HT Forum

Tam Versiyon: Genital Herpes tedavisinde Valacyclovir
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3
Herkese merhaba arkadaşlar, ben 24 yaşında bir herpesliyim. HSV1 genital herpesim var. Uzun bir süredir bu konuyla ilgili araştırma yapıyorum. Bugün tekrar doktoruma gittim ve birkaç soru sordum. Doktorum uzun süre Valacyclovir kullanımının hastalığı eredike edebileceğini iddia ediyor. Bununla ilgili makalelerin olduğunu söyledi. Bulaşıcılığın oldukça düşük olduğunu söyledi. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? 

Not: Doktor orta yaşlı bir adam ve cahil bir doktora benzemiyor. En azından bana öyle geldi.  Huh
Hsv-1 in genital modelini olduğunu ilk defa duydum...
(22-04-2019, Saat: 23:11)mylifeisgood Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Hsv-1 in genital modelini olduğunu ilk defa duydum...

Var maalesef. Nadir bir olay ama oluyor :/
bohaterz bendede hsv1 genital var denemede fayda var valacyclovir sadece hsv1 içinmi dedi dr yoksa hsv2 içinde aynı etkiyi yapıyormu ben baskılama tedavisi uyguladım aklovir asiviral kullandım 6 ay bir faydası olmadı zaten bilimsel bir gercek var antiviraller vürüsü öldürmüyor dr sorsaydın hiç başarılı sonuç almışmı
Şimdi HSV-1 genitalin diğerine oranla oldukça zararsız olduğunu biliyoruz zaten. Çünkü kendi ortamı değil ve o yüzden bulaşıcılık azalıyor. Doktorum bu araştırmaları yapan doktorların klinik tecrübelerinin yetersiz olduğunu söyledi. Valacyclovir'in 6-8 ay kullanımında virüsü eredikte edebildiğini iddia ediyor. Israrla sormama rağmen aldığım cevap bu. Tip belirtmedi bu arada.
bohaterz sende atak kaç ayda bir oluyor
Bende birkaç kez atak oldu ve açıkçası aralığını ölçecek farkındalığım yoktu. Hastalığı yeni yeni öğreniyorum. Sende kaç ayda bir oluyor?
bende uzun bir dönem 36 senedir hsv1 var genelde 1 ayda çıkıyor 5 ay cıkmadıgıda oldu
(23-04-2019, Saat: 00:12)36bodrum36 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]bende  uzun bir dönem 36 senedir hsv1 var genelde 1 ayda çıkıyor  5 ay cıkmadıgıda oldu

Genital olarak mı uzun bir süredir var? Ağızda olanı bende de olması lazım. Hiç uçuk çıkardığımı hatırlamıyorum ama ailemin hepsinde var. Testimde de çıktı zaten.
bende hayatımda hiç agızda uçuk olmadı iki üçkere test yaptırdım hsv1 pozitif hsv2 nekatif yani genital hsv1 var

belki daha önce hsv1 geçirmiş olsaydık agızda vucut antigor ürettiginden genital bölge bukadar etkilenmezdi
Sayfalar: 1 2 3