HT Forum

Tam Versiyon: Herpes ve Evlilik Testi ? Herpes and Marriage Health Test
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.

jimmmy

[color=#333333][font=Comic Sans MS][size=small]Hayır arkadaşlar evlilik için sağlık testi hiv,hepatit gibi kan yolu ile bulaşıcı ve ölümcül tehlikeli hastalıklar için istenmektedir. Genital Herpes işe girerken, evlenirken vb. durumlarda bir sorun oluşturmamaktadır.[/size][/font][/color]

[size=small][font=Comic Sans MS][color=#333333]Herpes is not required for marriage health tests. They are looking for terminal diseases like hiv, hepatitis while you prepare marriage documents. So herpes wont be a problem while you will get marry.[/color][/font][/size]

space

(22-02-2022, Saat: 11:32)mutsuzpanda Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Merhabalar burada ve herpes konusunda yeniyim o yüzden çok absürt bir soru olucaksa cahilligime verin lütfen.Bir şey sormak istiyorum.Hani işe girerken kan testleri ve birçok tahlil yaptırıyoruz ya (zamanında ben de yaptırmıstım) şimdi tekrar bir işe girmek istesek herpes çıkacak mı buna bakılıyor mu ya da çıksa dahi işe alınıyor muyuz?
Ayrıca sağlık çalışanıyım şu an özel sektörde.Bu durumu bildirmem gerekir mi sizce?Kafamda deli sorular lütfen bilgisi olan yardım etsin teşekkürler şimdiden

hiç bir yerde işe girmek de dahil  hsv gibi testler istenmez

space

(22-02-2022, Saat: 15:45)mutsuzpanda Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]
(22-02-2022, Saat: 13:47)space Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]hiç bir yerde işe girmek de dahil  hsv gibi testler istenmez
Peki işe girdikten sonra hsv kaptigimi bildirmem gerekir mi(sağlık çalışanı olduğumu tekrar belirtim) ya da görebilirler mi bunu çok korkuyorum herkes biliyormus gibi hissediyorum paranoyak oldum

öyle bir zorunluluk oldugunu düşünmüyorum .bende saglık çalışanıyım .mr teknikeriyim ,bildirilmesi gereken bir hastalık degil.bu arada kimseye bu hastalıgından bahsetmek zorunda degilsin..en yakın arkadaşında olsa bunun sana yararı olmayacaktır
(22-02-2022, Saat: 15:45)mutsuzpanda Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]
(22-02-2022, Saat: 13:47)space Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]hiç bir yerde işe girmek de dahil  hsv gibi testler istenmez
Peki işe girdikten sonra hsv kaptigimi bildirmem gerekir mi(sağlık çalışanı olduğumu tekrar belirtim) ya da görebilirler mi bunu çok korkuyorum herkes biliyormus gibi hissediyorum paranoyak oldum

İşe girişlerde e-nabız dökümanı istiyorlar. Herpesle ilgili doktor görüşmelerinizi silin profilinizden, e-nabız dökümanını o şekilde verin. Bildirmeniz gereken bi hastalık değil. Dudağımızda da çıkıyor, bildiriyor muyuz. Aynı virüs değil mi zaten bunlar?
bende kimseye soylememiniz taraftariyim. yarin bununla ilgili sizi yargilayabilirler yada bi sekilde caninizi sikabilirler.
E nabız dökümanı istenemez.. öyle bir durum olamaz. Bu tamamen gizlidir. Akciğer grafisi ve göz testi istemeyebilir. Şirket rutin kan testlerini isteyebilir bir de. Ama bınların içinde herpes testi yok tabii ki