HT Forum

Tam Versiyon: pozitif olmak
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhabalar herkese, öncelikle herkese geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın.
Ben de İstanbuldan 31 yaşında bir bayanım. 3 ay olacak HSV2 ile tanışalı. Alkolü tamamen bıraktım, çikolata ve tatlıyı henüz bırakamadım zamanla onları da azaltacağım.
İlk atağım sulu kabarcıklı olarak belirti verdi ve geçmesi biraz uzun surdu 15-20 gun kadar. Bu surede Valtrex 1000 mg kullandım ve yayılmasını onlemek için Bacoderm antibiyotik krem verdi doktorum.
Diğer atağım takip eden ay çıktı ve kucuk bir sivilce şeklinde, bu defa yarım paket Valtrex 1000 mg verdi doktorum ve Lysine yazdı, 1 hafta olmadan geçti. 
Bu ay maalesef tekrar çıktı kucuk bir sivilce olarak. Sanırım her ay 1 defa tekrarlayacak, şu anda vücudumu tanıma aşamasındayım. Sadece Lysine kullanıyorum şimdilik eğer bir daha olursa doktoruma gidicem tekrar, baskılamaya gerek yok demişti.

Moral gerçekten çok önemli diye düşünüyorum. ilk şoku atlatmam çok uzun sürdü ama şu an iyiyim çok şükür. Karşı tarafı suçlamak ya da kendinizi suçlamak bir fayda sağlamayacaktır aksine daha da çözülmez bir hal alıyor, ben ilk öğrendiğimde dava etmek istedim fakat maalesef ispat edemem ve kimliğim açığa çıkar ve ailem üzülür diye geri çekildim. Artık düşünmüyorum dava etsem de içim soğumayacak çünkü...

Tavsiyem düşünecek vaktinizin olmamasıdır.  Çalışın, üretin, bir amaç için yaşayın ve hedefinize odaklanarak hayatı daha anlamlı hale getirin. Gelecek kaygınızın olması gayet normal fakat daha olmayan bir şey için düşünüp kaygılanıp üzülmek saçma değil mi? Bırakalım zaman göstersin bize azizliğini. Elimizden geldiğince pozitif olalım, hayat bize güzel karşılığını verecektir diye düşünüyorum.

Herkese sevgi ve selamlar. Sağlıcakla kalın.

jimmmy

Hoş geldin. Kullandığın ilaçları ve tedavini paylaştığın için çok teşekkürler. Herkesin bilgisi deneyimi bizim için önemli. İlk şoku atlatabilmen çok güzel. Keşke bunu bildiği halde bulaştıran insanlar ceza alabilse ama ülkemizde bu tarz davalar biraz değişik olabilir. Amerika da bile birisi herpes yüzünden diğer birini mahkemeye verince haberlere düşüyor ve ne zoru da ispatlaması. Kimi insanların vücudunda antibody ler geç oluşuyor yani belki sana bulaştıran insanda antibody testi negatif bile çıkabilir ve suçsuzken suçlu konuma düşebilirsin.

Çalışmak cidden unutturuyor. Normal hayata dönmemize çok yardımcı oluyor özellikle ilk zamanlarıda atlattınız mı hayatızda değişen tek şeyin vücudunuzda çıkan uçuk oluyor. Başka bir fark yok benim için.
tamamiyle sana katiliyorum soylediklerinde
Merhaba ben yeni katıldım mms solüsyonu duyan var mı kullanan

jimmmy

Yasemin hoş geldin kullanan bir arkadaş oldu da çok ağırmış ve denememizi tavsiye etmedi. Çamaşır suyu gibi birşey dedi. Solüsyonun orjinali yok Türkiye de o yüzden pek güvenilir değil.
(11-12-2018, Saat: 01:42)denem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Merhabalar herkese, öncelikle herkese geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın.
Ben de İstanbuldan 31 yaşında bir bayanım. 3 ay olacak HSV2 ile tanışalı. Alkolü tamamen bıraktım, çikolata ve tatlıyı henüz bırakamadım zamanla onları da azaltacağım.
İlk atağım sulu kabarcıklı olarak belirti verdi ve geçmesi biraz uzun surdu 15-20 gun kadar. Bu surede Valtrex 1000 mg kullandım ve yayılmasını onlemek için Bacoderm antibiyotik krem verdi doktorum.
Diğer atağım takip eden ay çıktı ve kucuk bir sivilce şeklinde, bu defa yarım paket Valtrex 1000 mg verdi doktorum ve Lysine yazdı, 1 hafta olmadan geçti. 
Bu ay maalesef tekrar çıktı kucuk bir sivilce olarak. Sanırım her ay 1 defa tekrarlayacak, şu anda vücudumu tanıma aşamasındayım. Sadece Lysine kullanıyorum şimdilik eğer bir daha olursa doktoruma gidicem tekrar, baskılamaya gerek yok demişti.

Moral gerçekten çok önemli diye düşünüyorum. ilk şoku atlatmam çok uzun sürdü ama şu an iyiyim çok şükür. Karşı tarafı suçlamak ya da kendinizi suçlamak bir fayda sağlamayacaktır aksine daha da çözülmez bir hal alıyor, ben ilk öğrendiğimde dava etmek istedim fakat maalesef ispat edemem ve kimliğim açığa çıkar ve ailem üzülür diye geri çekildim. Artık düşünmüyorum dava etsem de içim soğumayacak çünkü...

Tavsiyem düşünecek vaktinizin olmamasıdır.  Çalışın, üretin, bir amaç için yaşayın ve hedefinize odaklanarak hayatı daha anlamlı hale getirin. Gelecek kaygınızın olması gayet normal fakat daha olmayan bir şey için düşünüp kaygılanıp üzülmek saçma değil mi? Bırakalım zaman göstersin bize azizliğini. Elimizden geldiğince pozitif olalım, hayat bize güzel karşılığını verecektir diye düşünüyorum.

Herkese sevgi ve selamlar. Sağlıcakla kalın.

Bayanlarda özellikle regl dönemi öncesi yada sonrası en büyük tetikçiler den biri..hormonlardan dolayiymiş.Tam o dönemde ilaç kullanabilirsiniz.