HT Forum

Tam Versiyon: Lazer epilasyon sakincali mi?
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Selam arkadaslar, bir sorum olacakti. Jilet yaptiktan sonra hemen basliyor bu ataklar ve artik usanmis bezmis durumdayim. Lazer epilasyonla artik kurtulmak istiyorum fakat bir cok sitede herpes hastalarina lazer epilasyon onerilmedigi yaziyor. Lezyon olmadigi zamanlar yaptirsak ne gibi bir sakincasi olabilir ki? Bu konuda deneyimli bayan arladaslarin goruslerine ihtiyacim var ??
(22-05-2021, Saat: 01:40)Rose Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Selam arkadaslar, bir sorum olacakti. Jilet yaptiktan sonra hemen basliyor bu ataklar ve artik usanmis bezmis durumdayim. Lazer epilasyonla artik kurtulmak istiyorum fakat bir cok sitede herpes hastalarina lazer epilasyon onerilmedigi yaziyor. Lezyon olmadigi zamanlar yaptirsak ne gibi bir sakincasi olabilir ki? Bu konuda deneyimli bayan arladaslarin goruslerine ihtiyacim var ??
Ben dermatoloğumun tavsiyesiyle ilk sene sadece makasla keserek temizledim. 2. Sene itibariyle lazere başladım. Jilet yapmadan önce ne olur ne olmaz 1 valtrex, uygulama sonrası da 1 valtrex içtim. Hiç sıkıntı yaşamadım çok şükür. Kesinlikle lazeri tavsiye ediyorum. Ben buz lazer yaptırdım , acısız oluyor .
(22-05-2021, Saat: 10:45)Purplepapaya Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Ben dermatoloğumun tavsiyesiyle ilk sene sadece makasla keserek temizledim. 2. Sene itibariyle lazere başladım. Jilet yapmadan önce ne olur ne olmaz 1 valtrex, uygulama sonrası da 1 valtrex içtim. Hiç sıkıntı yaşamadım çok şükür. Kesinlikle lazeri tavsiye ediyorum. Ben buz lazer yaptırdım , acısız oluyor .

Cok tesekkur ederim rahatladim biraz. Peki lazer yaptirdigimiz yere boyle bir sıkıntımız oldugunu belirtmeye gerek var mi? Bir de ne kadar sure soruyor bu lazer islemi?
(22-05-2021, Saat: 11:33)Rose Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]
(22-05-2021, Saat: 10:45)Purplepapaya Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Ben dermatoloğumun tavsiyesiyle ilk sene sadece makasla keserek temizledim. 2. Sene itibariyle lazere başladım. Jilet yapmadan önce ne olur ne olmaz 1 valtrex, uygulama sonrası da 1 valtrex içtim. Hiç sıkıntı yaşamadım çok şükür. Kesinlikle lazeri tavsiye ediyorum. Ben buz lazer yaptırdım , 
Cok tesekkur ederim rahatladim biraz. Peki lazer yaptirdigimiz yere boyle bir sıkıntımız oldugunu belirtmeye gerek var mi? Bir de ne kadar sure soruyor bu lazer islemi?

Söylemenize gerek yok, cihaz zaten kendini dezenfekte ediyor. Sizin kıl yoğunluğunuza göre değişiyor. Ama tamamen bitmesi 10 seansı fln buluyor
(22-05-2021, Saat: 21:09)Purplepapaya Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]
(22-05-2021, Saat: 11:33)Rose Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Cok tesekkur ederim rahatladim biraz. Peki lazer yaptirdigimiz yere boyle bir sıkıntımız oldugunu belirtmeye gerek var mi? Bir de ne kadar sure soruyor bu lazer islemi?

Söylemenize gerek yok, cihaz zaten kendini dezenfekte ediyor. Sizin kıl yoğunluğunuza göre değişiyor. Ama tamamen bitmesi 10 seansı fln buluyor
Lazer epilasyona gitmezseniz eger ozel bolgeler icin makinalar var ben surekli onunla temizligi yapiyorum hic bir sikinti ile karsilasmadim lazer epilasyonada gittim hemde vucudumun neredeyse yarisini yaptirdim sadece. Bir kere cikti onunda lazerle bir alakasi oldugunu dusunmuyorum ve lazer epilasyonun hic bir faydasini gormedim yaklasik 30 seans gittim birakinca tekrar cikti ?
Lazer epilasyon tüylerin bir daha çıkmaması açısından en iyi yöntemlerden biridir.
Herpes açısından da önerilen güvenilen yöntemdir.
Bende hem cinsiniz olmayarak şunu soyleyebilirim hastalık yüzünden acıbadem de doktora gittiğimde ilk tavsiyesi kesinlikle jilet kullanmama oldu lapiden ile bir müddet idare ettim şimdilerde ise tras makinesi kullaniyorum. Jilet kullanma hususunda ise sürtünme ve görülmeyen kesik olması sonucu ucuklarin yayılmaya neden olması olarak söylemişti... Sağlıklı günleriniz olsun
Peki aktif uçuk varken lazer yapılmasının bir sakıncası olur mu?
(24-05-2021, Saat: 00:28)Umutluveherpesli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Peki aktif uçuk varken lazer yapılmasının bir sakıncası olur mu?

Bence lezyonu dağıtabilirsin ve canın yanabilir. Maceraya gerek yok :Smilelezyon yokken yaptırmak en iyisi
(24-05-2021, Saat: 00:36)Purplepapaya Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]
(24-05-2021, Saat: 00:28)Umutluveherpesli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Peki aktif uçuk varken lazer yapılmasının bir sakıncası olur mu?

Bence lezyonu dağıtabilirsin ve canın yanabilir. Maceraya gerek yok :Smilelezyon yokken yaptırmak en iyisi

Evet doktorlar atak varken lazer epilasyon önermiyor atak üzerine yapılınca acır diye.Bulaşma dağılma olmuyormus sadece canın acır demişti doktor bana. Yani atak yokken olur demişti. İlaç alabilirsin dedi bi de gitmeden önce
Sayfalar: 1 2