HT Forum

Tam Versiyon: YANLIŞ KREM KULLANIMI
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Benimde daha onceden sık yaptığım bir çok kişininde bence yaptığı bir hatadan bahsetmek istiyorum.
Arkadaslar doktorların genel olarak önerdiği antiviral kremler sadece ilk karincalanma kaşıntı sırasında kullanılırsa belki çıkmayı önleyebilir veya azaltabilir. Ancak lezyon varken bu kremleri kullanmanin hic bir faydasi yok kendimde tecrube ettim hekimlerdende teyit ettim. Lezyon varken bos yere bu kremleri kullanmayın. Benim onerim fucidin. Gunde 2 veya 3 kere surmeniz yeterli 3 gun icerisinde kuruyup kapanicaktir ayni zamanda kasinti ve yangiyida daha hizli keser denerseniz fark edersiniz. Antiviral krem virusun o bolgeye gelmesini engellemek icin. Ancak gelmis ve lezyon olusturmus virus icin yapmamiz gereken lezyon yani yara tedavisinde de kullanilan bu gibi ilaclar.
Umarım faydasını görürsünüz.

Nedenben

Benim de önerim desitin pişik kremi olacak. Uçuk kremlerinden çok çok daha iyi. İyileşmesi çabuk oluyor
(16-06-2020, Saat: 13:29)Nedenben Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Benim de önerim desitin pişik kremi olacak. Uçuk kremlerinden çok çok daha iyi. İyileşmesi çabuk oluyor

pişik kremi olayını ilk kez duydum  Idea

jimmmy

Fudicin antibiyotikli krem onu ucuk patlayip yaraya donustukten sonra kullanmaniz lazim iltihap kapmasin acik yara diye. Ben bu surecte ya da oncesinde cinko kremi kullaniyorum. Desitin de cinko iceriyor hamazinc de olabilir. O kurutuyor ve iyilesme surecini de kisaltiyor.
(16-06-2020, Saat: 12:20)Emre188 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Benimde daha onceden sık yaptığım bir çok kişininde bence yaptığı bir hatadan bahsetmek istiyorum.
Arkadaslar doktorların genel olarak önerdiği antiviral kremler sadece ilk karincalanma kaşıntı sırasında kullanılırsa belki çıkmayı önleyebilir veya azaltabilir. Ancak lezyon varken bu kremleri kullanmanin hic bir faydasi yok kendimde tecrube ettim hekimlerdende teyit ettim. Lezyon varken bos yere bu kremleri kullanmayın. Benim onerim fucidin. Gunde 2 veya 3 kere surmeniz yeterli 3 gun icerisinde kuruyup kapanicaktir ayni zamanda kasinti ve yangiyida daha hizli keser denerseniz fark edersiniz. Antiviral krem virusun o bolgeye gelmesini engellemek icin. Ancak gelmis ve lezyon olusturmus virus icin yapmamiz gereken lezyon yani yara tedavisinde de kullanilan bu gibi ilaclar.
Umarım faydasını görürsünüz.

Arastırın urgo diye ucuk kremi var jel gibi harika sürünce süsmesini engelliyor kurıyor
Arkadaşlar deli saçması gibi gelebilir size,benim başıma bu durum geldiğinde diş macunu sürüyorum biraz yakıyor ama 2 günde yaralar dahil kapanıp kayboluyor,aranızda bunu deneyen varmı?
(05-10-2020, Saat: 21:26)Bro Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Arkadaşlar deli saçması gibi gelebilir size,benim başıma bu durum geldiğinde diş macunu sürüyorum biraz yakıyor ama 2 günde yaralar dahil kapanıp kayboluyor,aranızda bunu deneyen varmı?

Ben sarımsak sirke kolonya aseton limon gibi şeyler denemiştim ama diş macunu aklıma gelmedi Smile)))
O zaman benim diş macunu önerim çok masum kalıyor Smile
Bence çinko kremi hamazinc çok güzel artık uçuk kremi kullanmıyorum hamazinc tavsiye ederim. Bilimsel şeylerden uzaklaşmamak lazım. Evet bende denedim ama ilk zamanlardaydı.