorumlarınızı esirgemeyin. İçinde bulunduğum ekonomik durum benden birşey olmayacak kaygısı bilmeselerde ailemden duyduğum utanç dışlanılma korkusu geçmişim ve herşeyden çok bunaldım. Üstüne üstlük bu hastalığa sahibim artık ve sürekli çıkıyor. Sürekli atak geçiriyorum. Ve uzun süreli oluyor internette bişey okumaya korkuyorum artık. Hiv pozitif olanların hastalığı daha uzun geçirdiğine dair yazılar okudum hiv testi oldum yeni nesil olanlardan ama yinede içimde bir endişe var. Sizden ricam varsa bilginiz yada deneyiminiz içimizi rahatlatacak benimle paylaşır mısınız?
Öncelikle geçmiş olsun ( adettendir ) ? bak kardes bu hastalik duygusal bi hastalik , seni depresyona sokabilir bununda en buyuk nedeni hastaligi kaptigini ve gecmiyecegini tedavisi olmadigini dusundukce hastalik iyice kafanda büyur , ve artik kafanda hep bu hastalik gezer , heo hep hep düsunur durursun , buda ataklarin dahada cogalmasina sebeb olur , öncelikle bu hastaligi kabullen , sonra kafanda büyütme alti ustu bi uçuk de , yapman gerekenler ise bagisikligini güclü tutmaya calis , ve birak zaman aksın gitsin , bir kac yil sonra iyice azaliyor ataklarin , ama tabiki vucut direncine göre , aktif olmadigi dönemlerde rahatlikla sex yapabilirsin korkma , tabiki kontrolumu yapacaksin lezyon varmi yokmu sende ona göre sex yap, kafanada takma , sakın kendini kotuleme , kendine ben güclüyum de ve hayatina devamet