HT Forum

Tam Versiyon: Herpes Aşısı -Biontech 2023 'te adaylarla ilerliyor
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
BioNTech SE, insanda ilk Faz 1 klinik denemesinde ilk kişiye, HSV-2 ve potansiyel olarak HSV-1'in neden olduğu genital lezyonların önlenmesi için bir herpes simpleks virüsü (HSV) aşısı adayı olan BNT163'un  ilk dozunun verildiğini açıkladı. (8 Şubat 2023 Haberi) 

BioNTech'in plasebo kontrollü, gözlemci-kör, iki dozlu yükseltme çalışması 8 Aralık 2022'de başlatıldı ve yaklaşık 108 sağlıklı yetişkin gönüllüyle devam ediyor. 
İlk insanda HSV aşısı çalışması en son 5 Ocak 2023'te güncellenmişti. Ve aşının Haziran 2025'te tamamlanması planlanıyor.

BNT163 dünyadaki tek uçuk aşısı adayı değil; fakat HSV'nin hücresel girişini ve yayılmasını önlemenin yanı sıra HSV'lerin immünsüpresif özelliklerine karşı koymaya yardımcı olmak için üç HSV-2 glikoproteini kodlayan tek mRNA aşısıdır.

Profesör Harvey M. Friedman, "Meslektaşlarım ve ben, insanların virüse yakalanmasını önleme potansiyeline sahip olabilecek bu heyecan verici yeni mRNA aşı adayının erken gelişimine ve klinik öncesi testlerine katkıda bulunduğumuz için gurur duyuyoruz." dedi. Dr. Friedman, HSV üzerinde preklinik ve keşif bilimi çalışmaları yürütmüştür ve Üniversitenin preklinik keşif ve etkinleştirme çalışmaları için baş araştırmacısıdır.

DİĞER AŞI VE İLAÇ ÇALIŞMALARI HAKKINDA:

Herpes tedavisi perspektifinden bakıldığında, yakın zamanda yapılan araştırmalar, yılda üç milyar doları aşan herpes tedavisi pazarına yaklaşık 15 satıcının katıldığını gösterdi.

Acyclovir and Valtrex® eczane segmentinde en önemli paylara sahiptir.

Ve United BioPharma, HSV-1 ve HSV-2'nin bulaşmasının ve nüksetmesinin viral baskılanması ile sınıfının birincisi bir anti-gD monoklonal antikor adayı olarak UB-621'i geliştiriyor.Bu HSV antikor adayının faz 2 çalışması en son 18 Mayıs 2022'de güncellendi.

Güncellenmiş herpes aşısı adayları ve tedavi haberleri PrecisionVaccinations.com/Herpes adresinde yayınlanır. Güncel bilgileri buradan takip edebilirsiniz.
(05-03-2023, Saat: 16:36)Sema Suna Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]BioNTech SE, insanda ilk Faz 1 klinik denemesinde ilk kişiye, HSV-2 ve potansiyel olarak HSV-1'in neden olduğu genital lezyonların önlenmesi için bir herpes simpleks virüsü (HSV) aşısı adayı olan BNT163'un  ilk dozunun verildiğini açıkladı. (8 Şubat 2023 Haberi) 

BioNTech'in plasebo kontrollü, gözlemci-kör, iki dozlu yükseltme çalışması 8 Aralık 2022'de başlatıldı ve yaklaşık 108 sağlıklı yetişkin gönüllüyle devam ediyor. 
İlk insanda HSV aşısı çalışması en son 5 Ocak 2023'te güncellenmişti. Ve aşının Haziran 2025'te tamamlanması planlanıyor.

BNT163 dünyadaki tek uçuk aşısı adayı değil; fakat HSV'nin hücresel girişini ve yayılmasını önlemenin yanı sıra HSV'lerin immünsüpresif özelliklerine karşı koymaya yardımcı olmak için üç HSV-2 glikoproteini kodlayan tek mRNA aşısıdır.

Profesör Harvey M. Friedman, "Meslektaşlarım ve ben, insanların virüse yakalanmasını önleme potansiyeline sahip olabilecek bu heyecan verici yeni mRNA aşı adayının erken gelişimine ve klinik öncesi testlerine katkıda bulunduğumuz için gurur duyuyoruz." dedi. Dr. Friedman, HSV üzerinde preklinik ve keşif bilimi çalışmaları yürütmüştür ve Üniversitenin preklinik keşif ve etkinleştirme çalışmaları için baş araştırmacısıdır.

DİĞER AŞI VE İLAÇ ÇALIŞMALARI HAKKINDA:

Herpes tedavisi perspektifinden bakıldığında, yakın zamanda yapılan araştırmalar, yılda üç milyar doları aşan herpes tedavisi pazarına yaklaşık 15 satıcının katıldığını gösterdi.

Acyclovir and Valtrex® eczane segmentinde en önemli paylara sahiptir.

Ve United BioPharma, HSV-1 ve HSV-2'nin bulaşmasının ve nüksetmesinin viral baskılanması ile sınıfının birincisi bir anti-gD monoklonal antikor adayı olarak UB-621'i geliştiriyor.Bu HSV antikor adayının faz 2 çalışması en son 18 Mayıs 2022'de güncellendi.

Güncellenmiş herpes aşısı adayları ve tedavi haberleri PrecisionVaccinations.com/Herpes adresinde yayınlanır. Güncel bilgileri buradan takip edebilirsiniz.

inşallah başarılı olurda en kısa zamanda hepimiz rahatlarız

space

bu tür aşılar tedavi için degil.yakalanmamak için. virüslere karşı tedavi bulmak çok zor eger bulunursa bir çok hastalık içinde bulunabilir
(06-03-2023, Saat: 08:49)space Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]bu tür aşılar tedavi için degil.yakalanmamak için. virüslere karşı tedavi bulmak çok zor eger bulunursa bir çok hastalık içinde bulunabilir

Covid-19'da virüsdü ama alel acele şekilde aşılar üretildi ve başarı elde edildi. Her virüsün kendine has kodları var ve semptomları farklı. Çok kaynak araştırdım ama inanıyorum ki kısa sürede tedavi edici aşıda çıkıcaktır. Hpv virüsünün büyük ölçüde aşısı çıktı mesela Hsv nin neden olmasın

space

(07-03-2023, Saat: 02:25)istanbul91 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Covid-19'da virüsdü ama alel acele şekilde aşılar üretildi ve başarı elde edildi. Her virüsün kendine has kodları var ve semptomları farklı. Çok kaynak araştırdım ama inanıyorum ki kısa sürede tedavi edici aşıda çıkıcaktır. Hpv virüsünün büyük ölçüde aşısı çıktı mesela Hsv nin neden olmasın
arkadaşım sap ile samanı karıştırma.covid aşısı ne zaman yapılır hastalanmadan öncemi -sonramı? hpv aşısı ne zaman yapılır ? yakalandıktan sonra ne hpv aşısı nede covid aşısı uygulanır yalnızca tedaviye başlanır .insan vücudunda virüs aktif olarak varsa sonradan ölmüş yada ölmekte olan virüsü (yada dna sını ) tekrar vermenin ne anlamı olacakki? amaç yakalanmadan önce vücuda ölmüş virüsü vererek vücudun o hastalıgı tanıyarak antikor üretmesi degilmidir?
Yukarıdaki haberde de yazıldığı gibi hem önleyici hem tedavi edici aşılar üzerinde çalışılmakta. Kesin bir şekilde bu var bu yok denemez. Hepsi umut verici çalışmalar

space

(07-03-2023, Saat: 09:06)Sema Suna Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Yukarıdaki haberde de yazıldığı gibi hem önleyici hem tedavi edici aşılar üzerinde çalışılmakta. Kesin bir şekilde bu var bu yok denemez. Hepsi umut verici çalışmalar

tedavi yöntemlerine aşı denmez.aşı önleyici bir yöntemdir.bazen her vücuda enjekte edilen ilaca aşı deniyor halk arasında ama dogrusu bu degil
“Potential vaccines for herpes simplex virus (HSV) may prevent or treat symptoms of an HSV infection.“

Bu şekilde aratırsanız ingilizce bir çok kaynak bulabilirsiniz. Doktor değilim yorum yapamam ben sadece okuduklarımı aktardım. İyi sağlıklı günler
(07-03-2023, Saat: 07:53)space Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]arkadaşım sap ile samanı karıştırma.covid aşısı ne zaman yapılır hastalanmadan öncemi -sonramı? hpv aşısı ne zaman yapılır ? yakalandıktan sonra ne hpv aşısı nede covid aşısı uygulanır yalnızca tedaviye başlanır .insan vücudunda virüs aktif olarak varsa sonradan ölmüş yada ölmekte olan virüsü (yada dna sını ) tekrar vermenin ne anlamı olacakki? amaç yakalanmadan önce vücuda ölmüş virüsü vererek vücudun o hastalıgı tanıyarak antikor üretmesi degilmidir?

Kardeş prof. Tanıdıklarım var ayrıca doktor tanıdıklarımlada istişare halindeyim. Senin bikaç verdiğin bilimsel terimleri bende biliyorum sap ile samanın karıştığım falan yok ayrıca umudu kırmanın da bir anlamı yok. Burda zıtlaşmanın hiç bi anlamı yok, amaç belli tedavi aşı vs bende diyorum ki yakın zamanda Hsv üzerine hem tedavi edici hemde koruyucu aşı çıkacak bunu derin araştırmalar sonucu sende ulaşabilirsin aldığım duyumlarda o yönde özellikle rusya çıkarabilir biontect de koruyucu ve atakları azaltıcı veya virüsü sinirlerden silici bir aşı piyasaya çıkaracak. Bizim ümit dolu güzel haberlere ihtiyacımız var, cümleleri negative çekmenin bi anlamı yok. Allaha emanet ...

space

(07-03-2023, Saat: 10:17)istanbul91 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Kardeş prof. Tanıdıklarım var ayrıca doktor tanıdıklarımlada istişare halindeyim. Senin bikaç verdiğin bilimsel terimleri bende biliyorum sap ile samanın karıştığım falan yok ayrıca umudu kırmanın da bir anlamı yok. Burda zıtlaşmanın hiç bi anlamı yok, amaç belli tedavi aşı vs bende diyorum ki yakın zamanda Hsv üzerine hem tedavi edici hemde koruyucu aşı çıkacak bunu derin araştırmalar sonucu sende ulaşabilirsin aldığım duyumlarda o yönde özellikle rusya çıkarabilir biontect de koruyucu ve atakları azaltıcı veya virüsü sinirlerden silici bir aşı piyasaya çıkaracak. Bizim ümit dolu güzel haberlere ihtiyacımız var, cümleleri negative çekmenin bi anlamı yok. Allaha emanet ...

bu yazdıklarını prof arkadaşlarınmı söylüyor? yani covid aşısı hastalıga yakalandıktan sonra yapılır vs .? ben 25 sene saglık sektöründe çalıştım neyin ne oldugunu çok iyi biliyorum ben bildigimi anlatmaya çalıştım inatlaşma ya çalışmıyorum tabiki ,yanlış beklentilere girilmemesi açısından yazdım yoksa kim neye inanıyorsa inanabilir.hepimiz aynı derde sahibiz. saglıcakla kalın bu konuya cvp yazmayacagım
Sayfalar: 1 2